חוויה שלא תשכחו – מדגסקר!

האי הקסום הזה הפך בשנים האחרונות להיות יעד פופולרי, בזכות הנופים עוצרי הנשימה והמגוון הענק של צמחים ובעלי חיים שונים שחיים בו.
אחת הדרכים לחוות את החוויה במלואה ולטעום מכל מה שיש למדגסקר להציע, הוא לטייל עם כיוון השעון – להתחיל בצפון, להמשיך מזרחה, להתקדם לדרום האי ולהשלים את הסיבוב בצידו המערבי.

אי יחיד במינו

מדגסקר הוא האי הרביעי בגודלו בעולם, והוא שוכן מזרחית ליבשת אפריקה. תנאי מזג האוויר ביחד עם הבידוד מהיבשת הגדולה יצרו את התנאים המושלמים להתפתחות של צמחים ובעלי חיים מיוחדים שלא נמצאים בשום מקום אחר בעולם. יערות הגשם העבותים הם בית ללמורים (פרימטים קטנים הדומים לקופים), ציפורים טרופיות וזוחלים מופלאים. מדגסקר הוא גם המקור של הרבה תבלינים כמו הווניל והקינמון, וביתם של 1,000 מיני סחלבים שונים.

אם אתם מתעניינים בבוטניקה וזואולוגיה זהו גן העדן המושלם בשבילכם, שיאפשר לכם לחוות את כל המגוון הביולוגי הנפלא הזה באופן הכי בלתי אמצעי שאפשר. הטיולים הפרטיים שמאורגנים על ידי האנשים של ספארי קומפני מותאמים בדיוק למה שאתם אוהבים, כך שתוכלו לבחור יחד איתנו איפה לשים את הדגשים של הטיול. הכול מתוך כבוד ואהבה לסביבה, והרבה רצון לשמר אותה לדורות הבאים.

יוצאים לצפון

אזור הצפון הוא כנראה אחד האזורים שהכי מסמלים את מדגסקר, ועבור רבים זוהי המהות האמיתית של חוויית ספארי באפריקה. המפגש הראשון עם החופים הלבנים ומי האוקיאנוס הכחולים הוא חוויה בפני עצמה, שתגרום לכל אחד לעצור, לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. בצפון תוכלו לשלב בין חופשה רגועה לפעילות חווייתית וטיולים אתגריים. מתחמי הנופש מציעים תנאי אירוח מפנקים, עם גישה נוחה לחופים. באזור תוכלו לצאת לשיט מודרך, לצלול, לדוג, ולטייל ברגל או באופניים לתוך יערות הגשם.

קדימה למזרח!

יערות הגשם מכסים את רוב שטחו המזרחי של האי, עם מגוון ענק של צמחים ובעלי חיים מדהימים ומיוחדים. Andasibe National Park זו אחת משמורות הטבע הגדולות והחשובות של מדגסקר, בית למין הכי גדול של למורים שחי על האי הקרוי אינדרי indri. הקריאות המיוחדות שלהם נשמעות למרחוק, וכמובן שהצפייה בהם היא חוויה מרגשת בפני עצמה.

באי הקטן סיינט מארי Île Sainte-Marie תוכלו לחזות בבית קברות אמיתי לחלוטין של פיראטים. תושבי האי יחשפו אתכם לתרבות האותנטית של מדגסקר. באי צמחייה ייחודית וצבעונית כולל הסחלב האנדמי "מלכת מדגסקר". הנתיב הימי שבין האי הקטן (סיינט מארי) לאי הגדול (מדגסקר) הוא נקודות תצפית בלוייתנים גדולי סנפיר Humpback whale אשר נודדים לשם בקבוצות גדולות בתקופת החיזור, הרבייה וההמלטה.

זמן לזוז דרומה

הנופים הדרומיים הם הניגוד הכי קיצוני ליערות הגשם. מאזור שרווי בגשמים ושפע של מים, הדרום היבש הוא מקום משכנם של עצי הבאובב. הפעילות המומלצת בדרום היא סיורים רגליים, ברמות קושי משתנות (האנשים של ספארי קומפני יסייעו לכם להתאים את דרגות הקושי).

לסגור את המעגל במערב

במערב האי שמורת צינגי דה במראהה Tsingy de Bemaraha ובה צוקי אבן גיר דמויי מחט המכונים "צינגי. הפירוש המילולי של המילה הוא "ללכת על קצות האצבעות". בין הצוקים המחודדים בשמורה, השם הזה הגיוני ביותר.

מבוך האבנים והמצוקים המיוחדים שנוצרו שם, לאורך מיליוני שנים של רוחות וגשמים, הוא בית למיני צמחייה אנדמית ובעלי חיים שפיתחו יכולות להתמודד עם תנאי החיים על המצוקים, כולל 11 מינים של למורים. הצמחייה בצינגי אופיינית לאזור מערב האי וכוללת חורש טרופי יבש וצמחיית סוואנה אופיינית, בין הסלעים הצליחו לגדול יערות קטנים ועמוקים המספקים מזון ומחסה ללמורים ולשאר החיות באזור.