מה זה גלמפינג ולמי זה מיועד? טוב ששאלתם

האם יצא לכם לצאת לקמפינג בשנים האחרונות ?
אולי זה היה מזמן שיצאתם אל הטבע עם אוהל ושק שינה.
הלב שלכם מתרחב מגעגועים אל המרחבים, האוויר הנקי, הנופים והשקט, אבל אתם רגילים לנוחות וסטנדרט של אירוח מערבי. אז כן, גלמפינג הוא בדיוק בשבילכם. גלמפינג הוא שילוב המילים Glamorous (זוהר) וקמפינג ומתאר לינה בקמפינג ברמת אירוח מערבית מצויינת. באפריקה, חווית הגלמפינג באה לידי ביטוי במלא עוצמתה, במיוחד בזכות הנופים הטבעיים בהם מוקמים אתרי הגלמפינג. החוויה מיועדת למטיילים סקרנים, הרפתקנים, המעריכים פינוקים באווירה אינטימית אך עדיין רוצים להיות קרובים אל הטבע ולהניח את הראש תחת מיליוני כוכבים.


הכי קרוב לטבע

מקורו של הגלמפינג הוא באפריקה, כאשר בשנות ה-20 של המאה הקודמת טיולי ספארי באפריקה הפכו לטרנד חם בקרב בריטים ואמריקאים אמידים. אלו לא ששו לוותר על הנוחות והגינונים המערביים שלהם ודאגו להביא איתם את כל המוצרים הנדרשים כדי לשמור על רמת החיים המערבית. כך קרה שבאמצע הסוואנה נראו אנשים לבנים שותים תה מנחה של השעה 16:00 עם ספלים מעוטרים ואוכלים בכלי כסף טהור, כשסביבם, נהמת החיות, ציוץ הציפורים והאופק עד אין סוף. להרגיש כמו רוברט רדפורד ומריל סטריפ כוכבי הסרט Out of Africa, לצאת מהאוהל אל המרחבים הפתוחים, להריח את האוויר הנקי ולהרגיש הכי קרוב לטבע.
היום, שנים אחרי, המנהג התפתח לעולם התיירות לשמחת אוהבי הטבע והטיולים. אתרי גלמפינג עושים את החיבור בין הטבע לבין הפינוק. תמצאו אותם במרחבים, בלב הטבע הפראי – בסוואנה בסרנגטי ובצוקים הצופים על נהרות – בין העדרים הגדולים של הגנו ו"חמשת הגדולים" (אריות, נמרים, פילים, קרנפים ובופאלו). הקרבה הזו מאפשרת אינטימיות מעורבת בטבע, ולהעריך את קונצרט ציוץ הציפורים וקריאות הגנו, משב הרוח ולילה זרוע אלפי כוכבים. אתרי גלמפינג רבים מציעים לינה באוהלי פאר, להם עיצוב מרשים אשר מתכתב עם החומרים הטבעיים במקום, מיטות נוחות וכלי מיטה רכים, חימום או קירור בהתאם למזג האוויר וחדרי שירותים ואמבטיה פרטיים – אין כמו מקלחת חמה תחת כוכבי השמיים.

 

לוקיישן, לוקיישן, לוקשיין

"אין חוויה מרגשת יותר מאשר לשכב במיטה שלך בלב שמורת הטבע ולשמוע את נהמות בעלי החיים", אומרת רונית הרשקוביץ, מנכ"לית ספארי קומפני, וממליצה על לפחות 2 לילות במחנה אוהלי גלמפינג.

אפריקה מברכת את המבקרים בה כל השנה – בשל גודל היבשת, תמיד יהיה מזג אוויר נוח במספר אזורים. בכל הנוגע לטיולי ספארי וחוויית גלמפינג, תקופת החגים שלנו, בחודש אוקטובר היא תקופה מצויינת מבחינת מזג האוויר בטנזניה, וכן גם כל תקופת הקיץ יולי עד נובמבר.

אספנו בשבילכם ארבעה אתרי גלמפינג נחשקים באפריקה שלנו.
נשמח לייעץ לכם בבחירת מסלול המסע שלכם ואתרי הלינה המתאימים ביותר לאופי הטיול שלכם.

Elewana Collection – Serengeti Migration Camp, Tanzania

Wilderness Xigera Camp – Okavango Delta, Botswana

Wilderness Linkwasha Camp – Hwange National Park, Zimbabwe

Sanctuary Puku Ridge Camp – Luangwa River, Zambia