החיות לא יכולות לחכות

קניה – מדינת הספארי, מחלוצת התיירות במזרח אפריקה ונמנית עם יעדי הספארי האהובים באפריקה

על אף הפופולאריות ארוכת השנים של קניה, האותנטיות והראשוניות שאפיינה אותה מתחילה – נשמרה. בקניה מגוון אדיר של חיות בר, מ’חמשת הגדולים’ של אפריקה: אריות, נמרים, פילים, תאואים וקרנפים ועד אלפי מינים של ציפורים ובעלי כנף שיש רק באפריקה.

טיול לקניה הוא טיול בנופים מרהיבים בין סוואנות אדירות, הרים, אגמים וחופים לבנים. שמורותיה המפורסמות של קניה, המסאי מרה Maasai Mara, הר קניה Mount Kenya ופארק אמבוסלי Amboseli National Park הן רק תחילתו של המסע, לצדן שמורות ידועות פחות המאפשרות מגע אישי, לא המוני, עם הטבע במיטבו.

טיול לקניה הוא טיול שמוטב לתכנן בקפידה. עומק החוויה טמון בפרטים הקטנים, בבחירה הנכונה של המסלול, התחשבות במרחקים ותנאי מזג האוויר. קניה נחשבת לידידותית למטייל ובעלת תשתיות מפותחות יחסית למדינות אפריקה והשפה האנגלית הנפוצה בפי האזרחים. אנו נשמח להזמין אתכם לפגישה אישית, נפרוס בפניכם את שלל האפשרויות, וביחד נרקום את חווית הספארי האישית שלכם בקניה.

קניה שוכנת בחופה המזרחי של יבשת אפריקה ונחשבת לאחד מן היעדים המובילים באפריקה לשם טיולי ספארי. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – בדיוק לשם כך ספארי קומפני פה לעשות לכם סדר.

מה הם האתרים המומלצים ביותר לספארי בקניה?

טיול ספארי בקניה הוא טיול שמסעיר את הדמיון ופותח אותנו אל אפיקים חדשים שלעולם לא ראינו. בקניה אנו יכולים לראות מגוון רחב של טבע לרבות יערות גשם הררים, בעלי חיים הנמצאים בסביבתם הטבעית ושבטים רבים אשר מצליחים בעידן של היום לשמור על אורח חיים מסורתי. בקניה אנו רואים מגוון רחב של אתרי טבע מרגשים אשר הופכים את הטיול לחוויה בלתי נשכחת. בין האתרים אנו רואים:

 • הר קניה – הר קניה נחשב לאחד האתרים המומלצים ביותר לספארי בקנייה. הר קניה הינו ההר הגבוה ביותר במדינה ונחשב להר השני בגובהו באפריקה. פסגת ההר מתנשאת לגובה של 5199 מטר. פסגות ההר הגבוהות והמחודדות יהיו לרוב מכוסות בשלג עם קרחונים – מראה מרהיב אותו ניתן למצוא בלב אפריקה בסמיכות לקו המשווה. הלכה למעשה אנו למדים כי הר זה נחשב להר געש כבוי וסביבו אנו רואים גם את הפארק הלאומי הר קניה. באזור ההר אנו נראה מגוון רחב של בעלי חיים אשר נמצאים בסביבתם הטבעית, לרבות: אנטילופות, פילים, עופות וגם את הציפור האקזוטית המדהימה טורקו. כמו כן אם נרד במדרונות ההר אנו נזכה להכיר את אחד השבטים העתיקים והגדולים ביותר באפריקה – בני שבט קיקויו.
 • שמורת סמבורו והנהר האדום – אנשים רבים טוענים שמי שלא היה בשמורת סמבורו והנהר האדום כאילו לא היה בטיול ספארי בקניה. מדובר בנופף מדברי אשר נחצה על ידי הנהר האדום. אנו נראה בנהר מגוון רחב של בעלי חיים, לרבות: צבאים, זברות, נמרים, ברדלסים, אנטילופות ואף פילים – כל אותם בעלי חיים מגיעים בצורה תכופה אל הנהר על מנת לשתות מן המים ולאכול מן הצמחייה. בשמורת סמבורו אנו לא רואים אך ורק בעלי חיים ונוף עוצר נשימה אלא זוכים להכיר את אחד השבטים המרתקים והמעניינים ביותר בקניה – שבט סמבורו.
 • אגם ברינגו – אגם ברינגו הינו אחד האגמים היפים ביותר באפריקה. הלכה למעשה אגם זה הינו אחד מן שמונת אגמי השבר האפריקאי הנמצאים בשטחה של קניה. האגם בגודל של 130 קמ"ר והינו האגם השני בגודלו בקניה לאחר אגם טורקנה. באגם זה אנו רואים למעלה מ – 500 מיני עופות מים אשר נצפו באזור במרוצת השנים, לרבות: שקנאים, פלמנגו, קורמורונים ואנפות מדהימות ומרהיבות. כמו כן נוכל לצפות באגם זה במגוון רחב של תנינים והיפופוטמים ואף ליהנות ממעיינות מים חמים.
 • אגם טורקנה – אגם טורקנו הינו האגם הגדול ביותר במדינה וממוקם בצפון קניה. מי האגם הינם מלוחים ואפשר לראות ניגוד מושלם בין הנוף הצחיח לצד הנוף המדברי המאפיין את המקום. מסביב לאגם טורקנה אנו נראה מגוון רחב של פארקים ושמורות טבע בהם ניתן לראות מגוון רחב של בעלי חיים לרבות – דגים מיוחדים אשר נמצאים בסביבתם הטבעית, קרוקודילים, פילים, ג'ירפות וחיי בר רבים. שבט טורקנה נחשבים אחד השבטים המרתקים והמעניינים ביותר בקניה – אתם חייבים לבקר שם.
 • אגם נקורו – אגם זה נחשב לאגם יחסית קטן ביחס לאגם טורקנה ואגם ברינגו אך מדובר באחד מן אתרי החובה לכל מטייל ספארי בקניה. האגם מוקף במגוון רחב של עצים ועשבים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מן המזון של חיות האזור. באגם זה אנו נראה להקות גדולות של פלמינגו ושקנאים לצד דגים וסרטנים. כמו כן אנו נראה גם מגוון רחב של חיות בר ובעלי כנף – קרנפים, פילים, חזירי בר, צבאים, בעלי כנף ועוד.
 • שמורת מסאי מארה – שמורה זו נחשבת אחת השמורות הפופולריות ביותר בקניה, בשמורה זו נוכל למצוא מגוון רחב של פתרונות לינה לצד רמות אירוח משתנות. שמורת טבע זו משתרעת על גבי כ – 1500 קמ"ר ומהווה חלק בלתי נפרד מן הסוואנה האפריקאית (סרנגטי) אשר נמצאת בצד של שכנתה האהובה טנזניה. בשמורה אנו נראה מגוון רחב של עשבים, צמחייה ועצים לצד מפגש פנים מול פנים על חיות בר ובעלי כנף מדהימים. בני השבט נחשבים לאחד מן השבטים הפופולריים והשכיחים ביותר ומקיימים טקסים מסורתיים ומעניינים במהלכם הם מדמים לחימה, מבצעים אקרובטיקה, ריקודים ושירה.

