מה יש לעשות במפלי ויקטוריה?

על הגבול שבין זמביה וזימבבואה נמצאים מפלי ויקטוריה המרהיבים, אחד מאתרי התיירות הכי פופולריים בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה. אם אתם מתכננים טיול לזמביה, אתם פשוט חייבים לכלול את מפלי ויקטוריה במסלול. למה? הנה רק כמה מהדברים שמחכים לכם.

קפיצת באנג'י

בגובה של 111 מטרים מעל מפלס המים, כשברקע השאון של מפלי ויקטוריה, קפיצת באנג'י מעל נהר הזמבזי היא חוויה אתגרית שתגרום לאדרנלין לזרום בדם. ואם קפיצת באנג'י היא קצת יותר מדי, תוכלו לבחור לעשות סיור על הגשר התלוי, קשורים ברתמות בטיחות.

כן, אנחנו יודעים, כשחשבתם על ספארי בזמביה בוודאי דמיינתם את הספארי הקלאסי- סיורים ברכב ספארי פתוח, או ספארי הליכה בשמורות ותצפית קרובה באין מפריע על חיות הבר. זמביה מאפשרת הרבה הזדמנויות גם לזה, אנחנו רק מעלים פה כמה הצעות שישדרגו את החוויה.

רפטינג בנהר הזמבזי

אם אתם חובבי אקסטרים אתם פשוט חייבים לשלב רפטינג על נהר הזמבזי Zambezi במסלול של טיול לזמביה. נהר הזמבזי נחשב לאחד מהאתרים הטובים והמומלצים ביותר לרפטינג, בין אם תעדיפו מסלול חצי יומי או אפילו טיול הכולל כמה עצירות לאורך יומיים או שלושה. כדאי לדעת שסביב אפריל ומאי לא תוכלו ליהנות מהרפטינג בגלל הגשמים, כך שאנחנו ממליצים לתכנן את המסלול בהתאם.

סיור במסוק

זוהי כנראה אחת הדרכים הכי קסומות לחוות את הנוף עוצר הנשימה של נהר הזמבזי ומפלי ויקטוריה. יש דברים שאפשר לראות רק ממעוף הציפור, וזה בהחלט אחד מהם. מפלי ויקטוריה מרהיבים כאשר נמצאים על הקרקע, אך מהאוויר תקבלו פרספקטיבה אחרת לגמרי על העוצמה האמיתית של הטבע.

מוכנים לעלות דרגה באקסטרים? אנו ממליצים על מיקרולייט – מעיין אופניים ממונעים שאיתם מרחפים גבוה מעל המפלים.

שיט בקנו

זו אחת האפשרויות הרגועות והידידותיות לחוות את נהר הזמבזי, לצד אפשרויות שיט אחרות שמתאימות לכל המשפחה, למשל בסירה. זוהי עוד דרך לחוות ספארי בזמביה בצורה קצת שונה, ולראות את בעלי החיים השונים שחיים סביב הנהר. היפופוטמים, ציפורים וזוחלים הם רק חלק קטן מהיופי והריגוש שמחכה לכם.

שיט בשעת השקיעה

לצד האפשרויות האתגריות, תוכלו לחוות את נהר הזמבזי ואת מפלי ויקטוריה בצורה הרבה יותר רגועה. זהו סיום מושלם ליום של אדרנלין וחוויות, והוא מתאים לכל המשפחה ויכול להיות גם חוויה רומנטית במיוחד. אז אם אתם שוקלים טיול לזמביה בירח הדבש, לא היינו מוותרים על האופציה הזו.

ספארי לילה

שמורות הטבע הסמוכות למפלי ויקטוריה הן קטנות יחסית ואינן מושכות מאסות של מטיילים, וזהו סוד קסמן. ספארי לילה היא חוויה קסומה בפני עצמה שיכולה להשתלב נהדר במסגרת ספארי בזמביה. זוהי הזדמנות לחוות את השמורה בצורה קצת שונה ורגועה יותר, ולחזות בבעלי חיים הפעילים בעיקר בלילה.