תיירות חברתית באפריקה: כל בוקר עם אורנה דץ

כל בוקר עם אורנה דץ, ערוץ עשר | 28 בפברואר 2013

עינב לוי, מנהל פרויקטים הומניטריים ותיירות חברתית בספארי קומפני התארח בתכנית הבוקר, כל בוקר עם אורנה דץ וענה לשאלה- תיירות חברתית, מהי?

היבשת השחורה הייתה תמיד יעד מועדף עבור תיירים, בשל האטרקציות הטבעיות והנופים הפראיים. עם זאת, תיירות יכולה גם לספק אמצעי לאינטראקציה עם אנשים, ולא רק עם הטבע. מכאן הגיע המונח תיירות חברתית, שצובר תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד במדינות העולם השלישי והרביעי. תיירות חברתית באפריקה כרוכה בביקור בשבטים ובקהילות היבשת השונות בשילוב עם ספארי בפארקים הלאומיים והשמורות המרהיבות. חוויה ייחודית ויוצאת דופן להיות שותף ולתרום לחיי היום יום המשותפים של בני האדם ובעלי חיים באפריקה.

עינב לוי

ספארי קומפני מציגה מיזמים ראשונים מסוגם בארץ בתיירות החברתית. הראשון הוא ספארי מעורבות, מיזם תיירותי ייחודי, הכולל סדרה של מסעות ליעדים שונים באפריקה המשלבים מסלולי ספארי לצד מעורבות הנוסעים בקהילה המקומית. כל נוסע בוחר את המיקום, סוג המוערבות לפי טעמו והנושאים הקרובים לליבו.

המיזם השני, קונסוליית הכבוד של זמביה בישראל ועמותת “עדן – לקידום צדק חברתי לקהילות חלשות בארץ ובעולם” בפרויקט העצמה התנדבותי בתחום חינוכי – קהילתי . פרויקט התנדבות שפועל בימים אלה בזמביה, בבית הספר Hope and Faith בלוסקה, זמביה. לפרויקט זה יוצאים משלחות של 3-4 מתנדבים לתקופה של -3 חודשים למשך שנה. מטרת הפרויקט – מתן תמיכה והעצמה לצוות המורים של בית הספר ול-700 התלמידים בבית הספר. חוויה יוצאת דופן לאנשים שרוצים לתרום ובאמת להשפיע בתקופת זמן ארוכה יחסית .

לראיון המלא בערוץ 10 לחץ כאן 

הראיון על תיירות חברתית מתחיל ב- 39:40