 

ספארי בעונת הנדידהספארי בקניה

 אקלים וביגוד מתאים – להיערך בצורה נכונה לטיול

אתם מתכננים לצאת אל טיול ספארי בקניה ותוהים מה הוא האקלים בקניה ואיזה ביגוד תצטרכו להביא איתכם. הלכה למעשה כאשר אנחנו מסתכלים על קניה אנו לא רואים מצבים של קיץ וחורף כנהוג בישראל ובמדינות אחרות באירופה. קניה מאופיינת בשתי עונות גשמים, העונה הראשונה מתחילה בסוף אוקטובר עד תחילת דצמבר והעונה השנייה מתחילה מאפריל עד תחילת יוני. לצד שתי עונות החורף אני רואים גם שתי עונש יובש, העונה הראשונה מתחילה ביולי עד אוקטובר והשנייה בינואר עד סוף מרץ.

אנו למדים כי שינויי הטמפרטורות בקניה הוא לרוב יהיה מזערי ולא ישתנה. באופן כללי במהלך היום אנו נרצה לטייל עם בגדים קצרים ו/או בגדים ארוכים בעלי שכבה דקה ובערב כשמתקרר לעבור אל מכנסיים ארוכים וביגוד חם יותר. אזור החוף, מומבסה והרי קניה הם יוצאים מן הכלל בעניין הזה.

מה הם החודשים המתאימים ביותר לטיול בקניה?

טיול ספארי בקניה הינו טיול אשר יכול להתבצע בכל השנה. יחד עם זאת אנו נרצה לבצע התאמות נקודתיות ומזעריות לכל תקופה מאחר ובכל תקופה אנו נראה את היופי שלה. אנו מציעים לכם להיעזר בחברה המתמחה בתחום אשר תדע לאפיין יחד איתכם את הצרכים ולראות מה הוא הזמן הטוב ביותר עבורכם ועבור הציפיות שלכם.

האם ישנה תקשורת ואינטרנט?

מטיילים רבים תוהים האם ישנה תקשורת לצד אינטרנט בקניה. אנו נראה ברוב הלודג'ים בשמורות טלפונים, לא נוכל לחייג שיחת גוביינא מקניה. אך יחד עם זאת ברוב האזורים אנו רואים כיסוי מלא של רשת GSM, לכן נוכל להתחבר אל רשת האינטרנט ולהתקשר ישירות מן טלפון הנייד.

טיול ספארי בקניה בהתאמה אישית: האם זה אפשרי?

תכנון מסלול טיול ספארי בקניה איננה מלאכה קלה. אנשים רבים תוהים האם ניתן להתאים את טיול הספארי בהתאמה אישית או שמא יש לעבוד לפי לו"ז מסודר של חברות התיירות השונות. אנו למדים כי הדרך הטובה ביותר להגיע לקניה תהיה יחד עם תכנון נכון ואיכותי המותאם אישית לצרכים שלכם. בספארי קומפני אתם מקבלים את האפשרות לשבת עם אנשי המקצוע של החברה, לאפיין ולתכנן יחד איתכם את הטיול שלכם בצורה המתאימה לצרכים שלכם ולצרכי המטיילים איתכם. באמצעות ליווי של ספארי קומפני תזכו להגיע אל אחד היעדים היפים ביותר ביבשת האהובה תוך כדי תכנון טיול אישי ופרטי.

