9 עובדות מעניינות על טנזניה

טנזניה הפכה לאחד היעדים הפופולריים ביותר עבור מטיילים. היא טומנת בחובה מגוון תרבויות עשירות, ערים עתיקות וחיות בר אקזוטיות. לא משנה אם אתם מתכננים טיול זוגי או טנזניה עם ילדים – רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות ועולים על בגדי חאקי, הנה 10 עובדות מעניינות על המדינה המזרח אפריקאית שריכזו עבורכם המומחים של ספארי קומפני.

להבין את האבולוציה האנושית
טנזניה נחשבת לאחת החלוצות בתחום חקר האבולוציה האנושית והיא 'משחקת' תפקיד חיוני בהבנתה. במחוזותיה נמצאה הגולגולת האנושית הקדומה ביותר בעולם, גילה עומד על 2 מליון שנים! ד"ר ליאקאי (Leakey) הוא האריכאולוג שגילה אותה. הוא נחשב לאחד הארכיאולוגים המפורסמים במזרח אפריקה.

מקום הולדתו של פרדי מרקורי
הסופר והמוזיקאי המנוח של להקת הרוק QUEEN נולד במדינת טנזניה, וליתר דיוק – בזנזיבר. מרקורי התפרסם בכל רחבי העולם בזכות קולו העמוק, המנעד הרחב שלו וגישתו הפרובוקטיבית והראוותנית לעולם אמנויות הבמה. המוזיקה שלו נגעה באינספור אנשים בכל הגלובוס, אותה הוא יצר מביתו שבאנגליה. אז אם אתם משוטטים ברחבי זנזיבר, נתקלים בשם "פארוק בולסרה" ולא מבינים במי מדובר – דעו כי מדובר במוזיקאי האגדי שזהו שם הולדתו!

מערכת אקולוגית מסועפת
כמעט כל סוג של מערכת אקולוגית ניתן למצוא במעלה הר קלימנג'רו. המערכות האקולוגיות השונות כוללות יער גשם, מדבר אלפיני, פסגה ארקטית ואדמה מעובדת.

מערכת אקולוגית עתיקה
נמשיך עם הפארק הלאומי סרנגטי שבטנזניה, בו נמצאת אחת המערכות האקולוגיות העתיקות ביותר על פני כדור הארץ. הפארק מתגאה במגוון עצום של זנים שונים מעולם הצומח ומינים מגוונים של בעלי חיים, שאינם קיימים באף מקום אחר בעולם.

המלחמה הקצרה בהיסטוריה
המלחמה המתעודת הקצרה ביותר בהיסטוריה האנושית התנהלה בשנת 1896 בטנזניה, בין בריטניה לבין זנזיבר. אורכה המלא הוא 45 דקות בלבד.

הר געש ייחודי
בסרנגטי שוכן הר געש ייחודי, העונה לשם "אול דויניו לנגאי". זהו הר הגעש הפעיל היחיד על פני כדור הארץ הפולט לבה נטרוקרבונטיטית (נסו לא לשבור את השיניים כשאתם מבטאים זאת בקול), העשירה במינרלים הנשטפים אל המישורים הסמוכים להר ומפרים אותם.

ביתם של אריות מטפסי עצים
הפארק הלאומי בטנזניה, LAKE MANYARA, היה הפארק הראשון בעולם שהתפרסם בזכות היותו בית לזן ייחודי של אריות – מטפסי העצים!

בעלי חיים 'חדשים'
טנזניה היא אחד המקומות היחידים שנותרו בעולם לגילוי של מיני בעלי חיים חדשים. בשנת 2003 התגלה בה זן חדש של קוף מסוג kipunji, זן נדיר ממנו יש רק 1,000 מינים נוספים ברחבי העולם!

הסרטן הגדול בעולם
טנזניה היא ביתו של הסרטן הגדול ביותר בעולם, העונה לשם המשעשע סרטן הקוקוס. אם אתם מחובבי  פירות הים, דעו כי הוא נחשב גם לאחד הסרטנים הכי טעימים בעולם!