אף פעם לא הייתם קוף אחרי בנאדם

מאת רונית הרשקוביץ, אתר הארץ | 15 במרץ 2016

צ'רלס דרווין החוקר הנודע הגה ופיתח את התאוריה שמוצא האדם מהקוף. מי שהתמזל מזלו להיפגש עם השימפנזים בטנזניה או טיפס אל גורילות ההרים של רואנדה אינו יכול אלא להסכים ולהבין שהתיאוריה נכונה, הם כל-כך דומים לנו שזה לא להאמין. אוכלוסיות השימפנזים והגורילות שמורות היטב במעמקי היערות ובמעלה ההרים.

 

הן נחשבות לזנים נכחדים, אך הממשלות במזרח אפריקה עושות ככל שביכולתן לשמור עליהם שלא ייעלמו מהעולם. טיול ספארי אקטיבי ללב הטבע, כדי לפגוש ולהכיר את השימפנזים והגורילות מקרוב זאת חוויה שלא כדאי לפספס.

החברה הישראלית "ספארי קומפני", המתמחה בטיולים לאפריקה ומארגנת מסעות ספארי איכותיים, המותאמים אישית ללקוחותיה, במקומות לינה קטנים ומפנקים, תבנה עבורכם מסע מרתק, לבחירתכם, בקצב שלכם, כדי שגם אתם תוכלו לפגוש, אולי, את אבות אבותיכם.

טרק אל הגורילות של רואנדה

רואנדה הופכת במהירות ליעד נחשב וטרק אל שמורת הגורילות ברואנדה הופך לאחד היעדים המסקרנים ביותר באפריקה. במדינה הנעימה, השלווה בנופיה הירוקים  המשופעת בהרי געש כבויים בצפון-מערב רואנדה החולקים גבולות עם אוגנדה, חיים להם בשקט ושלווה מאות גורילות הרים נדירות. שמורת דה-וולקנס שבצפון רואנדה היא חלק משמורת וירונגה (Virunga National Park) הגדולה שבה נשארו אחרוני הגורילות, כמאות פריטים בודדים בלבד.

גורילה בפארק דה וולקנס
גורילה בפארק דה וולקנס

לדברי רונית הרשקוביץ , קונסולית כבוד של זמביה בישראל ומנכ"לית ספארי קומפני : "מסע בעקבות הגורילות של רואנדה ייקח את הסקרנים להרפתקאה מאתגרת, מפגש מכונן בו ידברו אליכם בלי מילים ובתנועת אצבעות אנושית במרחק נשימה. המפגש המפעים לשעה בישיבה על הקרקע במרחק נגיעה מגורילת ההרים  כסופת הגב, הוא זכר האלפא של השבט המשגיח על המשפחה והאינטראקציה ביניהם מרגישה כמו בני אדם".

רפובליקת רואנדה ממוקמת במזרח-מרכז אפריקה והיא אחת מדינות הספארי המרתקות ביותר ביבשת והמכונה גם "ארץ אלף הגבעות". המדינה גובלת באוגנדה, בורונדי, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו וטנזניה. מיקומה הגיאוגרפי של רואנדה וקרבתה לטנזניה מאפשר לשלב יחד עם טרק הטיפוס אל הגורילות גם ספארי בטנזניה ולקינוח נופש בטן-גב באי הטרופי זנזיבר.

הליכה עם השימפנזים בטנזניה בעקבות ג'יין גודל

טרק הליכה עם השימפנזים במעמקי היער בפארק הלאומי גומבה (Gombe National Park) הממוקם במערב טנזניה, על גדות אגם טנגניקה היפייפיה. מסע ספארי אקטיבי והליכה עם השימפנזים הנדירים שחיים במעמקי היער השמור והקטן שגודלו 52 קמ"ר בלבד. ביער נופים רבים ביניהם אגמים צלולים, יערות, נחלים, ומפלים נסתרים.

שימפנזים

חוקרת השימפנזים הנודעת ג'יין גודל (Jane Goodall) היא זו שעקבה אחרי אורח חייהם של השימפנזים והקימה בעקבות החקר שלה גם מכון מחקר שתומך בפארק הלאומי גומבה ובאוכלוסיית השימפנזים הנדירה שלו. השימפנזים חיים בקבוצות של 30-80 פריטים ולרוב גם מחולקים לעוד קבוצות קטנות- לעיתים מעורבות ולעיתים בהפרדת גברים ונשים.

השימפנזים והגורילות רגילים לנוכחות של בני אדם ולכן בליווי מדריך מקומי מיומן ניתן להתקרב אליהם ולחוש אותם מקרוב. הכניסה לשמורת דה-וולקן מותנת באישור מיוחד שיש לבקש טרם הנסיעה. בימים אלו הגורילות נמצאות בסכנת הכחדה ולכן הביקור בפארק והצפייה בהם היא מיוחדת וחוויה של פעם בחיים, כיום מספרם נאמד על 300 גורילות בלבד. ניתן לצלם את הגורילות, אך אנא אל תשתמשו בפלאש ואל תנסו להאכיל אותם. שימרו עליהם כעל שרידי אבותינו הקדמונים.

ספארי קומפני מציעה חבילה מאתגרת עם קופי האדם ברואנדה

החל מ- 5,850 $ לאדם בחדר זוגי

10 ימים (9 לילות)- פסח 2016 בין התאריכים 19-29.4 סוכות  בתאריכים 2016 14-24.10

חבילה המשלבת ספארי למרגלות הקילימנג'רו בטנזניה ולינה במחנה אוהלים מדליק בשיק אפריקאי, מסע מרתק אל הגורילות של רואנדה ולקינוח נופש בטן-גב על חופיה הלבנים של זנזיבר.

המחיר כולל: טיסת סאנדור ישירה, טיסות פנימיות (קילימנג'רו-קיגלי וקיגלי-זנזיבר), מדריך נהג-מקומי מיומן דובר אנגלית, ג'יפ ספארי 4X4, 2 לילות לינה במחנה האוהלים שומאטה, 3 לילות לינה ברואנדה, 4 לילות לינה במלון חוף הכל כלול בזנזיבר, העברות, כניסות לשמורות ולאתרים.

המחיר אינו כולל: ויזה, ביטוח בריאות ומטען, הוצאות אישיות

ronit-gorilla