יבשת אפריקה היא מרתקת ופראית, עצומה בגודלה ועשירה בחוויות ובאטרקציות. טיולי הספארי באפריקה הם האטרקציה המרכזית ברוב מדינות הספארי במזרח ובדרום היבשת בעיקר. מומלץ לשלב עם הספארי גם נופש באחד מהחופים או האיים האקזוטיים שביבשת או ביקור בעיר אורבנית ותוססת. טיול לאפריקה מצריך תכנון מוקפד ומדויק, כמו שאנו עושים בספארי קומפני. ביבשת שלל אופציות לינה מגוונות ברמות לינה שונות, החל מלודג’ים גדולים וקטנים ועד גלמפינג – חווית לינת קמפינג באוהלי יוקרה מפנקים ברמת אירוח של חמישה כוכבים ומעלה.

טרנגירה טרי טופס זיו קורן

קבלו כמה טיפים לטיול ספארי מנצח עם בן/בת הזוג, למשפחה ולילדים ולכל החברים. זכרו – תכנון נכון ומדויק של טיול הספארי הוא המתכון המנצח לטיול המשפחתי שלו חיכיתם. ההתרגשות בשיאה, המזוודות כבר ארוזות וכל מה שנותר לכם הוא להתמסר לחוויה, ולהתאהב באפריקה.

1. תכנית הטיסות – חשוב לבדוק את שעות הטיסה שלכם, שימו לב למספר ימי הטיול שנשארים לאחר חישוב שעות הטיסה. בפסח וסוכות תוכלו ליהנות מטיסה ישירה של 6 שעות לטנזניה ובשאר ימי השנה תוכלו להשתמש בטיסות הסדירות של אתיופיאן איירליינס למגוון יעדים באפריקה. לדרום אפריקה יש גם טיסות אל-על סדירות ליוהנסבורג שיוצאות בשעות נוחות.

2. רכבי השטח – חשוב לבדוק את רכבי השטח והספארי שמציעים לכם. בטנזניה תוכלו ליהנות מרכבי ספארי לנדקרוזר 4X4 בעל 8 מקומות ישיבה (לנוחיות המטיילים נהוג להשתמש ב-6 מושבים בלבד כדי שכל מטייל יוכל ליהנות מחלון), בעלי גג נפתח.

3. נהג-מדריך מיומן דובר אנגלית – חלק בלתי נפרד מטיול הספארי שלכם הוא החיבור לנהג-מדריך המלווה אתכם כל ימי הטיול. חשוב לבדוק שהנהגים בעלי ניסיון, השכלה, עובדים בחברה מסודרת ומקצועית, דוברים אנגלית שוטפת ושפות נוספות, נדיבים וחביבים.

4. בטיחות – בטיול ספארי תבלו שעות רבות ברכב הג’יפ, יש לוודא כי הרכב בטיחותי, עובר טיפולים ובדיקות באופן סדיר ובעל אפשרות למוסך נייד ורכב חליפי בשטח. אל תחסכו על בטיחות ילדיכם ויקיריכם, תשאלו את השאלות הללו על מנת שתוכלו לנסוע בראש שקט ונקי ללא דאגות על ליבכם.

5. חיסונים – יש לקבוע תור לרופא מומחה במרפאת מטיילים, שם תוכלו לקבל את כל הפרטים אודות היעד אליו אתם נוסעים לטייל. בחלק מהיעדים יש לעשות חיסון נגד קדחת צהובה ולקחת כדורים למניעת מלריה.

6. דוחה יתושים – בעיה נפוצה מאוד באפריקה היא היתושים. חשוב מאוד להצטייד בחומר דוחה יתושים או צמיד מבד שיש לו טבלית המיוצרת מחומרים טבעיים. הטבליה מחזיקה לשבועיים ועמידה גם נגד מים. ניתן לרכוש בחנויות מטיילים ובחנויות הפארם.

7. תרופות וציוד אישי – כשאתם אורזים לקראת הטיול באפריקה חשוב שתארזו את התרופות והציוד האישי אליו אתם רגילים. מומלץ מאוד לקחת תיק עזרה ראשונה המכיל את הכדורים אותם אתם מכירים טוב מהבית, תרופות ומשחות נגד אלרגיה, וקרם הגנה מהשמש.

8. כסף – מחיר הטיול כולל את כל ההוצאות הגדולות, למעט ויזה בכניסה למדינה והוצאות אישיות. לטיול בטנזניה יש לקחת שטרות של דולרים שיוצרו אחרי שנת 2006. המלצה שלנו – לא לפרוט סכום כסף גדול מידי לשילינג הטנזני, מכיוון שאי אפשר להחליף חזרה. דאגו להביא גם שטרות קטנים של דולר לטיפים קטנים.

9. ביגוד – מזג האוויר באפריקה חם ונעים בכל ימות השנה. גם בתקופות הגשומות יותר עדיין הטמפרטורות יחסית גבוהות. אנחנו ממליצים לארוז לטיול הספארי בגדים קלילים ובהירים, בגווני חאקי. כמו כן מומלץ להביא נעליים סגורות ונוחות להליכה.

10. מצלמה – בטיול ספארי אי אפשר להפסיק לצלם, הזיכרונות מהטיול ילוו אתכם כל החיים ולרגע גם תרגישו כמו צלמים מקצועיים. חשוב להביא מצלמה איכותית, בטריות או מטען (שקע חשמל כמו באנגליה) וכרטיסי זיכרון עם הרבה הרבה מקום פנוי.