מפלי ויקטוריה – אחד מפלאי הטבע בעולם

מפלי הניאגרה מפורסמים בכל העולם בתור אחד מהמפלים הגדולים והמרשימים ביותר בעולם, ולכן קצת מפתיע לגלות שמפלי ויקטוריה גדולים מהם פי 1.5!
בלי שום ספק, מפלי ויקטוריה הרוויחו בכבוד את התואר שלהם כאחד מפלאי הטבע. ואם אתם מתכננים ספארי באפריקה, אנחנו ממליצים בחום לשקול לשלב אותם במהלך המסע.

שתי מדינות, מפל אחד

מפלי ויקטוריה נמצאים באמצע המסלול של נהר הזמבזי, כאשר שטח הנהר וסביבת המפלים מתחלקת בין שתי מדינות – זמביה וזימבבואה. עוד דבר שמחבר בין המדינות הוא הגשר שחוצה את נהר הזמבזי, שהוא מוקד משיכה תיירותי בפני עצמו. אפשר לחצות את הגשר ברגל ולהתפעל מהנופים המדהימים, לקפוץ באנג'י מעל הנהר או לנסוע ברכבת וינטג' היסטורית.

בגלל החלוקה הגיאוגרפית של המדינות, לכל מדינה יש דברים קצת שונים להציע סביב נהר הזמבזי ומפלי ויקטוריה. כמובן שאפשר לתכנן את המסלול כך שהוא יחצה ממדינה אחת לשנייה, ותוכלו להתייעץ עם ספארי קומפני כדי לעשות את זה בצורה הכי יעילה ונוחה.

מהי העונה המושלמת כדי לבקר במפלי ויקטוריה?

האמת היא שזה תלוי מאוד מה אתם מעוניינים לראות ואיך הביקור במפלים משתלב בשאר המסלול.

השיא של הזרימה בנהר הזמבזי הוא במהלך פברואר עד מאי, ישר אחרי תקופת הגשמים באנגולה – משם הנהר מקבל את עיקר אספקת המים שלו. ולאחר עונה גשומה במיוחד המפלים כל כך שוצפים וקוצפים, שזו חוויה עוצרת נשימה שקשה לתאר במילים. במעבר בגשר בין המדינות ובשבילים שמובילים אל המפל שצף המים מורגש כאילו והיה גשם (מומלץ להגיע עם מעילי גשם דקים)

אם התכנון של ספארי באפריקה כולל ביקור במדינות נוספות, למשל כמו בוצואנה, כדאי לחשוב יותר לכיוון של יוני עד אוגוסט. בתקופה הזו של השנה הימים חמים והלילות קרירים, כמעט ואין גשמים וזו עונה נהדרת בשביל לצפות במגוון עצום של בעלי חיים בספארי ובשמורות הטבע השונות.

לעומת זאת אוקטובר ונובמבר הם חודשי חורף יבשים, במהלכם יש פחות ופחות מים בנהר – ובהתאם גם הזרימה במפלים חלשה יותר. מצד אחד האפקט של המפלים פחות דרמטי, אבל מצד שני זה נותן יותר אפשרויות כדי לטייל באזורים ספציפיים במפלים עצמם.

בעזרת ספארי קומפני תוכלו להסתכל על כל תוכנית הטיול ולהחליט איך ומתי הכי כדאי לשלב את הביקור במפלים.

מה עושים באזור?

לאורך נהר הזמבזי תוכלו למצוא חוויות "קלאסיות" של ספארי באפריקה – ספארי רגלי, ספארי שיט, סיורים מודרכים ורכובים ותצפיות על מגוון ענק של בעלי חיים כמו יונקים, ציפורים וזוחלים.
ההמלצה של ספארי קומפני היא לבחור באפשרויות בהתאם לתחום העניין ולדרגת הקושי שאתם מחפשים, כאשר יש פעילויות שמתאימות יותר לכל המשפחה כולל ילדים קטנים.
ליד המפלים עצמם יש כמובן נקודות תצפית מרהיבות, סיורים וגם מגוון מסעדות ובתי קפה.
בין הפעילויות האקסטרימיות תמצאו בנג'י, רפטינג, שחייה באזור מוגדר לפני המפלים ואפילו טיסה בדאון או במסוק מעל המפלים והנהר.