אם חשבתם שספארי אפשר לעשות רק בג’יפ 4X4 אז חשבו שוב. קבלו את 5 סוגי הספארי שייכנסו לרשימה שלכם. רק אל תשכחו לעדכן אותנו מה בחרתם.

ספארי שייט

ספארי נהרות מרתק בין פלגי דלתת אוקוונגו בבוצואנה, בנהר הצ’ובה בלב שמורת צ’ובה השוקקת פילים ובנהר הזמבזי רחב הידיים הנופל אל התהום העמוקה בגובה 110 מטר של מפלי ויקטוריה בגבול המדינות בין זמביה וזימבבואה.

דמיינו את עצמכם שטים בסירה מפנקת, משקה ביד אחת ומצלמה ביד השנייה, והמראה כל-כך פוטוגני וצבעוני; מצד ימין להקה של פילים המגיעים כדי להתרענן על גדות הנהר, מצד שמאל תנינים והיפופוטמים רעבים בחיפוש אחר ארוחת הערב. הצטרפו אלינו לספארי חדש והרפתקני, שמתאים בעיקר לבוגרי הספארי הקלאסי ולאלה שרוצים לגלות ולהכיר את אפריקה קרוב-קרוב.

ספארי שייט בבוצואנה

ספארי סוסים

הגאות השנתית של איזור האוקוונגו דלתא מעמידה בפני התייר ההרפתקן הזדמנות לראות את הספארי מזווית יוצאת דופן. הכי קרוב לטבע שאפשר, על גב הסוס, ההתרגשות מחוויית הספארי היא אחרת לגמרי. הגישה אל המרחבים האינסופיים, אליהם לא יגע הולך הרגל או רוכב הג’יפ. קצב הרכיבה מגוון. בין רכיבה לצד ג’ירפות, זברות במים וביבשה, לבין התמקדות אטית על פרטים קטנים כמו ציפור, או צפייה במשפחת פילים מתרחצת במים. לסוסים חושים חדים והם, פוקחים עיניים ואוזניים לראות איפה חיות מסתתרות.

הסוסים, בשלוותם, שולחים אותות לבעלי החיים האחרים באזור, להירגע ולהמשיך בשגרת חיים, למרות בני האדם הזרים. בתור רוכב, ההרגשה היא של השתלבות עדינה ומרתקת במרקם הטבע. הפעילות לא מותרת בכל שמורה אך במקומות שהיא כן מותרת היא מתבצעת בצורה מקצועית ומסודרת, כל זה בליווי מדריך מקומי ומלווה שהוא גם שומר חמוש היודע להתנהל במצבי לחץ וחירום לכל מקרה.

ספארי סוסים בוצואנה

ספארי הליכה

ספארי הליכה הוא אחת הדרכים הטבעיות ביותר להרגיש את הספארי. ספארי הליכה יכול להיות מסעיר ויחד עם זאת מרגיע. הקרבה הבלתי אמצעית אל החיות היא פורצת גבולות בעולם המושגים של ספארי וטבע באפריקה. החוויה הבוטנאית גם היא פותחת עולמות, כאשר אפשר לחוש, להריח מקרוב.

בזמביה, באזור דרום לואנגווה (South Luangwa), תמצאו יעדי ספארי הליכה איכותיים. מסלולים שחוצים שמורות שוקקות חיים, לצד לודג’ים ברמה גבוהה ושינה תחת הכוכבים האפריקאים.

ספארי הליכה

ספארי כדור פורח

אחת מחוויות הספארי המרגשות ביותר היא ספארי בכדור פורח. יוצאים לדרך בשעה 5:00 בבוקר ישר מהלודג’ שלכם לאזור בו מקבלים את הנחיות הבטיחות ולקראת הזריחה עולים לטיסת כדור פורח מרגשת ומאתגרת. שם תוכלו ליהנות ולראות את בעלי החיים והשמורות הבלתי נגמרות של אפריקה ממעוף הציפור.

בלב שמורת הסרנגטי בטנזניה, השמורה הגדולה והמפורסמת במדינה, תוכלו ליהנות מספארי כדור פורח חווייתי ואיכותי.

כדור פורח טל שחר

ספארי אופניים

כל מי שרכב בחייו יודע שהאופניים נותנים תחושה של חופש ואנרגיה. דמיינו את התחושות הללו, כאשר הדרך פרושה לפניך והגלגלים הם הכלי רכב האישי שלך. לספארי יש טעם אחר.

דרום אפריקה, המושכת אליה אלפי רוכבי אופניים כל שנה מציעה מסלולים מגוונים בארכם ובמת הקושי. תוכלו לצאת לרכיבה קלה במישורים הצהובים ירוקים של סטלנבוש,  כשבדרך עצירות לטעימות בכרמי היין השונים. הרוכבים המחפשים חוויה אתגרית יותר יוכלו לצאת למסלול לאורך החופים הלבנים של האוקיינוס ההודי. לצאת מקייפטאון ורכב צפונה דרך יערות ירוקים, הרים שקטים ונופים פראיים של פעם בחיים. ערוצי הרכיבה עוברים בכבישים בנויים היטב והטיולים לרוב מלווים בגיבוי רכוב של אנשי המקצוע.

סינגיטה ססקווה