מסלול טיול ספארי בקניה: החשיבות בעבודה עם חברה המתמחה בתחום

אחרי מחשבות ותהיות רבות החלטתם שאתם מעוניינים ללכת על טיול ספארי בקניה, אנחנו מתרגשים בשבילכם כאילו זו הפעם הראשונה גם שלנו. יחד עם זאת, כאשר אנחנו מדברים על תכנון וארגון טיול ספארי בקניה אנו מדברים על מלאכה לא פשוטה אשר צריכה להיעשות יחד עם חברה המתמחה בתכנון טיולים באפריקה לפרט טיולים בקניה. אנו למדים כי טיולי ספארי באפריקה וקניה בפרט הינם טיולים ייעודיים אשר הארגון שלהם הינו שונה משמעותית מתכנון טיולים של ערים גדולות ומערביות בעולם. אנו נרצה להגיע אל תכנון טיול כזה כאשר אנחנו יודעים מה אנחנו עושים, מבינים את כל ההשלכות ומתכננים את הטיול בצורה מקיפה – כך לא נגיע למצב שאנחנו מאבדים עניין מן החופשה החלומית, מבזבזים משאבים רבים ואפילו מתבאסים.

לכן ישנה חשיבות רבה בעבודה עם חברה המתמחה בתחום, חברה זו תדע לאפיין את הצרכים שלכם ולבנות עבורכם תוכנית מפורטת ומסודרת לכל ימי הטיול, לצד בלתמ"ים ותהיה זמינה עבורכם גם במהלך הטיול לכל שאלה.

אמרתם ספארי בקניה אמרתם ספארי קומפני

תכנון מסלול טיול ספארי בקניה איננה מלאכה קלה. הלכה למעשה הדרך הטובה ביותר להגיע לקניה תהיה יחד עם תכנון נכון ואיכותי המותאם אישית לצרכים שלכם. בספארי קומפני אתם מקבלים את האפשרות לשבת עם אנשי המקצוע של החברה, לאפיין ולתכנן יחד איתכם את הטיול שלכם בצורה המתאימה לצרכים שלכם ולצרכי המטיילים איתכם. באמצעות ליווי של ספארי קומפני תזכו להגיע אל אחד היעדים היפים ביותר ביבשת האהובה תוך כדי תכנון טיול אישי ופרטי.

 

הצעות ספארי

 • הנדידה הגדולה במסאי מרה Maasai Mara
 • ביקור באגמים ברינגו Baringo וניוואשה Naivasha
 • ביקור בבית היתומים לפילים שלדריק בניירובי Nairobi
 • מפגש עם בני שבט המסאי Maasai והסמבורו Samburu
 • טיפוס על הר קניה Mount Kenya, השני בגובהו בכל היבשת

מתי כדאי לטייל בקניה:

בעונה היבשה
בעלי החיים נוטים להתקבץ סביב מקורות המים וקל מאוד לאתר אותם, במיוחד פילים, זברות וג'ירפות.
תקופה טובה לחזות בטורפים וחיות אחרות במערכת האקולוגית של אזור נהר Ewaso Ng'iro בסמיכות להר קניה Mount Kenya.

בעונת המעבר
מזג אוויר נוח המשלב את שתי התקופות הקיצוניות- ירוק ויבש כולל שינויים עונתיים קיצוניים.

בעונה הירוקה
עדרים של זברות וצבאים נודדים לכיוון ערבות סגרה Segera עשירות הירוק, ובעקבותיהם הטורפים.
האוויר נקי, המרחבים ירוקים יותר וניתן לחזות במגוון רב ומרהיב של פרפרים וציפורים ממינים שונים. מרבדי פרחים מחליפים סוואנות יבשות, הר קניה נקי מערפל וישנן שפע הזדמנויות לצילומי טבע ובעלי חיים.

מסאי מרה Maasai Mara: הנדידה הגדולה

שמורת מסאי מרה היא אתר חובה לכל מבקר בקניה. שמורת מסאי מרה ושמורת סרנגטי בטנזניה הן חלק מאותה מערכת אקולוגית וזירת ההתרחשות של אחת מתופעות הטבע המרהיבות בעולם ‘הנדידה הגדולה’ של העדרים. מלבד הנדידה, שמורת המסאי מרה היא מקום בו הסיכויים לצפות מקרוב ב’חמשת הגדולים’ של אפריקה (כינוי שנתנו הציידים הבריטים לחמשת בעלי החיים שנחשבו לציד נחשק במרחבי אפריקה – פילים, תאואים, קרנפים, אריות ונמרים) הם מגבוהים ביותר. אלו המבקשים לתפוס את הנדידה, התקופה המומלצת לביקור היא בין חודשים אוגוסט-אוקטובר.

