איך להתמודד עם טיסות ארוכות?

כל מסע מתחיל בצעדים קטנים, והמסע לאפריקה מתחיל בהכנות לקראת הטיסה הארוכה. יש אנשים שעבורם טיסות ארוכות הן הזדמנות לצבור שעות שינה, אבל בעבור חסרי המזל שלא מצליחים להירדם בשנייה שהמטוס ממריא – טיסות ארוכות יכולות להיות סיוט. אז במסגרת כל התכנונים והסידורים לקראת אפריקה טיול, הנה כמה דברים שיעזרו לכם להגיע רגועים יותר לטיסה.

קצת ביורוקרטיה

אומנם בכל חברה יש את האפשרות לשדרג ולרכוש כרטיסים למחלקת עסקים, אבל אנחנו יודעים עד כמה ההוצאה הזו כבדה. ומלבד בחירת חברת התעופה, כדאי להזמין מראש את המושב לפי ההעדפות שלכם.

עוד דבר שיסייע לכם במהלך הטיסה ובכלל לכל אורך טיול לאפריקה, הוא בגדים נוחים ומעט מטען. יש יעדים אליהם נוח לסחוב מזוודות גדולות, אבל זה ממש לא המצב כאן. אתם רוצים להיות מסוגלים להתארגן ולנוע בקלות, ולכן מומלץ מאוד לבחור בגדים שתוכלו ללבוש במהלך הטיסה וגם ביום הראשון לאחר הנחיתה.

למצוא את הדרך בשדה התעופה

גם ככה לקראת אפריקה טיול מחכים לכם מסלולים מורכבים והרבה פרטים קטנים שחשוב לזכור. וכאשר זה המצב, אין שום סיבה בעולם לבזבז עוד זמן, אנרגיות ועצבים על שיטוטים אבודים בשדות התעופה. החדשות הטובות הן שיש היום מגוון אפליקציות פשוטות וחינמיות שיעזרו לכם לנווט בשדה, להבין במהירות היכן שער העלייה למטוס, ואילו חנויות ומסעדות יש והיכן הן ממוקמות.

להפוך חיסרון ליתרון

הרבה מאיתנו חושבים על טיסה ארוכה בתור סיוט מתמשך, שינתק אותם לחלוטין מהעולם החיצון. ובתגובה לזה אנחנו אומרים – נהדר! תחשבו על זה ככה, אחד היתרונות העצומים של טיול לאפריקה הוא, שתהיו חייבים להתנתק קצת מהסמארטפון, העבודה, הרשתות החברתיות ודיווחי החדשות. ואת הניתוק הזה תוכלו להתחיל כבר במהלך הטיסה. במקום להצטער שלא תוכלו להיות זמינים, תחשבו על שעות השקט המפנקות שמחכות לכם. זה בדיוק הזמן לעשות דברים מהנים שלא מצאתם להם זמן כמו הספר ששוכב על המדף כבר חודשים, אלבום חדש שרציתם לשמוע, וערימה של סרטים חדשים.

להתכונן לשינה מפנקת

אפילו אם אתם אנשים שלא מצליחים להירדם בנסיעות ובטיסות, עדיין יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להגדיל את הסיכוי להירדם (או לפחות לנמנם ולהרגיש בנוח כל הדרך). כמה אביזרים פשוטים כמו צעיף גדול ורך או שמיכת כרבולית, כיסוי עיניים לשינה ואוזניות עם מוזיקה מרגיעה ברקע. תסמכו עלינו, לא תצליחו לעמוד בפיתוי.

טעמים בשמיים

טיול לאפריקה יחשוף אתכם למטבחים חדשים ומרגשים, אבל בינתיים תוכלו ליהנות מארוחות טיסה שגרתיות. אנחנו יודעים, יש אנשים שרק מחכים לזה ואילו אחרים לא מבינים איך מישהו יכול לאכול את זה. ככה או ככה כדאי להתכונן מראש עם חטיפים ונשנושים טעימים, וכמובן להקפיד לשתות הרבה מים במהלך הטיסה כדי לא להתייבש.