חווית צלילה במוזמביק

יש הרבה סיבות מצוינות להגיע ליבשת אפריקה טיול מיוחד שלא תשכחו: ספארי באפריקה אחר חיות בר גדולות וקטנות ושפע מיני ציפורים, תרבויות מרתקות, טופוגרפיה מגוונת, פלאי עולם הטבע – כולם מחכים לכם שם.

אם אתם אוהבים את המים והם אוהבים אתכם חזרה, אתם חייבים לעצמכם חווית צלילה במוזמביק.
החופים המדהימים שבה משלבים בין חול לבן, מי טורקיז ומערכת אקולוגית משגשגת ורוחשת חיים במעמקי המים. מוכנים לצלול? קדימה, יוצאים לדרך!

כמה מילים על מוזמביק

מוזמביק ממוקמת בצדה המזרחי של יבשת אפריקה, לחופיו של האוקיינוס ההודי. שכנותיה: דרום אפריקה, זימבבואה, זמביה ומלוואי ובאמצעה עובר נהר הזמבזי בדרכו אל האוקיינוס. למוזמביק רצועת חוף נהדרת שאורכה הכולל הוא כ-2,500 קילומטרים, ותעלת מוזמביק תוחמת את האי מדגסקר. במפגש הזה נוצרים זרמים שונים היוצרים מערבולות, האחראיות על שאיבת כמויות אדירות של מזון מתחתית האוקינוס. כתוצאה מכך, הקרקעית נעשית עשירה בזואופלנקטון ומשמשת כמקור מחיה משמעותי המושך אליו אלפי סוגים של דגים ויונקים ימיים.

איך מגיעים?

מוזמביק שוכנת בחוף המזרחי של אפריקה, בין טנזניה בצפון ודרום אפריקה בדרום. נכון להיום אין טיסות ישירות למוזמביק, אך ניתן להגיע אליה באמצעות טיסות בינלאומיות עם עצירת ביניים באדיס אבבה (אתיופיה) או ביוהנסבורג (דרום אפריקה).
במוזמביק תמצאו חופים בתוליים עוצרי נשימה, ואתרי צלילה מהיפים בעולם מחכים לכם במוזמביק: ארכיפלג בזארוטו Bazaruto וארכיפלג קירימבאס Quirimbas.
ארכיפלג בזארוטו מורכב מ-4 איים מרכזיים אליהם ניתן להגיע בקלות בטיסה פנימית או בשייט בסירה, זוהי שרשרת איים המוגנת כפארק ימי עם חופים לבנים, ים בצבע טורקיז עז, עצי דקל ושלל יצורים ימיים צבעוניים.

בעלי חיים ימיים בולטים

פארק המים הלאומי בזארוטו הוא אחד מאתרי הצלילה הטובים בעולם. המים הצלולים, האלמוגים היפיפיים ושפע דגה צבעונית ומרגשת, הם חלק מהסיבות שאוהבי צלילה מתאהבים באתר הזה. תנאי הצלילה נוחים לאורך כל ימות השנה, ומתאימים לצוללים בכל הרמות.
היצורים הימים המפורסמים ביותר החיים בחופי מוזמביק הם המנטות וכרישי הלוויתן. חופיה של מוזמביק מאכלסים חמישית מאוכלוסיית כרישי הלוויתן העולמית, זאת לצד כרישים, דולפינים, דגי דקר וצבים ובחודשי החורף גם לוויתנים גדולי סנפיר. התצוגה הימית המכובדת הזו הופכת את חופיה של מוזמביק לאחד מאתרי הצלילה היפים ביותר בעולם, ומקום פופולרי במיוחד לצוללים מקצועיים ומתחילים.

האתר שהפך לתיירותי

במשך שנים ארוכות, האוקיינוס ההודי שימש מקור מחייה נאמן ושופע עבור האוכלוסייה המקומית. על אף שהם עשו בו שימוש קבוע, לא עלה על דעתם כי ניתן להפוך את מקור המחייה הזה למקור הכנסה משמעותי. כך נולדה תרבות הצלילה במקום. בכל מחוז במוזמביק יש רשות מקומית שתפקידה הוא לאכוף את חוקי הבטיחות במים ומחוצה להם, ולוודא שכל מי שמתנסה בחוויית הצלילה יעשה זאת באופן בטיחותי.

חוויה שלא תשכחו במהרה

ברחבי העולם יש אינספור יעדים מדהימים לצלילה, אך אין ספק שחופיה של מוזמביק הם הבולטים שבהם. מכל רחבי העולם מגיעים בכל עונות השנה לחזות בסודות הטמונים מתחת לפני הים. בחופים יחכו לכם מים צלולים, אלמוגים מדהימים ואוכלוסיה מקומית מיוחדת במינה. מתחת לפני המים תגלה בפניכם "תהלוכה" של יצורים ימיים אקזוטיים, עולם שלם של טבע מפעים וחי משגע. אם אתם אוהבים צלילה, אוהבים את החיים וסקרנים לגלות חוויות חדשות – אין ספק שחווית הצלילה במוזמביק היא משהו שאתם חייבים לעצמכם. והבונוס? כל אחד, בכל רמת צלילה, יכול ליהנות מהחוויה, שכן לאורך רצועת החוף יש נקודות צלילה המתאימות יותר למתחילים, ואחרים למתקדמים.