15 בינואר 2015

ב- 1 למרץ 2015 מתקיים מרתון קילימנג’רו השנתי בשמורת הקילימנג’רו שבטנזניה. במרתון מספר מסלולים לבחירה: מסלול מרתון מלא של 42.2 ק”מ, מסלול חצי מרתון של 21.1 ק”מ, מסלול קצר יותר של 10 ק”מ ומסלול קליל שנקרא גם fun-run של 5 ק”מ.

על המרתון

מרתון קילימנג’רו מתקיים מידי שנה, וזו השנה ה-13 ברציפות. המסלול נמצא ממש למרגלות הר הקילימנג’רו שבטנזניה. תנאי השטח טובים ויפים , ישנם גם תחנות ריענון מסודרות למשתתפים בכל כמה ק”מ.

מסלול המרתון

מסלול המרתון מתחיל בעיירה מושי, השוכנת בקרבת ולמרגלות הר הקילימנג’רו, לאחר מכן עובר בדרך הראשית המובילה לעיר הבירה של טנזניה דאר א סלאם. הכביש ברובו על קרקע שטוחה ונוחה לרצים. המסלול חוזר על עצמו חזרה לעיירה מושי ועושה סיבוב למרגלות הר הקילימנג’רו. לאחר מכן, מעלים את דרגת הקושי ועלייה קלה למרגלות ההר, דרך הכפרים של המקומיים, המריעים לאורך הדרך. לבסוף, מעבר דרך יער יפייפיה ולבסוף חזרה לכיוון העיירה מושי לנקודת הפתיחה שהיא גם נקודת הסיום.

הנופים המיוחדים

הנופים הנגלים במהלך הריצה וכחלק מהמסלול, מיוחדים ויפיפיים. דרך כפרים מקומיים, מטעי בננות וקפה, חוות ויערות גשם קסומים המאפיינים את נופיה של אפריקה ובייחוד טנזניה. ניתן לחוות דרכה את העושר של יבשת אפריקה על שמורותיה.

נשים עם מדליה לאחר סיום מרתון קילימנג'רו

טיפוס על הר הקילימנג'רו

אם כבר הגעתם עד טנזניה למרתון הקילימנג’רו אל תפספסו הזדמנות נדירה וקחו חלק בפעילות טיפוס על הר הקילימנג’רו. הר הקילימנג’רו הינו ההר החופשי הגבוה בעולם ופסגתו הגבוהה ביותר מתנשאת לגובה של 5,895 מטר. צאו אל מסע אל עבר הפסגות המושלגות של אפריקה.

ספארי בשמורות הטבע של טנזניה

הצעה נוספת היא ספארי בשמורות היפייפיות של טנזניה, בתקופת ההמלטות. בטיול הספארי תבקרו בשמורת אגם מניארה, נרד אל תוך הבקע הסורי-אפריקאי. לאחר מכן תבקרו בשמורת הנגורונגורו והמכתש, המכונה גם ‘הפלא השמיני של הבריאה’, הר געש שקרס לתוך עצמו לפני 2.5 מיליון שנה בערך. ולבסוף, נסיעה לשמורת הסרנגטי, המכונה גם ‘אם כל השמורות’, היא השמורה הגדולה באפריקה בה מתרחשת הנדידה היבשתית הגדולה בעולם של אלפי עדרי הגנו והזברות.