חוששים ממלריה? הנה כמה יעדים ללא שום סיכון

אזורים מסוימים באפריקה מוגדרים כבעלי סיכון להימצאות יתושים עם מסוכנות להדבקה במלריה. מעבר לטיפול תרופתי ותכשירים דוחי יתושים, בכל מקומות הלינה האיכותיים באפריקה יש כילות מעל המיטות. מי שאינו יכול מסיבות בריאותיות לקחת טיפול תרופתי נגד מלריה, יעדיף לנסוע לאיזורים בהם לא ידוע על סיכון הידבקות. בדרום אפריקה ישנם כמה אזורים נקיים ממלריה. מתכננים טיול לאפריקה לכל המשפחה כולל ילדים קטנים? מעדיפים להימנע לחלוטין מאזורי הסיכון? אין שום בעיה, הנה כמה יעדים מומלצים שעונים על הצורך הזה.

 

יעדים נקיים ממלריה

האזורים של קייפטאון, פילסנברג ויוהנסבורג הם אזורים נקיים לחלוטין ממלריה, ובהתאם ניתן לבקר בשמורות הטבע הסמוכות ללא כל חשש. ברשימה תוכלו למצוא כמה שמורות מומלצות במיוחד כמו שמורת הפילים של אדו Addo, הפארק הלאומי ציציקמה Tsitsikamma, הפארק הלאומי של פילסנברג Pilanesberg וכו'. גם באזור לסוטו ישנן שמורות טבע נקיות לחלוטין ממלריה, ואומנם הן לא המקום המתאים כדי לצפות בחיות הבר, אך הן בהחלט יעדים מומלצים במסגרת של טיול לאפריקה.

 

יעדים בעלי סיכון נמוך

יש בדרום אפריקה גם כמה אזורים שנחשבים בעלי סיכון נמוך להידבק במלריה, במיוחד אם מקפידים לבקר בהם בזמנים ספציפיים במהלך השנה. ההמלצה של ספארי קומפני היא כמובן לנקוט בכל האמצעים כדי להימנע מעקיצת יתושים באזורים הללו.

קגלגאדי Kgalagadi Transfrontier Park ומפלי אוגרבי Augrabies Falls הם רק חלק מהיעדים הללו, והם מציעים שפע של נופים, תצפיות על חיות בר וכמובן סיורים ואטרקציות נוספות.

הפארק הלאומי רויאל נטאל Royal Natal National Park נחשב לאזור נקי ממלריה, אך מחוץ לו כן יש סכנה מסוימת ולכן אם אתם בוחרים לטייל בו, מומלץ להתייחס לכל האזור כאילו הוא בעל סיכון נמוך.

 

באילו מדינות הסיכון הכי גבוה?

חשוב לדעת שיש מדינות באפריקה בהן הסיכון ממלריה הוא עונתי, ואחרות בהן הסיכון קיים לאורך כל השנה ברוב שטחי המדינה. כדאי להתייעץ עם אחד המומחים של ספארי קומפני לגבי יעדים ותאריכים ספציפיים, כך שנוכל לסייע לכם לתכנן את הטיול בצורה מושכלת.

 

כמה דברים שחשוב לדעת על מלריה

מלריה מועברת מאדם לאדם על ידי עקיצת יתוש, ולכן חשוב מאוד להשתמש בכמה אמצעים שונים כדי להימנע מעקיצות ביניהם תכשירים דוחי יתושים, בגדים בהירים עם שרוולים ארוכים ושימוש בכילות בזמן השינה. יש כמה קבוצות באוכלוסייה שנמצאות בסיכון גבוה יותר להידבק במחלה, ביניהם ילדים מתחת לגיל 5, מבוגרים מעל גיל 65, נשים בהיריון, נשאי HIV, אנשים המטופלים בסטרואידים או כימותרפיה, חולים כרוניים וכדומה.

כאשר אתם מתכננים טיול לאפריקה חשוב להגיע למרפאת מטיילים מספר שבועות לפני הטיסה. במרפאת המטיילים יוכלו לתת לכם הנחיות מדויקות שמבוססות על מסלול הטיול והמצב הבריאותי שלכם, ובמידת הצורך תקבלו מרשם לכדורים נגד מלריה.

אנו בספארי קומפני נשמח לייעץ ולבחור יחד, אך חשוב לציין כי איננו סמכות רפואית. אחרי עשרות שנים של הפקת מסעות ספארי פרטיים באפריקה, נוכל להעניק לכם את ההמלצות הטובות ביותר בשילוב של מסע מדהים וחזרה בטוחה לארץ.