למה ללכת לגני חיות כשאפשר לחוות חווית ספארי אמיתית?

גני חיות הם תופעה וותיקה שהאדם יצר כבר לפני מאות שנים בגלל הסקרנות והמשיכה אל הטבע וחיות הפרא. אך כיום כבר ממש אין צורך בכך. היום הזדמנויות לחוות טיול באפריקה הפכו להיות יותר ויותר נגישות ואיתן גם האפשרות לצפות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית.

הרע

הטיעון העיקרי כנגד גני חיות הוא עצם הכליאה של בעלי החיים השונים בתוך כלובים, כאשר הרבה פעמים מובילים אותם מקצה אחד לקצה השני של העולם, אל סביבה זרה ואקלים שונה לחלוטין. במקום להיות מוקפים בסביבה הטבעית והמוכרת, הם הופכים להיות מוקפים בהמוני מבקרים שפוקדים את גן החיות. פעמים רבות גני החיות הם עסקים מסחריים וכיאה לכאלה, ברור שיש להם מטרת רווח. כדי להיות משתלמים כלכלית, חלק מגני החיות מקצצים בתנאים ובדאגה לבעלי החיים, וחלקם אף עוסקים בסחר בלתי חוקי בבעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה – תופעה מכוערת ומסוכנת במיוחד, שלצערנו תיירים נחשפים אליה באזורים רבים בעולם, בין אם מדובר בטיול למזרח הרחוק, לדרום אמריקה או טיול באפריקה.

צילום: דן ליאור

 

לחנך את דור העתיד

הורים רבים בוחרים לקחת את ילדיהם לגני החיות כי הם חוששים מטיול באפריקה, אבל האמת היא שאין שום סיבה לכך, טיולי הספארי שלנו מותאמים במיוחד עבור משפחות עם ילדים קטנים ובני נוער שיוכלו להצטרף אליכם למסע מרתק של טבע וחיות שהם מעולם לא פגשו. חוץ מזה, תחשבו על הערך והמסר אותו אתם מעבירים לילדכם: מקומם של בעלי החיים הוא בטבע, ולא מאחורי כלובים וסורגים, והכי טבעי שהמפגש הראשוני של הילדים איתם יהיה במקום כזה.

ערכיה של ספארי קומפני

ספארי קומפני דוגלת בערכים של שימור הסביבה ובעלי החיים, ומניעת התעללות וסחר לא חוקי. לשמחתנו, משפחות ישראליות רבות בוחרות כיום בספארי באפריקה כדי לזכות באפשרות לצפות בבעלי החיים בסביבה הטבעית שלהם, למשל במסגרת של טיול לאוגנדה שם אפשר לחזות בשימפנזים וגורילות ההרים הנדירות. סוג כזה של תיירות למעשה תומך בהמשך שימור הטבע והסביבה, במיוחד במדינות שבהן הכנסות מתיירות הן חלק משמעותי מאוד מכלכלת המדינה. ואכן באזורים רבים בעולם בזכות התיירים הוקמו עוד ועוד ארגונים ושמורות טבע, שכל מטרתם לשמר כמה שיותר מהסביבה, ולאפשר לכמה שיותר בעלי חיים וצמחים להתקיים. אי אפשר לתאר במילים עד כמה זה מדהים לחזות בבעלי החיים בתוך שמורת הטבע, כאשר הם אינם מוקפים בגדרות או במאות מבקרים בכל רגע נתון.

לקריאה נוספת על תיירות אחראית לחצו כאן >>

צילום: זיו קורן