מה ההבדל בין טיול מאורגן לקניה לבין טיול ספארי פרטי?

אפריקה האקזוטית שופעת אתרי ספארי מרתקים ומיוחדים במינם. אז לאיזו מדינה תגיעו? האם תעדיפו ספארי בקניה, טנזניה עם ילדים, לחקור את משולש ויקטוריה זמביה-בוצואנה-זימבבואה? לא משנה באיזה יעד אפריקני תבחרו, יש החלטה חשובה אחת שעליכם להתייחס אליה לפני שתתחילו בתכנון הטיול: טיול מאורגן או ספארי פרטי. אז מה ההבדל, בעצם? כיצד נראה, לדוגמא, טיול מאורגן לקניה לעומת טיול פרטי לאותו האיזור? מה היתרונות ומה החסרונות שבכל בחירה? הנה סקירה שתסייע לכם לקבל החלטה.

רכב פרטי או שיירה של ג'יפים?
נסיעת ספארי בשמורות הטבע השונות מחייבת רכב מתאים, לרוב לנדקרוזר 4X4. הבוחרים בטיול מאורגן מוצאים את עצמם בשיירה של ג'יפים שכולם "עומדים בתור" לחזות בבעלי החיים.
מטיילים שבוחרים לצאת לטיול פרטי זוכים לחוויה אינטימית עם הטבע והחיות, רחוק מההמון, כל משפחה או קבוצת חברים בג'יפ פרטי, הם קובעים את הקצב – מתי נשארים להביט בטבע שמתרחש לנגד עיניהם ומתי ממשיכים בנסיעה.

מדריך מקומי שלנו או ישראלי שמטייל בין פורטוגל, ברלין והודו?
מדריך מקומי שלנו זה מחוייבות ולא אופנה מתחלפת. לצאת לטיול ספארי משמעו שאנחנו בוחרים בחוויה מקורית שתישאר חיה בזיכרון לשנים רבות קדימה. המדריך שלכם בספארי הוא חלק אקוטי מהחוויה שתקבלו. מדריך טוב הוא בעל ידע עצום על בעלי החיים והטבע, דפוסי ההתנהגות של החיות, גאוגרפיה, זואולוגיה ועוד. מדריך טוב יודע מתי לדבר ומתי לשתוק, לתת לטבע לדבר. למדריך מקומי יש יתרון עצום על פני מדריך ישראלי. הוא גדל בשטח ומכיר כל שביל וכל חיה. מבחני ההסכמה הרשמיים של המדריכים המקומיים הם קשים מאוד ולכן מקור גאוותה של כל אימא אפריקנית שילדיה יהפכו למדריכי ספארי מוסמכים.

קבוצת מטיילים – מצומצמת או נרחבת?
חברת תיירות המארגנת טיולים מאורגנים מרכיבה את הקבוצות שלה בשיטת "כל הקודם זוכה" וכך נוצרות קבוצות הטרוגניות שמטיילות יחד. אם אתם משפחה עם ילדים צעירים, ככל הנראה שהקצב, הצרכים ותחומי העניין שלכם שונים מאלו של זוג בגיל הזהב. אותו הדבר לגבי זוג ירח דבש לעומת משפחה רב-דורית שבה נוסעים הסבים עם הילדים והנכדים.
שאלו את עצמכם כיצד הייתם רוצים שיוכתב קצב הטיול לפני שאתם בוחרים את החברה המארגנת.

מה כולל הטיול?
טיול ספארי פרטי אשר נבנה עבורכם באמצעות חברה מתמחה, מבטיח לכם שקט נפשי ומשחרר אתכם לחלוטין מכל דאגה פרוצדורלית. תוכנית הטיול מותאמת עבורכם אישית, הטיסות ומקומות הלינה מוזמנים מראש, הארוחות מוכנות עבורכם, אתם מקבלים מדריך-נהג אישי מקומי דובר אנגלית ואת השפות המקומיות שמכיר את כל השבילים, הבירוקרטיות של הכניסה לשמורות מטופלת על ידו ובכל בוקר, רכב הספארי הפרטי שלכם יחכה מצוחצח ונקי.
זאת לעומת טיול מאורגן שבו תוכנית הטיול פונה לטעמו של הישראלי הממוצע. מסת המטיילים צובעת את החוויה האפריקאית המקורית ומטשטשת את החוויה האישית, כאשר אתם נאלצים להתחשב ברצונותיהם של זרים שלא בהכרח תתחברו אליהם, לוח הזמנים של הטיול לא גמיש, אינכם יכולים לבחור את מקומות הלינה ומסלול הטיול.

כאשר אתם באים לתכנן טיול לאפריקה שאלו את עצמכם מה חשוב לכם וכיצד תפיקו את המקסימום מהמשאבים שהשקעתם בטיול.