הלוקיישנים הכי טובים לספארי באפריקה

אנחנו מודים, זאת כותרת גרנדיוזית, ולא נצליח לכלול את כל הלוקיישנים הכי טובים בכתבה אחת. מה שכן, נוכל לתת לכם טעימה קטנה ממה שיש לאפריקה להציע. מוכנים? נצא לדרך.

מה הספארי שלכם?

אפריקה כל כך עשירה ומגוונת ומציעה משהו עבור כל אחד – מטיילים הרפתקנים, ספארי שמתאים לכל המשפחה ואפילו מגוון אפשרויות של ירח דבש באפריקה. תוכלו להתחיל את התכנון של המסלול מתוך רצון ממוקד, למשל חלום לצאת אל ספארי בטנזניה או בדרום אפריקה, או עם רצון כללי ומוגדר פחות. מומחי הספארי שלנו ידעו לעזור לכם לדייק את הרצונות והבחירה.

ספארי פרימטים

אחת החוויות המיוחדות ביותר שאפשר לחוות באפריקה הוא מפגש עם "קרובי משפחתנו", קופי האדם. אינסוף מחקרים נכתבו אודות השימפנזים והגורילות, אך רק מפגש אינטימי ובלתי אמצעי איתם יבהיר עד כמה דומים אנחנו והם, וכמה אפשר ללמוד מהם על העבר, ההווה ואולי גם העתיד שלנו. את השימפנזים אפשר לפגוש בשמורת גומבה Gombe בטנזניה ובטיול באוגנדה ביער קיבלה Kibale. את גורילות ההרים הנדירות אפשר לפגוש בטרק ביער בווינדי Bwindi באוגנדה ובפארק דה וולקנס Park Des Volcans ברואנדה.

צילום: דן ליאור

 

ספארי במדגסקר

האי הטרופי והמיוחד הזה מפורסם בעיקר בזכות הלמורים, אבל תאמינו לנו – יש בו עוד הרבה יותר. בזכות המרחק שלו מהיבשת המרכזית, נוצרה באי סביבת מחייה ייחודית ומבודדת שהובילה להתפתחות והישרדות של הרבה מאוד מיני צמחים ובעלי חיים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר. האופי של הטיול יכול להיות מאוד מגוון בזכות שמורות טבע יבשתיות שמציעות מסלולים שמתאימים לכל המשפחה, לצד מסלולים אתגריים. חובבי צלילה וספורט ימי ישמחו לגלות את האפשרויות הרבות שיש במדגסקר. ואם אתם חולמים על ירח דבש באפריקה, מדגסקר מציעה אתרי נופש מפנקים, חופים טרופיים, שקיעות מרהיבות, אוכל טוב ובעיקר הזדמנות להירגע וליהנות מהרומנטיקה.

ספארי בטנזניה

אם אתם חולמים על החוויה הקלאסית של טיול ספארי – נסיעה בג'יפ מרווח 4X4 ו"לרדוף" אחרי ג'ירפות, אריות ושלל חיות בר, לנגד עיניכם סוואנות אינסופיות, שקיעות ונופים עוצרי נשימה, אתם כנראה חולמים על ספארי בטנזניה.

שמורת הסרנגטי היא אחת משמורות הטבע המפורסמות בעולם, ובוודאי הכי פופולארית באפריקה. בתוך שטחה העצום של השמורה יש מגוון עצום של חיות פרא, וזהו אחד מהאתרים המומלצים כדי לצפות ב"נדידה הגדולה" בה מיליוני פרטים של גנו וזברות עושים את דרכם בעקבות מקורות מרעה ומים. זו גם הזדמנות ללמוד קצת יותר על מאמצי השימור הגדולים שנעשים באפריקה, ובמיוחד שיתופי הפעולה בין טנזניה וקניה על מנת לשמור על שטחים פתוחים בין הסרנגטי (טנזניה) לבין המסאי מארה (קניה) – כדי לאפשר לעדרים העצומים לנדוד בין השמורות בחופשיות בחיפוש אחר מקורות מים ומזון.

היתרון העצום של ספארי בטנזניה הוא המגוון הגדול של פעילויות ומסלולים, כולל הרבה יעדים שמתאימים לחופשה לכל המשפחה.

צילום: דפנה שפיגלמן

 

ספארי בדרום אפריקה

דרום אפריקה מציעה חווית ספארי שונה וייחודית. לצד שמורות טבע ופארקים מומלצים כמו שמורת קרוגר או השמורה הפרטית שמווארי (Shamwari), דרום אפריקה מומלצת מאוד בזכות השפע התרבותי וההיסטוריה שלה. היעד הפופולרי ביותר הוא כמובן קייפטאון, שמציעה חוויה אורבנית מסחררת של קולינריה ואומנות, לצד הזדמנות לטייל במסלולים קרובים כולל תצפית מהר השולחן.

האופי השונה והמיוחד של דרום אפריקה מאפשר לחוות את המדינה ואת היבשת מזווית שונה לחלוטין, וכמובן להתאים את המסלול להעדפות שלכם. ירח דבש באפריקה או טיול לכל המשפחה בהחלט מומלצים מאוד באזור הזה של היבשת.