זימבבואה – יעד אטרקטיבי לטיולים

לזימבבואה היסטוריה ארוכה, מפותלת ומסובכת. בשנות ה-80', אחרי שהמדינה קיבלה עצמאות, הפכה למועד תיירותי בזכות שמורות טבע עוצרות נשימה ומדריכים ברמה גבוהה ביותר הנחשבים לטובים והאמיצים ביותר ביבשת. כיום זימבבואה בהתאוששות כלכלית ופריחה תיירותית. אלו חדשות נהדרות, במיוחד אם חשבתם על טיול בזימבבואה.

לטייל, ליהנות ולעשות שינוי

טיול לאפריקה יכול לעורר הרבה שאלות בנושא בטיחות אישית. בחלק מהמדינות יש חשש בנוגע ליציבות המשטר, או חשש לטייל במקומות לא בטוחים. תנו לנו להגיע אתכם. אנחנו מטיילים רק למדינות עם יציבות שלטונית. זימבבואה ממשיכה לשקם את הכלכלה ואת מעמדה, היסטוריית המאבקים שלה מאחוריה. לתיירות יש חלק גדול ביכולת לעשות את השינוי החיובי, והיא גם אחד התמריצים והמקורות הכלכליים שדוחפים את הכלכלה קדימה. אזרחים רבים מתפרנסים מתיירות בדרך כזו או אחרת, וזה גם אחד התמריצים לפעולות השימור הנרחבות. כך שמלבד היותה יעד קסום ומופלא לחופשה, טיול בזימבבואה הוא הזדמנות לעשות משהו קטן כדי לתמוך בתושבים המקומיים ובמאמצי השימור.

Victoria Falls

בתור אחד משבעת פלאי עולם הטבע, מפלי ויקטוריה הוא יעד מפורסם ופופולרי במיוחד. אזור המפלים עשיר בפעילויות ואטרקציות, כך שכל אחד יוכל לבחור במה שהוא אוהב. סיורים רגליים ותצפית על המפלים, סיורים רגליים או שיט לאורך הנהר המלווים בתצפית על בעלי החיים השונים, ומגוון ענק של אטרקציות אתגריות כמו בנג'י, רפטינג, שחייה, טיסה במסוק ועוד ועוד.

מפלי ויקטוריה הם דוגמה שממחישה בצורה נהדרת עד כמה טיול לאפריקה יכול להיות מגוון, שונה ומרתק.

Hwange National Park

זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר במדינה, והוא מומלץ לכל מי שמתכנן מסלול של טיול בזימבבואה. בין האטרקציות והפעילויות המומלצות יש כמובן ספארי קלאסי בג'יפ פתוח, כאשר ישנה אפשרות של סיורים רגליים "ספארי הליכה" במהלך היום ולעיתים גם בשעות הערב. בשני המקרים תזכו לצפות בטבע הפראי של אפריקה, כאשר פילים, זברות, אריות וקופים הם רק חלק קטנטן מבעלי החיים שהשמורה היא ביתם. תצפית על השקיעה והכוכבים, סיורים המתמקדים בציפורים או בזוחלים וכמובן מפגש עם התושבים המקומיים ואורח החיים המסורתי גם הם מומלצים מאוד.

Matusadona National Park

בשנות ה-50' המאוחרות סכר על נהר הזמבזי גרם להצפת העמק וליצירת אגם קאריבה, שהוא האגם המלאכותי הגדול ביותר בעולם. לחופי האגם נוצר הפארק הלאומי מטוסדונה, שמספק חווית ספארי מיוחדת במינה. אם המחשבה על טיול לאפריקה גרמה לכם לדמיין מאות ואלפי קילומטרים של מדבר, זימבבואה תשמח להרוס את הדימוי הזה. כמובן שהאקלים השולט ביבשת הוא אקלים מדברי, אך ישנם לא מעט אזורים שופעים במים ובצמחייה. הביקור בשמורה יאפשר לכם לצפות במגוון ענק של חיות פרא, כולל קרנפים, אנטילופות, תנינים, בופאלו וכמובן פילים, אריות וקופים. באופן טבעי המים מושכים אליהם שפע של צמחים, חיות פרא וציפורים.