צפייה בגורילות ברואנדה

אם תמיד חלמתם לצפות בגורילות בסביבתן הטבעית, רואנדה הוא כנראה היעד המושלם בשבילכם! למרות העבר הקשה והמורכב, רואנדה ממשיכה לצעוד קדימה ולהיות יעד תיירותי מומלץ, במיוחד לחובבי הטבע, הנופים והמסלולים האתגריים.

לבנות את העתיד

רואנדה עלתה לכותרות בשנת 1994 עם רצח העם הנורא שטלטל את העולם כולו, והשאיר את רואנדה קרועה ומדממת, אך היא לא נחה על השמרים ומתוך הטרגדיה, רואנדה פועלת כדי לצמוח ולשקם את עצמה. קיגלי Kigali, עיר הבירה, היא עיר מתפתחת המושכת אליה השקעות, עסקים ותושבים המהגרים מניירובי כדי למצוא עבודה. עבור מי שמתכנן ספארי באפריקה, קיגלי היא נקודת עצירה לביקור יום. האנשים של ספארי קומפני ממליצים לבקר בעיר ובאתר ההנצחה, לפתוח את הראש ואת הלב בפני התהליך מעורר ההשראה שרואנדה עוברת.

מהעיר אל הרי הגעש

אחד מהיעדים המומלצים לחוויה של ספארי באפריקה הוא פארק דה וולקנס Volcanoes National Park. כבר בנסיעה החוצה מקיגלי הנופים משתנים במהירות, ונופים כפריים תופסים את מקומה של העיר המתפתחת. הבתים צנועים הרבה יותר, ובכל מקום אפשר לראות ילדים קטנים – הולכים לבית הספר, משחקים ברחוב, מתלווים לאימהות בדרך לשדה. באזורים הללו הקיום תלוי בצורה כל כך משמעותית בחקלאות המקומית, ותנודות במזג האוויר יכולות להיות הרות גורל בעבור הרבה תושבים. זו אחת הסיבות שבגללן ספארי קומפני שמה דגש על תיירות אחראית שמסייעת לשמור על הטבע והמשאבים, ותומכת ברווחת תושבי המקום.

ככל שמתרחקים מקיגלי אל האזורים ההרריים והנידחים, הכבישים הופכים להיות משובשים, ולעיתים הם בקושי שביל בוצי. השקט והניתוק מהציוויליזציה הופכים להיות כל כך בולטים ודרמטיים, ומספקים חוויה כמעט רוחנית.

פנים אל פנים מול הגורילה

אחת המטרות של הפארק הלאומי הוא לשמור על אוכלוסיית הגורילות, להבטיח את ביטחונן וקיומן וכמו כן על שאר בעלי החיים שזהו ביתם. כדי לצמצם את ההפרעה למינימום אי אפשר לצאת לטייל בפארק באופן חופשי אלא צריך להצטייד מראש באישור לצפות בגורילות, ולהצטרף לסיורים שמתקיימים בקבוצות קטנות. לרוב הסיורים יוצאים מוקדם בבוקר, כאשר יש מסלולים בדרגות קושי שונות. האנשים של ספארי קומפני ממליצים להישמע להנחיות המדריכים, ולכבד את הטבע ואת בעלי החיים.

למרות כל האופרציה המורכבת סביב ההגעה לפארק הלאומי, כאשר נמצאים שם – זו חוויה אחרת לגמרי וחד פעמית. ההליכה בתוך היער הצפוף והחשוך, גיוס כל טיפה של סבלנות כדי להמתין בשקט, ולבסוף – לראות גורילות בסביבתן הטבעית, מחפשות מזון, מגדלות צאצאים או סתם נחות בשמש. זוהי החוויה המושלמת של ספארי באפריקה.