חמש סיבות לקחת את כל המשפחה לחופשת ספארי בטנזניה

טיול משפחתי הוא הזדמנות להתקרב אחד לשני, לחוות יחד חוויות חדשות וליצור זיכרונות משותפים. מסע ספארי פרטי באפריקה הופך את הטיול המשפחתי לחוויה עוצמתית וייחודית. לחזות יחד בתופעות טבע עתיקות יומין – הטבע שיודע לפעול כמו מנגנון ענקי וחכם, נופים עוצרי נשימה, בעלי החיים הגדולים והקטנים, תרבויות שבטיות מרתקות. כל אלו מחכים לכם בטנזניה, בחופשה שיכולה להתאים לכולם, לא משנה באיזה הרכב תרצו לנסוע: הורים שנוסעים לטנזניה עם הילדים, נסיעה עם המשפחה המורחבת: סבים והדודים או אפילו לקבוצה של חברים עם ילדים בגילאים שונים.

צילום: טיים אנד טייד

כאשר מתכננים טיול ספארי פרטי באפריקה, ניתן להתאים במדויק את משך הטיול, המסלול ומקומות הלינה אל גילאי הילדים, אופי המטיילים והעדפותיהם האישיות. מרבית האפשרויות מתאימות לילדים, גם הצעירים שבהם.

בוש וסוואנות לצד הרים מוריקים ואגמים

טיול ספארי בטנזניה הוא מגוון הודות לטופוגרפיה המשתנה שלה. לנסוע בג’יפ בסוואנות אינסופיות, לפגוש את הבוש הפראי, לצאת לשייט באגמים תכולים ולטרק במעלה הר הקילימנג’רו. לכל אחד מהאזורים הללו הייחוד שלו, גם מבחינת הנופים וגם מבחינת בעלי החיים והצמחים השונים האופייניים לו. בתוך המגוון הזה נוכל להתאים את סגנון הטיול, תכניו והמסלול בהתאם לרצונות ולחלומות שלכם.

צילום: חן פלד

חיות בר מופלאות

אם חשבתם שכבר ראיתם הכל ואי אפשר להפתיע אתכם, צפויה לכם הפתעה.
אי אפשר לתאר במילים את ההתרגשות כאשר תראו לנגד עיניכם אריה או משפחה של פילים. ראינו אותם בתמונות וסרטי טבע של נשיונל ג'יאוגרפיק, אבל החוויה הזו, פנים אל פנים, היא כל כך מסעירה שנשימתכם תיעתק. זוהי התלהבות אשר תסחף את הילדים ולא תפסח גם על המבוגרים.

צילום: סינגיטה

יש כל כך הרבה אפשרויות

מגוון האפשרויות שמציע טיול ספארי בטנזניה יתאים לכל בני המשפחה, מבוגרים וילדים כאחד. ביקור אצל שבטים מקומיים וספארי רכוב בג’יפ הם אפשרות רגועה ונינוחה שמתאימה לכולם. למשפחות הרפתקניות אנו יכולים לבנות תוכניות טיול הכוללות גם ספארי הליכה, שייט וספורט ימי, צלילה במי האוקיינוס ואפילו טרק אל השימפנזים בתחנת המחקר של ד"ר ג’יין גודול בשמורת גומבה Gombe על שפת אגם טנגניקה Tanganyika.

צילום: סינגיטה

באוהל ובמלון חמישה כוכבים

המגוון של טנזניה בא לידי ביטוי גם באפשרויות הלינה. החל מאתרי קמפינג המציעים תנאי שטח בסיסיים דרך מחנות אוהלים מעוצבים בקפידה ברמה של 5 כוכבים ויותר. ריזורטים עם וילות מפנקות, ולודג’ים מיוחדים בלב שמורות הטבע. צוות ספארי קומפני ידע להציע לכם שילוב מדויק של שמורות טבע עם מקומות הלינה אשר הכי יתאימו לכם גם מבחינת התנאים וגם מבחינת התקציב.

צילום: סינגיטה

ילדים מרוויחים יותר 

טנזניה עם ילדים זו חוויה מופלאה של ספארי לכל המשפחה, ובנוסף כדי להתאים אותה למשפחות, מרבית מקומות הלינה בטנזניה מציעים תעריפים מוזלים עבור ילדים (בדרך כלל עד גיל 12 ואפילו 15).

צילום: ווילדרנס

טנזניה היא יעד נהדר ומומלץ במיוחד לטיול באפריקה של כל המשפחה. לא ניפרד מכם בלי כמה טיפים שיעזרו לכם להפיק את המקסימום מהחופשה:

  • בכדי להבטיח שיהיה לכם חדר משפחתי גדול או שני חדרים עם דלת מקשרת, מומלץ להזמין כמה שיותר זמן מראש.
  • אי אפשר לחוות את כל מה שיש לטנזניה להציע בביקור אחד, ולכן כדאי לתכנן מסלול טיול שיאפשר לכם לחוות כל שמורה ופעילות בצורה נינוחה ומספקת.
  • התייעצו עם מומחה הספארי שלכם מהן הפעילויות המומלצות לאיזור ולעונה בה אתם מטיילים כדי לשמור על עניין וגמישות במהלך הטיול.
  • החופים הנהדרים של זנזיבר, האי השכן ממזרח, הם חלק מהגיוון המומלץ למבקרים בטנזניה, והם מציעים שלל פעילויות כמו צלילה ושיט.