פארק אמבוסלי Amboseli National Park: מדבר בצל ההר

שמורת פארק אמבוסלי שוכנת למרגלות הר קילימנג’רו, בסמוך לגבול שבין קניה וטנזניה, זו השמורה השנייה בפופולאריות שלה בקניה. בחלקה המערבי של השמורה נמצא אגם אמבוסלי, ברוב ימות השנה האגם יבש ורק במהלך העונה הגשומה מתמלא האגם מים ואפשר לצפות בשפע של חיות בר, ציפורים ועופות מים. בשמורה משתרעות ביצות רבות המושכות מגוון בעלי חיים, שבהם אפשר לצפות מעמדות התצפית המקיפות את הביצות. אוהבי הפילים ישמחו לדעת ששמורת אמבוסלי היא המקום הטוב ביותר בקניה לצפות בו בעדרים גדולים של פילים.

שמורת סמבורו Samburu National Reserve: גן עדן לצפרים

שמורת סמבורו, קיבלה את שמה משבט הסמבורו, שבט נוודים שחי באזור שנים רבות. השמורה מתאפיינת בנופים מדבריים ומזמנת צפייה במגוון של בעלי חיים בניהם: אנטילופות, זברות, ג’ירפות, תנינים ופילים. השמורה ידוע גם כגן עדן לחובבי צפרות.

הר קניה Mount Kenya: נוף אלפיני באפריקה

פארק הר קניה נקרא על שם הר קניה, המתנשא לגובה של עד 5,199 מטר והוא ההר השני בגובהו באפריקה אחרי הקילימנג’רו. בשמורה פסגות מושלגות, אגמים, מעיינות מינרלים וצמחייה שאופיינית להרי האלפים, המסוגלת לשרוד בקור עז. בשמורה אפשר לחזות בפילים ובבעלי כנף לרוב. מטיילים רבים אינם מסתפקים בנוף הפסגות המושלגות מלמטה ובוחרים לצאת למסע אתגרי לפסגת ההר.

פארק צאבו מזרח Tsavo East National Park: יום של ספארי

שמורת פארק צאבו מזרח, בין שמורות הטבע היפות והוותיקות בקניה. השמורה גובלת עם בפארק צאבו מערב, חלקים ממנה אינם פתוחים למטיילים וטיולי הספארי יוצאים בעיקר בחלקה המזרחי של השמורה. בשמורה מישורים יבשים ושטחי ביצות והיא רוחשת חיים: ג’ירפות, צבאים, זברות, אריות, פילים, נמרים, תאואים ועוד. קרבתה היחסית של השמורה לעיר מומבסה שליד החוף ולאתרי תיירות נוספים הופכת אותה ליעד מצוין לטיול ספארי בן יום.

אגם נקורו Lake Nakuru

אגם נקורו הוא "אגם בסיסי", אגם סודה בלעז, שמתאפיין ברמת חומציות גבוהה. האגם הייחודי ביחד עם שני אגמים נוספים הוכרזו כאתר מורשת עולמית המשתרע על פני 188 קמ"ר. הייחוד שלו כאגם בסיסי מתבטא בצמחייה עשבונית ומלאה בעצי שיטה, וכ-550 מיני צמחים נוספים. בולט בנופו הוא הפלמינגו, שניזונים מין האצות הייחודיות בים אמנם דגים אין בו באופן טבעי משום חומציותו. הוא משמש גם כתחנה בדרכם של עופות רבים בנדודיהם ולכן ניתן לחזות בו בציפורים רבות, ובנוסף ג'ירפות, קרנפים, צבאיים ותאואים אפריקניים. האגם מרהיב ביופיו וכדאי מאוד שלא לפסוח על ביקור בו.

אגם נייבשה Lake Naivasha

אגם נייבשה ממוקם שעתיים נסיעה מהבירה ניירובי, הוא אגם מים מתוקים יפה ופסטורלי שבעבר הבריטים השתמשו בו כאזור נופש וקיט מרכזי בתקופת שלטונם באזור. שמו מבוסס על מילה במסאית שפירושה "המפלס עולה ויורד שוב ושוב" וזה בשל העובדה שמדובר באגם סגור הנתון לחסדי הרוחות ולכן נוצרות תנודות רבות ותכופות בגובה המים, לפעמים בהבדלים של עד 10 מטרים. התופעה הייחודית גרמה לכך שמינים שונים של צמחים צומחים להם שם ומרכיבים נוף עוצמתי יפיפה. האגם גם ידוע בתור האגם הכי גבוה בשבר סורי אפריקאי (ים המלח הוא הים הכי נמוך).

