חווית צלילה במאוריציוס

האי הקסום הזה ששוכן בדרום מערב האוקיאנוס ההודי, כ-900 ק"מ מזרחית למדגסקר, ומקורו בהתפרצויות געשיות. זהו גן עדן למטיילים ולצוללים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חוויית הצלילה במאוריציוס.

מה מחכה לכם?

לאי מאוריציוס כ-150 קילומטרים של ריף, אשר מהווה בית ל-36 מיני אלמוגים וכ-600 מיני דגים שונים, חלקם אנדמים וניתן לחזות בהם רק שם. שוניות האלמוגים מושכות אליהן גם מינים שונים של כרישים, צבי ים ולהקות מרהיבות של ברקודות.

מועדוני הצלילה ורבים מתושבי האי עושים מאמצים רבים כדי לשמר את סביבת המחיה הייחודית הזו, ולשמור על המרקם העדין של המערכת האקולוגית הימית, עיקרון שאנו מתחברים אליו במיוחד. ספארי קומפני דוגלת בתיירות אחראית שמכבדת את הסביבה ושומרת עליה.

אתרי הצלילה המומלצים

רשימת האתרים המומלצים של מאוריציוס ארוכה, ובכל זאת בחרנו להתמקד בכמה מהבולטים שבהם:

Lost Anchor – שונית של אלמוגים שחורים, שצמחה כולה על עוגן עתיק שנשאר במצולות. במרחק 10 דקות של שיט תוכלו לחזות במגוון רב של דגים, ואף כמה סוגים של אצות.

Caravelle – נמצא גם הוא במרחק של 10 דקות שיט, אתר צלילה בעל ראות נהדרת, ומתאים לצוללים בדרגות שונות. זוהי נקודת משיכה למגוון רחב של דגים ביניהם הברקודה ודגי הריף, ואם יהיה לכם מזל תוכלו לראות גם כריש או שניים.

The Stella Maru Shipwreck- לב אתר הצלילה הוא ספינת דיג יפנית, שהוטבעה בכוונה בשנת 1987 כדי לפתח ולהעשיר את הריף. על שרידי הספינה חיים מינים שונים של אלמוגים ואצות, וכך גם סרטנים, תמנונים וחסרי חוליות ימיים שונים. בזכות הקרבה לחוף קל להגיע לאתר, ומומלץ לצלול בו גם בלילה על מנת לחזות בתופעות המרתקות שנחשפות רק בזמן הזה.

כדי שתוכלו להפיק את המקסימום, ספארי קומפני יעמדו לשירותכם כדי לתכנן את מסלול הטיול המתאים ביותר עבורכם, עם דגש על אתרי הצלילה הכי מיוחדים.

שפע של בעלי חיים ימיים

התנאים המיוחדים שנוצרו במאוריציוס, המשלבים בין ריף ולגונות, מאפשרים למגוון רחב מאוד של בעלי חיים וצמחים ימיים להתקיים. הריף הפנימי מגן בפני הזרמים החזקים של האוקיאנוס ההודי, ומאפשר למגוון רחב של דגים קטנים להתקיים, וכך גם למספר מינים של צלופחים.

ואילו הריף החיצוני מושך אליו מיני דגים גדולים כמו טונה, ומיני כרישים שונים. המקומות הטובים ביותר לחזות בכרישים הם ב-Flat Island, Pirates Wall וב-Vantage Point.

במהלך חודשי החורף, להקות של דולפינים ולווייתנים חולפות ליד האי, וישנם טיולים רבים שמאפשרים לאתר את הלהקות הללו ולצפות בהן.

הכנות לקראת הטיול

הכניסה למאוריציוס דורשת דרכון בתוקף של לפחות 3 חודשים אחרי תאריך העזיבה המתוכנן. מומלץ להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה, ולבדוק לגבי השלמת חיסונים שונים כמו צהבת A וטיפוס הבטן. מומלץ בכל מקרה להשתמש בדוחי יתושים, ולהקפיד על מקורות המזון והמים.