המילה האחרונה בעולם התיירות, טיולים מאורגנים בתפירה אישית

מאת: ספיר פרץ, גלובס | 4 בינואר 2013

רבים מפנטזים על מסע ליעדים אקזוטיים כמו סרי לנקה או טנזניה, אך חוששים לטוס באופן עצמאי ונרתעים מ”טיולי חוברת”. הפתרון: טיול מאורגן פרטי בתפירה אישית.

מראה של קבוצת מבוגרים אפורי שיער משתרכים באטיות אחרי מדריך בסמטאותיה של עיר אירופית זו או אחרת כבר לא שולט בשטח. סוכני נסיעות השכילו בשנים האחרונות לבנות ולהתאים טיולים מאורגנים למגוון קהלים, באמצעות הפטנט הקרוי “תפירה אישית”, כלומר, טיול מאורגן על פי דרישה ורצון אישיים של הלקוח לגבי מסלול הטיול ותנאי השהות בו. הטיולים המאורגנים בהתאמה אישית, לצד הטיולים המאורגנים הקלאסיים והחבילות נופש המכונים בענף “טיולי חוברת” היוצאים בקבוצות גדולות יותר, מוצעים כיום בשוק בשלל גרסאות. הם מגוונים מאוד ומתאימים לכל טייל מגיל 35 ומעלה.

רונית הרשקוביץ, מנכ”לית ובעלי חברת ספארי קומפני, המתמחה בטיולים מאורגנים לאפריקה (בעיקר לטנזניה, זנזיבר, אוגנדה, קניה וזמביה), אומרת שטיולים מאורגנים בהתאמה אישית מבוקשים יותר מ”טיולי חוברת” הפתוחים לקהל הרחב ויוצאים בקבוצות גדולות במועדים ספציפיים. “הם יותר מבוקשים כי הם מתאימים יותר לעולם המודרני בו אנו חיים. מדובר בטיולים המלווים במדריכים מקומיים דוברי אנגלית, ורוב האנשים מדברים או מבינים היום אנגלית. כמובן, מי שלא מבין את השפה, הפתרון עבורו הוא טיול מאורגן קלאסי שתמיד מלווה במדריך טיולים דובר עברית מהארץ”. דברים דומים אומרת גם ורד שוורץ, מנהלת השיווק של דיזנהויז: “אנשים לא רוצים ללכת היום לאן שמכתיבים להם ובקצב של קבוצה גדולה. אם בעבר אנשים חיפשו שייקחו ויחזירו אותם יד ביד, היום אנשים דורשים שיבנו להם טיול לפי הרצונות שלהם. לכן, טיולים מאורגנים פרטיים בהתאמה אישית צוברים תאוצה”.