שבט המסאים The Maasai people

אחד השבטים הבולטים בקניה הוא שבט המסאים.  המסאים הם שבטים סמי-נוודים,שמקורם בסודן ומצרים. במאה ה- 16 החלו המסאים לנדוד דרומה בחיפוש אחר שטחי מרעה חדשים וכיום הם מקובצים באזור צפון טנזניה ודרום קניה. מרביתם יודעים לדבר אנגלית, ויכולים לתקשר עם העולם. הציד נאסר עליהם אמנם, אך המסאים התעקשו לשמור על תרבות אבותיהם ככל שניתן, ומקיימים טקסים שונים כגון טקסי מילה הן לגברים והן לנשים. הם מתקיימים ממזון מהחי כמו בשר, גבינות ואף דם שהגברים שותים באמונה שיעניק להם כוח. הפרה משמשת להם הן לסמל סטטוס ולמעשה להכל- הם אוכלים את בשרה, מכינים בגדים מעורה, מכינים את הבקתות והצריפים שלהם מגללים שלה ושותים בטקסים משקה העשוי מחלב מעורבב בדם פרה. עם השנים הם הבינו את הפוטנציאל הטמון בשמורות הטבע ובעובדה שהם בעצם חלק מהטבע, מול התיירות המערבית שהייתה כל כך צמאה לטבע – והפכו את כפריהם לאתרי תיירות, מבלי לפגוע בפרטיות ובמנהגים השבטיים שלהם.

שבט הסמבורו The Samburu people

בני שבט הסמבורו, מהשבטים המרתקים ביותר בקניה, חיים באזור שמורת הסמבורו. מרבית בני השבט הם רועי צאן ולוחמים. בדומה למסאים, גם בני הסמבורו הם ממוצא נילוטי והם מדברים בשפה דומה.

קניה נמצאת במזרח אפריקה. גובלת עם אתיופיה בצפון, אוגנדה במערב, סודן בצפון מערב, סומליה והאוקיינוס ההודי במזרח וטנזניה בדרום.

עיר בירה:
ניירובי.

המטבע:
שילינג קנייתי KES

שפה רשמית:
אנגלית וסווהילית.

אוכלוסייה:
רוב התושבים במדינת קניה שבטיים ואליהם מתווסף מיעוט אירופאי הודי וערבי. כמעט 80% מהתושבים נוצרים והשאר מוסלמים ומחזיקי דתות אחרות.

אקלים:
האקלים בקניה טרופי ונוח כל השנה, פרט למרכז הארץ שם האקלים יבש.

אשרת כניסה:
מתקבלת בכניסה למדינה עם הצגת חיסון נגד קדחת צהובה בפנקס החיסונים ותשלום של 50$.

טיול ספארי בקניה – שילוב בין נופים עוצרי נשימה לבעלי חיים נדירים

חולמים לפגוש מקרוב פילים, אריות, נמרים, קרנפים ועוד אלפי מינים שונים של בעלי כנף וציפורים? מחפשים יעד קצת אחר לחופשה הבאה שלכם ותוהים לאן לנסוע הפעם? טיול ספארי בקניה הוא הפתרון הנכון עבורכם.

טיול ספארי פרטי בקניה במסגרת מצומצמת ואינטימית יאפשר לכם את המפגש הנדיר והכל כך מיוחד הזה עם הטבע הנהדר של קניה, עם בעלי החיים, כמותם לא מוצאים ביבשות אחרות בעולם וגם עם מקומיים ומגוון תרבותי עשיר ומרתק. במסגרת טיול ספארי פרטי בקניה עם ספארי קומפני, תוכלו ליהנות מחופשה שלעולם לא תשכחו, חופשה מלווה בחוויות שתזכרו לכל החיים – בין אם נסעתם לחופשה רומנטית זוגית, חבורת מטיילים או חופשה משפחתית.

אתם לא צריכים לדאוג לדבר

אם ספארי בקניה הוא החלום שלכם, הגעתם למקום הנכון. אנחנו, בספארי קומפני, מציעים לכם טיול במדינת ספארי מרתקת במזרח אפריקה, יעד אליו נוהרים חובבי הספארי מכל העולם. האותנטיות הנהדרת שהיא מביאה אתה, המגוון העצום של חיות הבר שתוכלו לפגוש בדרך ונופי הסוואנות המשגעים, כל אלה ועוד ייצרו טיול מושלם, מסע מרגש וייחודי שתרצו לחזור אליו שוב. ניקח אתכם לשמורות שפחות ידועות ומוכרות למטיילים, נצא למסלולי הליכה ייחודיים ונפגוש את חמשת הגדולים של היבשת: קרנפים, פילים, תאואים, נמרים וכמובן – אריות.

הכל – בשבילכם

אצלנו, בספארי קומפני, תוכלו ליהנות מאפשרות של טיול ספארי בקניה שכולל את הכול. מהרגע שהחלטתם שאכן קניה היא היעד וספארי הוא הדרך המתאימה לכם לחוות את המדינה הקסומה הזו, אנחנו כאן, בשבילכם:

טיול המותאם לכם באופן אישי – רוצים לצאת לטיול ספארי פרטי בקניה? הצוות שלנו ירכיב עבורכם טיול מאורגן פרטי לקניה בהתאמה אישית, חופשה מתוכננת בקפידה.
אתם לא לבד – אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. משלב ההכנות ועד הביקור עצמו. צוות המדריכים המיומן שלנו ילווה אתכם במהלך המסע בקניה, צוות עם ניסיון עשיר בטיולים מסוג כזה וכמובן עם היכרות מעמיקה הן עם קניה והן עם אפריקה כולה.
הקפדה על כל פרט ופרט – אנחנו נדאג לכל פרט ופרט, ואתם, מצדכם, לא תצטרכו לדאוג לדבר. אנו נפיק עבורכם טיול ספארי המתבסס על הכרותינו עם היבשת ועל האהבה הגדולה שלנו אליה, אל נופיה, אל האנשים שחיים בה ואל בעלי החיים.
לכל אחד – טיול ספארי בקניה יכול להתאים לכל אחד: תוכלו לצאת אליו יחד עם הילדים במסגרת חופשה משפחתית, תוכלו לבחור בו כטיול ירח דבש מיוחד.

