מוזמביק, האי בנגורה למתחילים

ברשימת היעדים הפופולריים והמוכרים באפריקה מככבות טנזניה, קניה ודרום אפריקה. בשנה האחרונה, מתחיל לעלות העניין לגבי זמביה ובוצואנה, בעיקר בקרב "בוגרי הספארי הקלאסי". אך מוזמביק עדיין לא עוררה את עניין הישראלים.

מוזמביק מציעה כל כך הרבה חוויות מיוחדות, ביניהן האי בנגורה – השוכן לחופיה של מוזמביק במרחק של שיט או טיסה קצרה במסוק. אם אתם מתכננים טיול באפריקה ומחפשים פעילויות מיוחדות, שפע תרבותי וקולינרי וספורט ימי – מוזמביק והאי בנגורה הם היעד האידיאלי עבורכם.

צילום: רון דבני

 

חופשה שלווה ומרגיעה

אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים במוזמביק ובאי בנגורה במיוחד, הוא קצב החיים הרגוע.
כאן, הטבע והאוקיאנוס תופסים הרבה מקום, ואילו הטכנולוגיה נדחקת הצידה. כאן הרבה יותר קל לעצור ולנשום. כן, פשוט לנשום נשימות עמוקות ולשאוף את האוויר המלוח של הים.

אנחנו יודעים שקשה להפנות את הגב לאוקיאנוס, אבל תסמכו עלינו ששווה לעשות את זה כיוון שבעומק היבשה יש רכס הררי שופע בצמחייה ובבעלי חיים אקזוטיים. השילוב הזה שבין הים להרים יאפשר לכם לחוות טיול באפריקה שמשלב קצת מכל דבר, ובעיקר זורם בקצב שמתאים לכם.

צילום: רון דבני

 

להעלות את הדופק

לצד הטיולים השלווים על החוף, מוזמביק היא יעד נהדר לחובבי ספורט ימי. הייחוד של האי בנגורה הוא המיקום לצד שוניות האלמוגים, כך שנוצרת לגונה המוגנת מפני הגלים והזרמים החזקים. האזור הזה מתאים מאוד לשחייה רגועה ולצלילות שנורקלינג, גם למי שנמצא בדרגת מתחילים.

ועבור מי שבאמת רוצה להעלות את הדופק, האנשים של ספארי קומפני ממליצים על גלישת גלים, קייט סרפינג, צלילה ושחייה עם כרישים.

מצנחי רחיפה מעל החוף של מוזמביק

אחריות סביבתית וקהילתית

אחד הערכים הכי חשובים עבורנו בספארי קומפני הוא תיירות אחראית, שתומכת בעקרונות אקולוגיים, תמיכה באוכלוסייה המקומית ושימור של הטבע הפראי. האי בנגורה הוא דוגמה ומופת לכך בזכות מגוון של תוכניות למען הסביבה והקהילה, ומודעות עצומה לשמירת טבע. הפרויקטים הקהילתיים כוללים הקמה של גינות ירקות קהילתיות ושמירה על מאגרי מים נקיים, הפחתת השימוש במדורות והעדפת מקורות אור בטוחים ואקולוגיים. פעילות סביב השעון של פיקוח ושמירה על החופים מגנה על שוניות האלמוגים ובעלי החיים הימיים, בשיתוף פעולה עם הדייגים החיים באי. המטרה היא למצוא מקורות מזון אלטרנטיביים, ולוודא שהדיג מתמקד במינים חזקים ונפוצים יותר כך שהאוכלוסיות שנמצאות בסכנה יוכלו להתאושש ולהשתקם.

חלק גדול מהפעילויות האלה אפשריות בזכות ההכנסות מהתיירות, ולכן אם חשוב לכם להכניס עוד ערכים למסלול של טיול באפריקה – האי בנגורה הוא בהחלט אחת האופציות שעומדות בפניכם.

מבט על מוזמביק. צילום: אדי גרלד

 

מה עוד יש לעשות בסביבה?

מוזמביק תרגש אתכם בתרבות אפריקאית המתובלת בהשפעות פורטוגזיות, ההיסטוריה המרתקת, מגוון קולינרי, ארכיאולוגיה ועוד. בשביל חוויית ספארי קלאסית אפשר לשלב כמה ימים בשמורת סלו שנמצאת בדרום טנזניה. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של ספארי קומפני כדי לסקור את האפשרויות השונות, ולהצטרף אלינו למסע חוויתי ביבשת המדהימה בעולם!