חוויית צלילה במדגסקר

האי המסעיר הזה השוכן באוקיאנוס ההודי, ממזרח ליבשת אפריקה, הוא ביתם של צמחים ובעלי חיים מופלאים ומיוחדים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר. לצד שמורות הטבע עוצרות הנשימה ומגוון של מסלולי טיול לאורכו ולרוחבו של האי, צלילה היא אחת מהחוויות הכי מיוחדות ומומלצות.

היכן צוללים?

סביב שטחו המרכזי של מדגסקר פזורים איים קטנים ויפהפיים לא פחות. נוסי בה (Nosy Be) הוא אחד הפופולריים שבהם, והוא משלב בין אתרי נופש רגועים לבין מסלולי טיול, נופים ומגוון עשיר של חיים ימיים. היעדים הפופולריים והמומלצים לצלילה נמצאים סביב נוסי בה, על איים קטנים עוד יותר, בסמיכות אליו נמצאים עוד כמה איים קטנים יותר, ביניהם נוסי סקטיה (Nosy Sakatia) ונוסי קומבה (Nosy Komba). עיקר הפעילות בנוסי בה מוקדשת לנופש ורוב חודשי השנה האי מוצף בתיירים. לעומת זאת באיים הקטנים הסמוכים לו תנועת התיירים פחותה, ושם תוכלו למצוא ריכוז גדול של מועדוני צלילה שונים.

הפרטים הטכניים

אתרי הצלילה השונים מציעים מגוון של אפשרויות בדרגות קושי משתנות. באתרים רבים אפשר לבחור בצלילת שנורקלים שאינה דורשת רישיון צלילה או הכנה מראש. ירידה לעומק דורשת כמובן רישיון צלילה וציוד מתאימים. ספארי קומפני מתמחה בהתאמה אישית של מסלול הטיול, ונשמח לייעץ אילו אתרים יתאימו לכם.

לאורך השנה טמפרטורת המים נעה בין 24 מעלות צלזיוס ל-29 מעלות צלזיוס, כאשר החודשים המומלצים לצלילה הם בין אפריל לנובמבר. העונה הירוקה היא בין דצמבר למרץ, כאשר הביקור באי פחות מומלץ בחודשים אלו ובמיוחד לצוללנים חובבים בגלל שהראות במים מוגבלת כתוצאה מהגשמים.

עולם המים המרתק

האזור עשיר בשוניות אלמוגים צבעוניות ומפוארות, המושכות אליהן מגוון של דגי שונית, מנטות, צבי ים ובעלי חיים מיקרוסקופיים. יש סיכוי לא קטן לפגוש במהלך הצלילה בכרישי לוויתן ובזנבתן מנומר, ולחזות בלהקות של דולפינים – בעיקר תוך כדי השיט לאתר הצלילה.

יולי עד ספטמבר זו תקופה טובה לראות לווייתנים גדולי הסנפיר באזור האי סיינט מרי Île Sainte-Marie בעונת הנדידה שלהם. אפשר לחזות בלווייתנים במהלך הצלילות, ולעיתים גם מהחופים עצמם.

ספארי קומפני שמה דגש על תיירות אחראית המכבדת את הסביבה ואת שוניות האלמוגים, שהן לב ליבה של המערכת האקולוגית הימית.

העולם שמחוץ למים

כדי להשלים את החוויה של טיול לאפריקה, אנחנו ממליצים להקדיש חלק ממסלול הטיול גם לשמורות הטבע של מדגסקר, מעל פני הים. בזכות הריחוק הגיאוגרפי של האי, התפתחו עליו מגוון של מיני צמחים ובעלי חיים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר. הסיור בשמורות הוא חוויה עוצרת נשימה, המאפשרת לכם לפגוש פנים אל פנים מינים שונים של למורים (פרימטים קטנים המזכירים קופים), ציפורים, צמחים טרופיים, זיקיות ולטאות אקזוטיות אחרות.

מסלולי הטיול השונים מציעים מגוון של דרגות קושי, החל בהליכה קלה בשבילים נוחים ונגישים, וכלה במסלולים אתגריים בין הנקיקים והצוקים הסלעיים.