הביקור בקניה הוא חוויה נפלאה. טיול ספארי באחת המדינות המיוחדות באפריקה, טיול שבו פוגשים את הטבע הבראשיתי האופייני לה ואת המקומיים האדיבים. טיול שנבנה עבורכם בזכות הידע, החוויה האישית, המתבססת על ניסיון והיכרות מעמיקה שלנו עם אפריקה.

רוצים להצטרף אלינו ולצאת לספארי בקניה? צרו אתנו בקשר כדי שנוכל להוציא אתכם לטיול מאורגן פרטי בקניה להפוך את החלום שלכם למציאות.

 • דברים ששווה לעשות
  • הנדידה הגדולה במסאי מרה Maasai Mara
  • ביקור באגמים ברינגו Baringo וניוואשה Naivasha
  • ביקור בבית היתומים לפילים שלדריק בניירובי Nairobi
  • מפגש עם בני שבט המסאי Maasai והסמבורו Samburu
  • טיפוס על הר קניה Mount Kenya, השני בגובהו בכל היבשת
 • מתי כדאי לטייל

  מתי כדאי לטייל בקניה:

  בעונה היבשה
  בעלי החיים נוטים להתקבץ סביב מקורות המים וקל מאוד לאתר אותם, במיוחד פילים, זברות וג'ירפות.
  תקופה טובה לחזות בטורפים וחיות אחרות במערכת האקולוגית של אזור נהר Ewaso Ng'iro בסמיכות להר קניה Mount Kenya.

  בעונת המעבר
  מזג אוויר נוח המשלב את שתי התקופות הקיצוניות- ירוק ויבש כולל שינויים עונתיים קיצוניים.

  בעונה הירוקה
  עדרים של זברות וצבאים נודדים לכיוון ערבות סגרה Segera עשירות הירוק, ובעקבותיהם הטורפים.
  האוויר נקי, המרחבים ירוקים יותר וניתן לחזות במגוון רב ומרהיב של פרפרים וציפורים ממינים שונים. מרבדי פרחים מחליפים סוואנות יבשות, הר קניה נקי מערפל וישנן שפע הזדמנויות לצילומי טבע ובעלי חיים.

 • שמורות ואזורים

  מסאי מרה Maasai Mara: הנדידה הגדולה

  שמורת מסאי מרה היא אתר חובה לכל מבקר בקניה. שמורת מסאי מרה ושמורת סרנגטי בטנזניה הן חלק מאותה מערכת אקולוגית וזירת ההתרחשות של אחת מתופעות הטבע המרהיבות בעולם ‘הנדידה הגדולה’ של העדרים. מלבד הנדידה, שמורת המסאי מרה היא מקום בו הסיכויים לצפות מקרוב ב’חמשת הגדולים’ של אפריקה (כינוי שנתנו הציידים הבריטים לחמשת בעלי החיים שנחשבו לציד נחשק במרחבי אפריקה – פילים, תאואים, קרנפים, אריות ונמרים) הם מגבוהים ביותר. אלו המבקשים לתפוס את הנדידה, התקופה המומלצת לביקור היא בין חודשים אוגוסט-אוקטובר.

  פארק אמבוסלי Amboseli National Park: מדבר בצל ההר

  שמורת פארק אמבוסלי שוכנת למרגלות הר קילימנג’רו, בסמוך לגבול שבין קניה וטנזניה, זו השמורה השנייה בפופולאריות שלה בקניה. בחלקה המערבי של השמורה נמצא אגם אמבוסלי, ברוב ימות השנה האגם יבש ורק במהלך העונה הגשומה מתמלא האגם מים ואפשר לצפות בשפע של חיות בר, ציפורים ועופות מים. בשמורה משתרעות ביצות רבות המושכות מגוון בעלי חיים, שבהם אפשר לצפות מעמדות התצפית המקיפות את הביצות. אוהבי הפילים ישמחו לדעת ששמורת אמבוסלי היא המקום הטוב ביותר בקניה לצפות בו בעדרים גדולים של פילים.

  שמורת סמבורו Samburu National Reserve: גן עדן לצפרים

  שמורת סמבורו, קיבלה את שמה משבט הסמבורו, שבט נוודים שחי באזור שנים רבות. השמורה מתאפיינת בנופים מדבריים ומזמנת צפייה במגוון של בעלי חיים בניהם: אנטילופות, זברות, ג’ירפות, תנינים ופילים. השמורה ידוע גם כגן עדן לחובבי צפרות.

