להשקיף על חיות ולנוח

מאת: נוית זומר, ידיעות אחרונות | 25 באוגוסט 2014

יש לכם תקציב של לפחות 3,200 דולר לחופשה בסוכות? תוכלו לשלב בין ספארי בטנזניה ובטן גב בזנזיבר

זנזיבר, או אי התבלינים, היא יעד להיט בחגים. זה אמנם לא קרוב כמו טורקיה ולא זול כמוה, אבל אין ספק שמדובר ביעד אקזוטי הרבה יותר וגם שם מקובלת שיטת הכל כלול- כולל לובסטרים מהדגה המקומית בארוחת הערב והרבה אננס שגדל בעיר.

אחת העובדות המפתיעות על זנזיבר היא שאינה טריטוריה עצמאית אלא חבל ארץ השייך לטנזניה ומצוי רק 25 עד 50 ק”מ מחופיה. מעבר לחופי הטורקיז ועצי הבננה והקוקוס, זנזיבר היא עדות מצמררת לסחר העבדים שהתנהל בה. המקום שימש כתחנת מעבר בין אפריקה לעולם. בכיכר הבירה, זנזיבר־סיטי, ניצב שוק העבדים. החטופים מאפריקה הוצגו בשוק האכזרי בתור בור בכיכר, כפותים בשלשלאות.

כיום זנזיבר היא אי של כיף לחובבי צלילה ובטן־גב בחופים הזהובים. ביקור חובה הוא בחוות התבלינים, שבה מגדלים קינמון, מוסקט ופלפל. האי מומלץ לנופש משפחתי בגלל ריבוי הקלאבים ברמות השונות, שמציעים חופים חוליים, ים כחול ובריכות שחייה שמתמזגות עם קו הים. אבל בעיקר מומלצת זנזיבר כנקודת סיום מפנקת למסע ספארי בטנזניה הסמוכה. לאחר כמה ימים בשמורות הטבע, במעקב אחר החיות בנוף המדברי המאובק, אין כמו סיומת על החוף.

מי שמציעה חבילות משולבות לחג הסוכות הקרוב, של ספארי בטנזניה פלוס נופש בזנזיבר, היא חברת התיירות ספארי קומפני של רונית הרשקוביץ. מדובר בחברה המתמחה בתפירת חבילות אישיות לפי הצרכים והתקציב של המשפחה. בנסיעה של שני מבוגרים ושני ילדים עד גיל 16 המחיר הממוצע לאדם בחבילה הבסיסית- במחנות אוהלים משפחתיים ברמה טובה- הוא 3,200 דולר לתשעה ימים. בחבילות היוקרתיות יש לודג’ים מפוארים ברמת דה לוקס, שבהם ישן גם ליאונרדו דיקפריו. יש חבילות שכוללות אפילו באטלר אישי, שגם ממלא עבורכם את האמבטיה ומפזר במים עלי ורדים.

החבילות מציעות ספארי בשמורות הגדולות של טנזניה: סרנגטי (הגדולה ביותר), טרנגירי (שבתקופה זו ניתן לצפות בה בנדידת החיות הגדולה) ונגורנגורו. הטיסה היא טיסת סאנדור (חברה-בת של אל על) ישירה לטנזניה, שחוכרת החברה במיוחד עבור נוסעיה, והחזרה היא בטיסה ישירה מזנזיבר (“הקפיצה” מטנזניה ולזנזיבר אורכת כ-30 דקות ומתבצעת במטוס קטן). מדובר בתשעה ימי חופש מלאים בחג הסוכות, מאחר שהטיסה לטנזניה נוחתת בבוקר והנוסעים מועברים ישירות לספארי, בעור ביום החזרה מזנזיבר יוצאת הטיסה לתל־אביב בשעות הערב.

הכתבה המלאה:
navit-3200-1