מקומות מומלצים ביוהנסבורג

קייפטאון היא אחת הערים המפורסמות ביותר בדרום אפריקה, רבים מגדירים אותה כעיר היפה ביותר בעולם. לעומתה יוהנסבורג פחות מוכרת, אבל היא מדהימה לא פחות ואולי אפילו יותר. ליוהנסבורג יש את קצב החיים הייחודי שלה, תרבות אורבנית מגניבה, אומנות, מוזיקה ושלל חוויות. מחפשים חוויה מיוחדת ובלתי רגילה של ספארי באפריקה? יש לנו הרגשה שתמצאו את כל זה ביוהנסבורג.

נקודת יציאה לספארי אותנטי

שדה התעופה הסמוך לעיר הוא אחד הגדולים והמקושרים ביבשת כולה, כולל טיסות קבועות של אל על. מכאן ניתן בקלות לצאת למסעות קלאסיים ומיוחדים של ספארי באפריקה, למשל בבוצואנה או מפלי ויקטוריה.

טיולים אותנטיים ביוהנסבורג

אחת הדרכים המרתקות לחוות טיול לאפריקה היא לחפש כמה שיותר הזדמנויות למפגש עם התושבים המקומיים. הם מכירים את מקומות הבילוי הכי שווים, את הרחובות הכי יפים ואת דוכני האוכל הטעימים ביותר. וזו גם הדרך הכי אותנטית לחוות את קצב החיים המקומי, ההרגלים והמסורות. יש ביוהנסבורג כמה וכמה מקומות שמציעים לינה וסיורים מודרכים על ידי מדריכים מקומיים. הסיורים מתקיימים ברגל או באופניים, והם יאפשרו לכם לחוות את העיר ממקור ראשון, ולשמוע קצת יותר על ההיסטוריה והתרבות, שהם תמיד תיבול שונה ומעניין עבור ספארי באפריקה.

מלוויל Melville

זהו אחד האזורים שהם התמצית של החיים והתרבות האורבנית המפורסמת של יוהנסבורג. שדרות מרוצפות המוקפות בעצים הן המקום המושלם לבתי קפה, ברים ומסעדות אופנתיות. כאן תוכלו ליהנות מאוכל מקומי ואוניברסלי, לשבת לכוס קפה ולהרגיש את המקצב הטבעי של הרחוב או לבלות באחת מהמסיבות האדירות. יש באזור גם כמה וכמה מלונות ואכסניות בסגנון בוהמייני, שמציעים את המנוחה המושלמת אחרי הימים העמוסים שחוויתם בימי הספארי באפריקה. ומלבד אוכל ומסיבות, יש מסביב גם גלריות וחנויות עתיקות, וביניהן גם קניון שנבנה כולו ממכולות מסע משומשות, עם מגוון של חנויות מיוחדות.

נקודות ציון היסטוריות

טיול לאפריקה מעורר לא פעם גם דיון בנושא של ערכים שונים כמו שמירה על הטבע, שיקום והצלה של חיות בר הנמצאות בסכנת הכחדה, וכמובן גם דיון שלם סביב הנושא של זכויות האדם.

ההיסטוריה של דרום אפריקה כוללת בתוכה תקופות אפלות של דיכוי, גזענות ופגיעה בזכויות האדם. אך דווקא הרגעים הכי חשוכים הצמיחו דמויות מפתח מעוררות השראה, אנשים שבחרו להקדיש את חייהם למען זכויות, ערכים ועקרונות חיוביים.

אחד מהאנשים הללו הוא כמובן נלסון מנדלה, שהקדיש את חייו למען תושבי דרום אפריקה וידוע במיוחד בעקבות מאבקו במשטר האפרטהייד, וכמובן בזכות השנים בהן כיהן כנשיא השחור הראשון של דרום אפריקה, ובזכות פעילות חובקת עולם למען שלום ושוויון זכויות. הבית בו התגורר ביוהנסבורג הפך למוזיאון המספר את סיפור חייו ואת סיפור המאבק.

מהאטמה גנדי הוא כנראה דמות שלא היינו מעלים בדעתנו בהקשר של טיול לאפריקה, אך דווקא התקופה בה שהה בדרום אפריקה היא זו שהציתה בו את הדחף לפעול למען שוויון זכויות על ידי מחאה אקטיבית ולא אלימה. אומנם אי אפשר לדעת זאת בוודאות, אך הבית בו התגורר (ככל הנראה) הפך להיות אכסניה למטיילים, המוקדשת לזכרו.