לחוות את קייפטאון בצורה אומנותית

אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים בתכנון של טיול באפריקה, הוא המגוון העצום של האפשרויות. יש כל כך הרבה מה לראות ולחוות – טבע ונופים, ספורט אתגרי, קולינריה, היסטוריה וארכיאולוגיה, תרבות ואומנות ועוד. בסביבת קייפטאון תוכלו למצוא כמה וכמה מסלולי טיול ותצפית, ואפשרויות ספארי בכמה מהפארקים הלאומיים. אך הפעם בחרנו להתמקד בצד אחר ומרתק של קייפטאון – האומנות.

אומנות רחוב

אחד הדברים הראשונים ששמים אליהם לב כאשר מגיעים לקייפטאון הוא ציורי הגרפיטי המרשימים. אומנם מקורו של הגרפיטי בפעילות עבריינית של גנגסטרים ומלחמות טריטוריה בין כנופיות, אבל היום זו אומנות לכל דבר ועניין ועוסקים בה אמנים ויוצרים צעירים ומוכשרים. הייחוד של הגרפיטי שזו אומנות חיה ומשתנה בהתאם לאווירה, לטרנדים ולאירועים עכשוויים.

את הגרפיטי תוכלו לראות בכל מקום כמעט, ואם התחום מעניין אתכם במיוחד – ספארי קומפני יחברו אתכם עם הצוות המקומי משל המשרד שאחראי על סיורי אומנות מקומי.

City Bowl – גלריות אומנות

אם אתם מעדיפים תחומי אומנות יותר "רשמיים", מתחם הגלריות של קייפטאון הוא המקום בשבילכם. המתחם אינו גדול כך שתוכלו להסתובב בנינוחות ובשלווה בין הגלריות השונות, ולהתרשם מהעבודות של היוצרים השונים.

עוד אירוע נהדר שמתקיים ביום חמישי הראשון של החודש הוא First Thursday. במהלך האירוע הגלריות פתוחות עד 9 בערב, והן מוקד משיכה לתושבים מקומיים, אמנים ותיירים. אירוע הרחוב הוא חינמי לחלוטין, וזו הזדמנות לחוות טיול באפריקה בצורה הרבה יותר ישירה ובלתי אמצעית.

Zeitz MOCAA – המוזיאון לאומנות אפריקנית

במשך למעלה מעשור המוזיאון לאומנות אפריקנית היה בגדר חלום בלתי ממומש, אבל בזכות אמונה ועבודה קשה הפרויקט קם לתחייה. מבנים תעשייתיים נטושים באזור הנמל הישן קיבלו חיים חדשים והפכו למוזיאון הראשון שמוקדש כולו לאומנות אפריקנית מודרנית, ביבשת אפריקה. את החוויה הראשונה והמרשימה של המוזיאון תחוו כבר מהמבט הראשון, בזכות העיצוב החדשני של המבנים בסגנון ברוטאליסטי. ובתוך חללי המוזיאון ישנן תערוכות של אמנים שונים, המציגות סקאלה רחבה של סגנונות ותפיסות עולם. אנחנו חושבים שחוויית טיול באפריקה לא תהיה שלמה בלי ביקור במוזיאון.

The Norval Foundation

בזכות ההצלחה הכבירה של ה-Zeitz MOCCA נפתח מוקד אומנותי מרכזי נוסף בקייפטאון – The Norval Foundation. התפיסה של המתחם הפוכה לחלוטין מה-MOCCA, את מקומו של העיצוב התעשייתי-ברוטאליסטי תופסים חללי תצוגה שנפתחים לגנים מרשימים ורחבי ידיים. הקו המנחה ב-Norval הוא חיבור אל הטבע, וזה בא לידי ביטוי בפסלים המרשימים, בגנים המטופחים ובמתקנים לטיהור מים ופאנלים סולאריים לייצור חשמל באמצעות אנרגיית השמש.

את כל האמור מעלה תוכלו לתכנן ולעשות לבד, אך בעזרת ספארי קומפני תוכלו להגיע לכל הגלריות, ההופעות, היקבים ומקומות הלינה הבוטיקים, אלה הנסתרים מ"התייר הפשוט", המוכרים רק למקומיים.