  הר קניה Mount Kenya: נוף אלפיני באפריקה

  פארק הר קניה נקרא על שם הר קניה, המתנשא לגובה של עד 5,199 מטר והוא ההר השני בגובהו באפריקה אחרי הקילימנג’רו. בשמורה פסגות מושלגות, אגמים, מעיינות מינרלים וצמחייה שאופיינית להרי האלפים, המסוגלת לשרוד בקור עז. בשמורה אפשר לחזות בפילים ובבעלי כנף לרוב. מטיילים רבים אינם מסתפקים בנוף הפסגות המושלגות מלמטה ובוחרים לצאת למסע אתגרי לפסגת ההר.

  פארק צאבו מזרח Tsavo East National Park: יום של ספארי

  שמורת פארק צאבו מזרח, בין שמורות הטבע היפות והוותיקות בקניה. השמורה גובלת עם בפארק צאבו מערב, חלקים ממנה אינם פתוחים למטיילים וטיולי הספארי יוצאים בעיקר בחלקה המזרחי של השמורה. בשמורה מישורים יבשים ושטחי ביצות והיא רוחשת חיים: ג’ירפות, צבאים, זברות, אריות, פילים, נמרים, תאואים ועוד. קרבתה היחסית של השמורה לעיר מומבסה שליד החוף ולאתרי תיירות נוספים הופכת אותה ליעד מצוין לטיול ספארי בן יום.

  אגם נקורו Lake Nakuru

  אגם נקורו הוא "אגם בסיסי", אגם סודה בלעז, שמתאפיין ברמת חומציות גבוהה. האגם הייחודי ביחד עם שני אגמים נוספים הוכרזו כאתר מורשת עולמית המשתרע על פני 188 קמ"ר. הייחוד שלו כאגם בסיסי מתבטא בצמחייה עשבונית ומלאה בעצי שיטה, וכ-550 מיני צמחים נוספים. בולט בנופו הוא הפלמינגו, שניזונים מין האצות הייחודיות בים אמנם דגים אין בו באופן טבעי משום חומציותו. הוא משמש גם כתחנה בדרכם של עופות רבים בנדודיהם ולכן ניתן לחזות בו בציפורים רבות, ובנוסף ג'ירפות, קרנפים, צבאיים ותאואים אפריקניים. האגם מרהיב ביופיו וכדאי מאוד שלא לפסוח על ביקור בו.

  אגם נייבשה Lake Naivasha

  אגם נייבשה ממוקם שעתיים נסיעה מהבירה ניירובי, הוא אגם מים מתוקים יפה ופסטורלי שבעבר הבריטים השתמשו בו כאזור נופש וקיט מרכזי בתקופת שלטונם באזור. שמו מבוסס על מילה במסאית שפירושה "המפלס עולה ויורד שוב ושוב" וזה בשל העובדה שמדובר באגם סגור הנתון לחסדי הרוחות ולכן נוצרות תנודות רבות ותכופות בגובה המים, לפעמים בהבדלים של עד 10 מטרים. התופעה הייחודית גרמה לכך שמינים שונים של צמחים צומחים להם שם ומרכיבים נוף עוצמתי יפיפה. האגם גם ידוע בתור האגם הכי גבוה בשבר סורי אפריקאי (ים המלח הוא הים הכי נמוך).

 • שבטים

  שבט המסאים The Maasai people

  אחד השבטים הבולטים בקניה הוא שבט המסאים.  המסאים הם שבטים סמי-נוודים,שמקורם בסודן ומצרים. במאה ה- 16 החלו המסאים לנדוד דרומה בחיפוש אחר שטחי מרעה חדשים וכיום הם מקובצים באזור צפון טנזניה ודרום קניה. מרביתם יודעים לדבר אנגלית, ויכולים לתקשר עם העולם. הציד נאסר עליהם אמנם, אך המסאים התעקשו לשמור על תרבות אבותיהם ככל שניתן, ומקיימים טקסים שונים כגון טקסי מילה הן לגברים והן לנשים. הם מתקיימים ממזון מהחי כמו בשר, גבינות ואף דם שהגברים שותים באמונה שיעניק להם כוח. הפרה משמשת להם הן לסמל סטטוס ולמעשה להכל- הם אוכלים את בשרה, מכינים בגדים מעורה, מכינים את הבקתות והצריפים שלהם מגללים שלה ושותים בטקסים משקה העשוי מחלב מעורבב בדם פרה. עם השנים הם הבינו את הפוטנציאל הטמון בשמורות הטבע ובעובדה שהם בעצם חלק מהטבע, מול התיירות המערבית שהייתה כל כך צמאה לטבע – והפכו את כפריהם לאתרי תיירות, מבלי לפגוע בפרטיות ובמנהגים השבטיים שלהם.

  שבט הסמבורו The Samburu people

  בני שבט הסמבורו, מהשבטים המרתקים ביותר בקניה, חיים באזור שמורת הסמבורו. מרבית בני השבט הם רועי צאן ולוחמים. בדומה למסאים, גם בני הסמבורו הם ממוצא נילוטי והם מדברים בשפה דומה.

