5 יעדי ספארי בלתי נשכחים

"משולש ויקטוריה" הוא הכינוי לנקודת החיבור בין שלוש השכנות בדרומה של יבשת אפריקה: זימבבואה, זמביה ובוצואנה. יש מסתתרים חמישה יעדי ספארי מיוחדים ומרתקים מעין כמותם. היתרון הכי גדול? בגלל הקרבה הגיאוגרפית אפשר לתכנן מסלול אשר יאפשר לכם להספיק לבקר בכולם בתוך שבוע ועד שבועיים.

Hwange National Park

בדרך כלל כאשר אנחנו חושבים על ספארי באפריקה, אנחנו מדמיינים עדר של פילים, זברות, ג'ירפות ואנטילופות. זה בדיוק מה שמאפיין את שמורת וואנגי Hwange, במערבה של זימבבואה בסמוך לגבול עם בואוצנה. כאן תקבלו 'ספארי קלאסי' הרחק מהמון התיירים, אינטימי ומרגש. מקורות המים הם הנקודות המומלצות לצפייה בשפע בעלי החיים, ותוכלו ליהנות גם מספארי הליכה וספארי רכוב בג'יפ פתוח.

צילום: זיו קורן

Mana Pools National Park

הפארק הלאומי בריכות מאנה Mana, הממוקם בצפון זימבבואה, ידוע בעיקר בזכות היונקים הגדולים שחיים בו. זוהי הזדמנות נהדרת לצפות בפילים, בופאלו והיפופוטמים בסביבתם הטבעית. ויש סיכוי לא רע שתראו גם כמה תנינים פה ושם.

בתוך השמורה תוכלו ליהנות מסיורים מודרכים, שיט בקאנו, ספארי הליכה וספארי רכוב. בשמורה אפשרויות לינה שונות, האנשים של ספארי קומפני ממליצה על לינה במחנה אוהלים – נוחים ומפנקים עם אזורי תצפית על בעלי החיים שיאפשרו לכם לשתות את הקפה של הבוקר ולחזות בכל הפלא הזה בשלווה.

מפלי ויקטוריה

נהר הזמבזי Zambezi השוצף זורם בעוצמה במורד מפל שגובה התהום שלו כ-100 מטרים, ויוצר את אחד האתרים המרתקים והמרגשים ביותר בעולם כולו – מפלי ויקטוריה. כאן תוכלו ליהנות מטיולים רגליים רגועים או מפעילויות אתגריות כמו רפטינג, קפיצה ל"בריכת השטן", טיסה במסוק או ריחוף במיקרולייט מעל הנהר והמפלים. מפלי ויקטוריה הם יעד אגדי בדיוק כמו טיול למדגסקר.

לאחרונה הורחבו שעות הפעילות באתר, כך שתוכלו לחזות במפלים גם בשעות השקיעה ובחשיכה. פעילויות אתגריות כמו צלילה לילית הפכו גם הם להיות אפשריים. ואם אתם מחפשים חוויה רגועה יותר, תוכלו ליהנות מהמסעדות הצופות למפלים.

צילום: דן ליאור

Lake Kariba

על הגבול בין זמביה וזימבבואה, מערבית לבריכות מאנה, אגם קריבה Kariba מספק מים בכל ימות השנה, ולכן הוא מהווה מוקד משיכה למגוון רחב מאוד של בעלי חיים. למשל תוכלו לחזות בפילים שנכנסים כדי לשכשך במים, תנינים, היפופוטמים ושפע של דגים. המדריכים של ספארי קומפני שמחו ללוות אתכם במסלולים השונים, כדי שלא תפספסו שום דבר.

באזור ישנן כמה אפשרויות לינה שונות, ביניהן אתרי נופש מפנקים.

Chobe National Park

הגענו לצלע האחרונה של המחומש. שמורת צ'ובה Chobe בבוצואנה היא אחת משמורות הטבע המוכרות והפופולריות ביותר באפריקה כולה. זו הזדמנות נהדרת לחזות שוב בעדר של פילים, אך גם בלהקות של אריות החיים באזור, ובמגוון רחב מאוד של מיני ציפורים. שמורת הטבע ידועה כגן עדן למטיילים ולצלמים.

צילום: זיו קורן

סידורי הנסיעה

חמשת היעדים המבוקשים הללו מצריכים טיול ממושך בן שבועיים כדי לאפשר לכם ליהנות מהטבע ולא לרוץ בין השמורות. אפשר לעשות טיול קצר יותר אם מוותרים על חלק מהשמורות ובשילוב טיסות פנימיות קצרות. עם זאת כדאי לדעת שמרחק הנסיעה בין צ'ובה לבין וואנגי הוא קצר יחסית. ההתמחות של ספארי קומפני היא בהתאמת מסלולי הטיול באופן אישי, כך שנתאים את היעדים, הפעילויות והסיורים למה שאתם אוהבים ורוצים לראות, זאת בהתחשב בתקציב והזמן העומדים לרשותכם. וכמובן שאנחנו דואגים גם לכל סידורי הנסיעה והלינה. אתם רק צריכים לדאוג לדרכונים, השלמת חיסונים וכמובן לארוז את המזוודות והמצלמות.