ספארי באפריקה במסגרת התקציב שלכם

אם אתם מתכננים ירח דבש באפריקה, טיול משפחתי בטנזניה עם ילדים או מסע בלתי נשכח של ספארי באפריקהחשוב לתכנן את התקציב בהתאם למשך הטיול, סוג החוויות שתרצו לחוות, רמת מקומות הלינה שתבחרו, כמות השמורות בהם תבקרו ועוד משתנים רבים. טיול לאפריקה הוא לא טיול זול, ואם מישהו מציע לכם דיל לאפריקה, אנו ממליצים שתבדקו אותו בציציות (נשמח לעזור ולעשות אתכם "קריאה מודרכת" של תוכנית הטיול שקיבלתם). בתכנון נבון עם מומחה ספארי תוכלו ליהנות מהטבע הפראי, הסוואנות האינסופיות, התרבויות המרתקות ובעלי החיים המלכותיים המרכיבים את אפריקה. איך זה עובד? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לצאת לטיול ספארי באפריקה בתקציב שלכם.

העדיפו לבקר בחורף

לכל מדינה באפריקה יש "עונת שפל" off season, תקופה בשנה בה התיירות הנכנסת היא מועטה ולכן המחירים נוחים יותר – המדובר על עלויות הטיסה, מקומות הלינה, ההדרכה המקצועית ובמקרים מסוימים גם דמי הכניסה לשמורות. בשל מיקום היבשת בסמיכות לקו המשווה, ברוב היעדים מזג האוויר נוח לאורך כל השנה וגם בעונה הירוקה, המאופיינת ביותר גשם, מזג האוויר לרוב יאפשר לכם ליהנות מחוויית ספארי נהדרת. בנוסף לכך, היעדר עומס של תיירים משמעו יותר מרחבים פתוחים בשמורות, ויותר תשומת לב אישית מאנשי הצוות במקומות הלינה. אם אתם בטיול ירח דבש באפריקה הרווחתם רומנטיקה ושקט!
היעזרו במומחה ספארי שיעזור לבנות יחד אתכם תוכנית טיול שתביא אתכם למקום הנכון בזמן הנכון.

בחרו מקומות לינה פשוטים

באפריקה מה שקובע הוא המיקום. אין ספק שלינה באוהל יוקרתי על נהר שוצף מים בעיצוב שיגרום ללסת שלכם ליפול זה חלום מושלם, שמי שיכול להרשות לעצמו פשוט חייב לעשות לפחות 2 לילות במחנה אוהלים מפואר. אך אפשר למצוא פתרונות לינה פשוטים וטובים במחיר מעט יותר נוח. אל תתפשרו על המיקום של הלודג' או מחנה האוהלים שאתם בוחרים כי מרחק משמורות הטבע משמעותו שתבלו שעות ארוכות של נסיעה בתחילת וסוף כל יום. בחירה נכונה תגרום להם להרגיש שלא וויתרתם על משהו מהותי.

לטוס בטיסות המשך

קשה להתחרות בנוחות של טיסה ישירה. אך אם הזמן לא דוחק לכם, טיסה עם עצירת ביניים יכולה להוזיל את עלויות הטיול. נכון להיום ישנן 2 חברות תעופה המפעילות סדירות בינלאומיות מנתב"ג ליעדים באפריקה, מהם ניתן לצאת בטיסת המשך בפנים היבשת אל היעד שלכם. נכון שזו לא הדרך הפשוטה והנוחה ביותר לטוס, אבל היא יכולה להוזיל במשהו את עלות הטיול.

העדיפו (גם) פארקים ושמורות קטנים

שמורות הטבע המפורסמות ביותר והפארקים הלאומיים הגדולים משמשים בית ליותר בעלי חיים, ביניהם טורפים, יונקים ובעלי כנף. ועל הגודל משלמים, ואפילו הרבה. כדי לחסוך בעלויות, תכננו יחד עם מומחה הספארי שלכם מסלול שיאפשר לכם לבקר בשמורה גדולה אחת לפחות, ואת יתר ימי הספארי בשמורות הקטנות יותר. החוויה תהיה פחות המונית ועדיין תזכו לראות שפע של בעלי חיים.

התמקדו בשמורת טבע אחת גדולה

זוהי גישה הפוכה מהסעיף הקודם ועל פיה אפשר לחסוך בעלויות הטיול אם בוחרים לבקר רק בשמורת טבע אחת גדולה, למשל שמורת הסרנגטי המפורסמת, ולא לשלב ביקור בשמורות נוספות. מרבית המטיילים מניחים כי טיול ספארי באפריקה מחייב ביקור בכמה שמורות טבע ופארקים שיאפשרו לחוות את המגוון הרחב ביותר של חיות בר ובעלי חיים ייחודיים. אך עם זאת, התמקדות בשמורה אחת בלבד זו דרך טובה לחסוך בעלויות ועדיין לקבל חוויית ספארי נהדרת. הבחירה צריכה להיעשות על סמך תחומי העניין שלכם, הרכב המטיילים, העונה בה אתם מטיילים ועוד. התייעצו עם מומחה ספארי.