טיפים שיעזרו לכם בספארי באפריקה עם הילדים

טיול לאפריקה הוא חוויה בלתי נשכחת בכל גיל, ומסע משותף עם הילדים הוא מרגש במיוחד. כל חופשה עם ילדים היא משימה שצריך להיערך אליה, אך יש דרכים לעשות את זה בצורה טובה ונכונה כך שלכולם יהיה קל ונעים, ובעיקר כדי שכל אחד מהמשתתפים ייהנה.

אז איך יוצאים לספארי באפריקה עם הילדים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

לתכנן מסלול טיול ידידותי לילדים

יש מגוון ענק של אפשרויות ספארי באפריקה שמתאימות לאנשים והעדפות שונים. כאשר הדגש הוא על טיול עם הילדים, אנחנו רוצים לבחור מראש במסלולים שיתאימו לאופי ותחומי העניין של הילדים, ובהתאם לגילאים. זה בא לידי ביטוי בין היתר בבחירה של השמורות בהן תבקרו. אפשר להתמקד בשמורות קטנות יחסית, או דווקא בגדולות יותר. למשל בטנזניה, כאשר הנחיתה בשדה התעופה קילימנג'רו.
אפשר לתכנן מסלול מעגלי אשר ייקח אתכם עד מרכז הסרנגטי דרך מניארה והנגורונגורו ובחזרה לארושה דרך קראטו ושבטי ההדזבה והדטוגה.
במסלול כוכב נבקר בשמורות קטנות יחסית הסמוכות זו לזו, נגורונגורו ומניארה ומשם לטרנגירה.
מסלול רץ מומלץ לחודשים יולי ואוגוסט, ספטמבר ואוקטובר. הוא יאפשר לכם להגיע עד צפון הסרנגטי ולחזות בעדרים הגדולים החוצים את נהר המארה Mara.

שמורות הטבע במזרח אפריקה ידידותיות לילדים. המדריך הנכון יהיה סבלני וחייכן ויגרום לכל בני המשפחה להרגיש בנוח, ויהפוך עם התקדמות המסע לחלק מהמשפחה. גם מקומות הלינה מציעים חדרים למשפחות, כך שתוכלו ללון בנוחות. על כך נרחיב בהמשך.

להתגונן ממלריה

בכל תכנון טיול לאפריקה יש להיוועץ במרפאת מטיילים, שם ישאלו אתכם על ההיסטוריה הרפואית, יעד הטיול, משך הטיול והעונה בה אתם נוסעים. חשוב לקחת בחשבון שעבור מרבית היעדים ימליצו לכם להתחסן, וההחלטה היא של ההורים.

ישנם אמצעים רבים להתגונן מפני עקיצות יתושים, אשר חלקם הקטן נושא את נגיף המלריה. בין האמצעים: צמידים מפיצי ריח, תרסיסים ומשחות, ביגוד ארוך וכילות אשר מצויות מעל המיטות בכל מקומות הלינה האיכותיים.

בדרום אפריקה יש אזורים אשר בהם אין חשש מפני מלריה. כאמור, יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים כדי להצטייד מראש בחיסונים ובטיפול מונע.

להפוך את הנסיעה לכיפית

ספארי באפריקה כולל שעות רבות  של נסיעה ברכב ספארי. אם ילדיכם מתקשים להישאר סבלניים בסיטואציה כזו, כדאי להיערך לכך ולהכין את הילדים מראש. להסביר שהמהות של ספארי באפריקה היא לצפות בטבע ובבעלי החיים, וכדי לעשות את זה צריך להיות שקטים כדי לא להפחיד את בעלי החיים. אפשר לקחת משקפות ומצלמות, מגדיר של צמחים ויונקים, כדי שהילדים ירגישו עצמאיים במהלך המסע. אפשר לעשות משחק משפחתי ולזכות בנקודות זיהוי של בעלי חיים שרואים, וכך לשמור על העניין.

ליהנות מהזמן במחנה

בסיום של כל יום חוזרים ללודג' או למחנה האוהלים כדי לאכול ולנוח, ובדרך כלל יש כמה שעות פנויות עד שמגיע הזמן ללכת לישון. את הזמן הזה אפשר למלא בפעילויות שונות שמתאימות לילדים, בכפוף לאפשרויות הקיימות במקום הלינה שבחרתם. למשל שחייה בבריכה, משחק בכדור על כר הדשא, קלפים או משחקי קופסא אחרים. המטרה היא לתת לילדים את החופש ואת הזמן כדי לפרוק קצת אנרגיות, ולעשות דברים אחרים ממה שעשו במהלך כל היום. הזמן המשפחתי המשותף הזה הוא עוד יתרון ענק של טיול לאפריקה, משהו שאנחנו כמעט ולא זוכים לחוות בשגרה היומיומית.

אנחנו מאחלים לכם חוויית ספארי באפריקה קסומה ומלאה בחוויות וזיכרונות.