 • מפה
 • גלריה
 • וידאו

 • תעודת זהות

  קניה נמצאת במזרח אפריקה. גובלת עם אתיופיה בצפון, אוגנדה במערב, סודן בצפון מערב, סומליה והאוקיינוס ההודי במזרח וטנזניה בדרום.

  עיר בירה:
  ניירובי.

  המטבע:
  שילינג קנייתי KES

  שפה רשמית:
  אנגלית וסווהילית.

  אוכלוסייה:
  רוב התושבים במדינת קניה שבטיים ואליהם מתווסף מיעוט אירופאי הודי וערבי. כמעט 80% מהתושבים נוצרים והשאר מוסלמים ומחזיקי דתות אחרות.

  אקלים:
  האקלים בקניה טרופי ונוח כל השנה, פרט למרכז הארץ שם האקלים יבש.

  אשרת כניסה:
  מתקבלת בכניסה למדינה עם הצגת חיסון נגד קדחת צהובה בפנקס החיסונים ותשלום של 50$.

 • קרא עוד

  טיול ספארי בקניה – שילוב בין נופים עוצרי נשימה לבעלי חיים נדירים

  חולמים לפגוש מקרוב פילים, אריות, נמרים, קרנפים ועוד אלפי מינים שונים של בעלי כנף וציפורים? מחפשים יעד קצת אחר לחופשה הבאה שלכם ותוהים לאן לנסוע הפעם? טיול ספארי בקניה הוא הפתרון הנכון עבורכם.

  טיול ספארי פרטי בקניה במסגרת מצומצמת ואינטימית יאפשר לכם את המפגש הנדיר והכל כך מיוחד הזה עם הטבע הנהדר של קניה, עם בעלי החיים, כמותם לא מוצאים ביבשות אחרות בעולם וגם עם מקומיים ומגוון תרבותי עשיר ומרתק. במסגרת טיול ספארי פרטי בקניה עם ספארי קומפני, תוכלו ליהנות מחופשה שלעולם לא תשכחו, חופשה מלווה בחוויות שתזכרו לכל החיים – בין אם נסעתם לחופשה רומנטית זוגית, חבורת מטיילים או חופשה משפחתית.

  אתם לא צריכים לדאוג לדבר

  אם ספארי בקניה הוא החלום שלכם, הגעתם למקום הנכון. אנחנו, בספארי קומפני, מציעים לכם טיול במדינת ספארי מרתקת במזרח אפריקה, יעד אליו נוהרים חובבי הספארי מכל העולם. האותנטיות הנהדרת שהיא מביאה אתה, המגוון העצום של חיות הבר שתוכלו לפגוש בדרך ונופי הסוואנות המשגעים, כל אלה ועוד ייצרו טיול מושלם, מסע מרגש וייחודי שתרצו לחזור אליו שוב. ניקח אתכם לשמורות שפחות ידועות ומוכרות למטיילים, נצא למסלולי הליכה ייחודיים ונפגוש את חמשת הגדולים של היבשת: קרנפים, פילים, תאואים, נמרים וכמובן – אריות.

  הכל – בשבילכם

  אצלנו, בספארי קומפני, תוכלו ליהנות מאפשרות של טיול ספארי בקניה שכולל את הכול. מהרגע שהחלטתם שאכן קניה היא היעד וספארי הוא הדרך המתאימה לכם לחוות את המדינה הקסומה הזו, אנחנו כאן, בשבילכם:

  טיול המותאם לכם באופן אישי – רוצים לצאת לטיול ספארי פרטי בקניה? הצוות שלנו ירכיב עבורכם טיול מאורגן פרטי לקניה בהתאמה אישית, חופשה מתוכננת בקפידה.
  אתם לא לבד – אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. משלב ההכנות ועד הביקור עצמו. צוות המדריכים המיומן שלנו ילווה אתכם במהלך המסע בקניה, צוות עם ניסיון עשיר בטיולים מסוג כזה וכמובן עם היכרות מעמיקה הן עם קניה והן עם אפריקה כולה.
  הקפדה על כל פרט ופרט – אנחנו נדאג לכל פרט ופרט, ואתם, מצדכם, לא תצטרכו לדאוג לדבר. אנו נפיק עבורכם טיול ספארי המתבסס על הכרותינו עם היבשת ועל האהבה הגדולה שלנו אליה, אל נופיה, אל האנשים שחיים בה ואל בעלי החיים.
  לכל אחד – טיול ספארי בקניה יכול להתאים לכל אחד: תוכלו לצאת אליו יחד עם הילדים במסגרת חופשה משפחתית, תוכלו לבחור בו כטיול ירח דבש מיוחד.

  הביקור בקניה הוא חוויה נפלאה. טיול ספארי באחת המדינות המיוחדות באפריקה, טיול שבו פוגשים את הטבע הבראשיתי האופייני לה ואת המקומיים האדיבים. טיול שנבנה עבורכם בזכות הידע, החוויה האישית, המתבססת על ניסיון והיכרות מעמיקה שלנו עם אפריקה.

  רוצים להצטרף אלינו ולצאת לספארי בקניה? צרו אתנו בקשר כדי שנוכל להוציא אתכם לטיול מאורגן פרטי בקניה להפוך את החלום שלכם למציאות.