השקט שחיפשתם נמצא במדגסקר

העולם המודרני דורש מאיתנו להיות מחוברים, מעודכנים וזמינים כל הזמן. בין הוואטסאפים, האימיילים, דיווחי החדשות השוטפים וההתראות ברשתות החברתיות – מתי בפעם האחרונה לקחת רגע לעצמך?

Fear of Missing Out, או בקיצור FOMO, הוא השם שניתן לצורך הכמעט-אובססיבי שלנו להיות מעודכנים בכל רגע נתון, ועל אף שהתופעה חדשה, כבר יש כמה וכמה מחקרים בנושא אשר מפנים זרקור לבעיות שהצורך הזה מעלה. אנחנו חיים בקצב מהיר ומחלקים את תשומת הלב שלנו בין מספר רב של גורמים. כתוצאה מכך רבים מדווחים על מצב רוח ירוד, קושי להתרכז וירידה בפרודוקטיביות.

 

למצוא את השקט

כל חופשה היא הזדמנות לקחת רגע לעצמנו, אך יש מקומות שבהם הניתוק הופך להיות יותר משמעותי וגם יותר מבורך. טיול ספארי באפריקה מפגיש אותנו עם עוצמת הטבע הבראשיתי וכאשר הוא מתרחש לנגד עינינו, פתאום מסך הסמארטפון לא מעניין בכלל.

מדגסקר הוא אחד מהמקומות הכי נפלאים על פני הכדור, והוא יספק לכם את השקט שכל כך חיפשתם.
האי מדגסקר הוא הרביעי בגודלו בעולם, שטחו פי 2.5 משטח הממלכה המאוחדת, ונקרא גם "היבשת השמינית". מרוחק כ-400 ק"מ מחופי מזרח אפריקה, האי היה מבודד במשך אלפי שנים וכתוצאה מכך ניתן למצוא בו מגוון של צמחים ובעלי חיים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר, ביניהם 71 מינים של למורים (סוג של פרימטים), 6 מינים של עצי באובב, ציפורים, פרפרים ויצורים ימיים מרתקים.

כדי לחזות בכל השפע המדהים הזה, צוות ספארי קומפני ירכיב בשבילכם את חבילת הנופש והטיול המושלמת, שתפורה במיוחד למידות שלכם. תוכלו לשלב בין סיורים וטרקים ביערות הגשם ובשמורות הטבע הנרחבות, לצפות בלמורים בשטחי המחיה הטבעיים שלהם, וכמובן לצלול לצד צבי הים ודגי המנטה.

מדגסקר חוותה תהפוכות רבות שפגעו בחלק מבעלי החיים והצמחים המיוחדים שגדלים על האי, ולכן היום נעשים מאמצים אדירים לשמר את הפלא הזה. הגישה של תיירות אחראית היא הדרך שלנו לסייע למאמצים הללו, ואנחנו בספארי קומפני דואגים שכל מסלולי הטיול וכל הפעילויות יהיו תוך מתן כבוד גם לטבע וגם לאוכלוסייה המקומית.

 

הגיע הזמן לנוח

במדגסקר תרגישו את החיבור הקדמוני בין האדם לבין הטבע – טבע פראי שיהווה מזור למתח שאנו רגילים לחוות בחיי היומיום העמוסים שלנו.

את האופי והקצב של טיול ספארי באפריקה אתם קובעים, כך שתוכלו לשלב מנוחה והנאה מהנוף, הטבע והאווירה המדהימה. אוהבי ההרפתקאות ייהנו ממסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, צלילה עם כרישי הלווייתן ושלל שוניות אלמוגים מרתקות. תושבי האי מנהלים לרוב אורח חיים פשוט ואיטי יותר, מתוך חיבור אמיתי לטבע ולשינויים שמגיעים עם חילופי העונות. המפגש עם צורת החיים השונה בשילוב עם הטבע הפראי והחופים עוצרי הנשימה הוא חוויה כל כך חזקה ועוצמתית, והרבה אנשים שביקרו וטיילו במדגסקר מספרים עד כמה החוויה הזו עזרה להם לשנות את הגישה, ולהעריך מחדש את הדברים החשובים באמת.