אחת האפשרויות שמשקפות את תמצית ומהות הפינוק, היופי והמסורת של רומנטיקה בזנזיבר הוא הספא הזנזיברי. בזנזיבר יש מסורת ארוכת שנים של טיפולי גוף המשפיעים על הרוגע וההתחברות לשקט הטבעי שמציע האי הקסום הזה. ובכלל, אין כמו חווית ספא טובה כדי ללבות את האהבה, וכדי להרגיש עילוי גופני ונפשי. אם חשקה נפשכם בחופשה רומנטית מושלמת, זנזיבר זה המקום וספא תבלינים זנזיברי זה הדבר.

מיני ספא ומכוני יופי קטנים ומסורתיים פזורים בזנזיבר. ספא מיוחד וסודי ממוקם בליבה של סטון טאון. הספא מציע מסאז’ים עתיקים וטיפולים בספא עוטפי חושים. כל החומרים טבעיים לחלוטין,  ומעורבים בהם 100% פרחים, עשבים ריחניים ותבלינים טבעיים הגדלים במקום כמיטב מסורת היופי הסוואהילית. אורך הטיפול לרוב הוא כשעה ומצפה למטופלים חווייה חושית מדהימה. הגעתי לספא בזכות המלצותיהם החמות של החברים המקומיים, ובחרתי לשתף אתכם.

סינגו טרדישנל מסאז’

כשנכנסתי לספא החלל הספא היה ריחני ומקושט בבדים צבעוניים. האוירה היתה רעננה וקבלת הפנים נעשתה בחיוך יחד עם כוס תה ג’ינג’ר או למון גראס לבחירתי. תפריט מסאז’ים הוגש לי בחינניות ולאחר עיון בחרתי ב”סינגו טרדישנל מסאז”. ליוו אותי לחדר שני מטפלים מהם קיבלתי סט של מטפחת ראש קטנה- סוג של בנדנה מקומית, ומן קאנגה לחלק התחתון של הגוף עשויה כמו משרוכים. קאנגה היא צעיף בד המגלם את האמנות, התרבות ומנהגי נשות החוף. קשרתי את הבנדנה סביב השיער וכרכתי את חלקו התחתון של גופי בקאנגה, הרגשתי ממש כמו ג’ין של טרזן. נשכבתי בלבושי הטרזני על מיטת המסאז’ המכוסה סדין לבן ונקי, ואת הראש הנחתי בחלל במיטה שפנה לרצפה. מתחת לאפי עמדה קערת עץ יפהפיה ומעוטרת בה שטו לאיטם עשבים, פרחי יסמין, אוד וילאנג ילאנג שחברו לריקוד ברחבי החדר יחד עם קטורת עדינה שבישמה את האוירה. הניחוח היה משכר וממסטל.

מסאז’ ב- 4 ידיים וג’ין עם טוניק מול שקיעה

4 ידיים מסורות וחזקות, רכות ומיומנות של המסז’יסט והמסז’יסטית עיסו את גבי. את ארבעים הדקות של העיסוי הנאמן ליוו עשרים דקות של פילינג לגוף. ובתום הטיפול העור הרגיש כמו משי- טוסיק של תינוק. הייתה זו שעה שמימית. העיסוי בליוו הריח, היה מדהים ועוטף, מעופף ומערפל את החושים. כנראה גם בשל היותו של המסאז’יסט חרש, ניחן זה בכוח מיוחד במגע. יצאתי כולי מתובלנת לתוך מקלחת, כל מה שרציתי זה ללכת הביתה עם הקאנגה עליי, משוכה בשמנים הריחניים, וכך עשיתי, חזרתי לחדר עם הדמדומים מרגישה כמו ג’ין של טרזן עם ג’ין וטוניק בשקיעה.