מאת: רונית הרשקוביץ

בשנות החמישים בימים אחרים של שחור ולבן  בדרום אפריקה בימי האפרטהייד נקשרו חייהם של ד”ר איאן פליירס (Ian Players) ומאגקובו נטומבלה (Magqubu Ntombela) לחברות אמיצה.

אהבתם הגדולה המשותפת של איאן ומאגקובו לטבע ולבעלי החיים הניעה לעשייה משותפת לשימור בעלי החיים בכלל והקרנפים הלבנים בפרט, בימים של אפליה בין שחור ולבן , הפליאו שני החברים האלה באהבת האדם החי והצומח .

תופעת ציד הקרנפים הבלתי חוקי באפריקה גוברת ומסכנת את אוכלוסיית הקרנפים שבכל יום הופכים לזן נכחד ביבשת . זכיתי להכיר את הסיפור המרגש דרך רונית שפירו.

סיפור החברות של ד”ר איאן פליירס ומאגקובו נטומבלה ותרומתם העצומה למודעות והמאבק בציד הבלתי חוקי, הוא השראה ותקווה בימים אלה, להאמין שאפשר לבנות חברות כנה, אמיצה ועמוקה בין בני אדם שונים ולהתגבר על החסמים והמגבלות וליצור באהבה עולם טוב יותר.

פרויקט מעורר השראה

רונית שפירו פועלת על בסיס מורשת שהותירו השניים ומובילה את המשך הדרך לפרויקט שבו יצולם סרט שיספר את הסיפור,יעורר את המודעות לתופעה ויהווה תשתית לגיוס משאבים שיתמכו בחינוך מודעות ושמירה על הקרנפים ובהגברת המאבק להפסקת הציד הבלתי חוקי. עלות הפקת הסרט היא 5 מיליון דולר, לשם גיוס הסכום עליה לגייס סכום התחלתי של 67,000 פאונד.

את הסכום הראשוני רונית התחילה לגייס דרך הקיקסטרטר (KIKSTARTER) אשר מבטיח לכל תורם תשורה סמלית בהתאם לגודל הסכום אותו הוא תורם- החל מפסלון קטן של קרנף וכלה בהשתתפות בסרט, נציגות בקונגרסים ועוד.

פה אתם נכנסים לתמונה, אני מזמינה אתכם לקחת חלק בפרויקט המרגש הזה, ולעזור יחד איתנו. סיפור מרגש, מעורר מחשבה, גם אתם רוצים עולם טוב יותר? אם נדע להגן על בעלי החיים נדע להגן על עצמנו, בני האדם…בואו נתחיל.