חוויית הספארי המדוברת של רואנדה

רואנדה מציעה תיירות תוססת, נופים וטבע עוצרי נשימה ומגוון ענק של פעילויות. בהיסטוריה שלה רצח-עם אבל 20 השנים שחלפו מוכיחות כמה השתקמה מאז. שוקלים טיול לאפריקה? אנחנו ממליצים לקחת את רואנדה בחשבון, עם גורילות ההרים הנדירות והיופי עוצר הנשימה שלה.

פנים אל פנים מול הגורילה

בשנים האחרונות עושה ממשלת רואנדה מאמצים לשקם את המדינה ולהתפתח באפיקים חיוביים ואופטימיים. בין המהלכים, שיקום ושימור של הטבע ודגש גדול על גורילות ההרים – אחד הסמלים של רואנדה ומבעלי החיים המפורסמים ביותר שחיים בשמורות הטבע שלה, למרות שהגורילות אינן היחידות.

המאה ה-20 הציגה את הגורילות בספרים וסרטים כחיה אלימה ותוקפנית. את המיתוס הזה הפריכה החוקרת דיאן פוסי שנרצחה, ככל הנראה ממניעים פוליטיים, ב-1985 ועליה נעשה הסרט ההוליוודי המפורסם "גורילות בערפל" בכיכובה של סיגוני ויבר. מי שזכה לארוב בין השיחים בשקט ולצפות בגורילות בסביבתן הטבעית בוודאי שם לב עד כמה התדמית שונה מהמציאות, ועד כמה מדובר בבעל חיים חכם ועדין. זו בדיוק המטרה של ספארי קומפני– להפגיש אתכם עם הטבע בצורה ישירה, כדי שתוכלו לחוות אותו בדיוק כמו שהוא.

 

מסע נוסטלגי אל העבר

עיר הבירה קיגלי Kigali עושה את דרכה בעצלתיים אל עבר העולם המודרני, וזה בדיוק סוד הקסם שלה. בכל טיול לאפריקה אנחנו ממליצים לחפש הזדמנויות ולפגוש גם את תושבי המקום, לדבר איתם ולהכיר אורח חיים קצת שונה ואחר. למרות גודלה, האווירה בעיר היא של מקום קטן וכפרי. אנשים מסתובבים ברחובות בעצלתיים, מכירים אחד את השני ועוצרים לדבר כמעט בכל פינת רחוב. וגם כאשר יוצאים מקיגלי אל הכפרים והערים הסמוכות, תחושת הנוסטלגיה והשלווה נשארת. הדרכים חולפות בין מטעי בננות ובמבוק, בתים כפריים קטנים, ומשפחות שחיות את חייהן בצורה המסורתית. קצב החיים כל כך שונה, וכך גם המסורת, האמונות והערכים. המפגש המרתק הזה מספק לא מעט תובנות על אורח החיים המודרני, וגם תזכורת לדברים החשובים באמת.

אל הטבע הפראי

מסע של ספארי באפריקה לעולם לא יהיה שלם בלי ביקור בשמורות הטבע. הערכים של ספארי קומפני מתכתבים בדיוק עם מאמצי השימור המעמיקים של רואנדה, שממשיכה כל הזמן לפתח את השמורות והפארקים הלאומיים. בזכות מאמצי השימור הללו אוכלוסיות שלמות של אריות וקרנפים שחורים מצליחות להתבסס ולהתייצב. ומלבדם תוכלו לחזות בעדרי פילים, זברות, אימפאלות ועוד מגוון ענק של יונקים וציפורים. רבים מאזורי השימור עדיין לא זוכים לפופולריות מבחינה תיירותית כך שלא תראו שיירות של רכבים שנכנסות למסלול. לא נגזים אם נגיד שזה ממש טיול לאפריקה פרטי.

המסע אל רואנדה הוא לא רק חוויה של נופים, טעמים ותרבויות אחרות. זהו גם מסע אינטימי מעורר מחשבה אל גורילות אדירות ועדינות, במדינה שחוותה את הנורא מכל ובכל זאת לא וויתרה ובחרה להיאבק על עתיד טוב יותר. מדינה שבחרה לאמץ את הסובלנות, לקבל אחד את השני ולעבוד קשה כדי לחיות זה לצד זה, ולצמוח בכוחות משותפים.