הספארי של נמיביה

להתעורר מוקדם ולאכול ארוחת בוקר כשמסביב קילומטרים של נוף מדברי. באוויר יש ריח של מדורות, וברקע קולות של עשרות ציפורים שיוצאות לחפש מזון ולקנן, ושל קופים שמסתתרים בין ענפי העצים. טיול בנמיביה מתחיל בדיוק כך בכל בוקר, וכל יום מסתיים בשקיעה מרהיבה המלווה באותו ניחוח של מדורות. רק הפעם ברקע קולם של הצרצרים.

לגלות את נמיביה

מבין האפשרויות השונות של מסלולי ספארי באפריקה נמיביה נחשבת לפחות פופולרית ומוכרת, ורק בשנים האחרונות המטיילים הזרים מתחילים לגלות בה עניין. שטחים נרחבים מצד אחד ומיעוט של אוכלוסייה מהצד השני, רוב שטחה של המדינה כלל אינו מיושב ואינו מתויר.

מסע של ספארי הוא תמיד הזדמנות נדירה לחוות את הטבע בצורה הכי ראשונית שיש, אך טיול בנמיביה מעצים את ההרגשה הזו אפילו יותר בגלל המאפיינים הייחודיים של המדינה. אם אתם שואפים להתרחק מאזורי התיירות הפופולריים, לטייל בשקט ולגלות מקומות חדשים, זה היעד המושלם בשבילכם.

הדרך שתפתיע אתכם

אחד המאפיינים הכי בולטים באזורים המרוחקים של נמיביה הוא הנוף המגוון והמשתנה. הרים גבוהים לצד מרחבים של אדמה יבשה וסלעית המנוקדת ביערות, וקילומטרים על גבי קילומטרים של דיונות חול שנוצרו לפני מאות ואלפי שנים. בניגוד לאפשרויות אחרות של ספארי באפריקה אשר מציעות מסלולים נוחים ומודרניים, באזורים הללו של נמיביה דרך הגישה היחידה היא באמצעות רכבי שטח ונסיעה עיקשת בדרכי העפר. וכדי לעשות את זה כמו שצריך אתם זקוקים למדריך וותיק ומנוסה שיודע איך להתחמק מהשיטפונות או מהערפל הפתאומי, ומכיר גם את דרכיהם הנסתרות של הטבע ושל בעלי החיים.

ארצם של הנחושים

במבט ראשון זה נראה כאילו נמיביה שייכת לחלל החיצון, לאיזו פלנטה מרוחקת שלא יכולה להכיל אף יצור חי. אך במבט שני ושלישי מבינים כי למרות תנאי הסביבה הקשים, נמיביה היא ביתם של שבטים עתיקים, לצד חיות פרא, יונקים, ציפורים, לטאות וחרקים. רבים מהם היינו מצפים למצוא בכל יעד פופולרי של ספארי באפריקה, כמו פילים, זברות ואימפלות, שנמצאים תמיד תחת עינן הפקוחות של האריות והצבועים שמחכים לשעת כושר מתאימה לציד.

הגשם יורד רק מעט פעמים בכל שנה והוא פתאומי וסוער, ומוביל לשיטפונות הזורמים בערוצי הנחלים היבשים. ובדיוק כמו שהשיטפון הופיע כך הוא גם ייעלם במהירות, רובו יחלחל דרך שכבות החול והסלעים, ויגיע אל מאגרי מים נסתרים. זהו סוד הקיום של האנשים, בעלי החיים והצמחים בנמיביה.

&Beyond

 

בני ההימבה הנועזים

בין הבודדים שהעזו להפוך את האדמה המנוכרת לביתם נמנים בני שבט ההימבה. טיול בנמיביה הוא הזדמנות חד פעמית לפגוש באנשים המדהימים האלה, שהצליחו להתעלות מעל הקשיים של המדבר סחוף הרוחות והחול, ואף לשמר תרבות ומסורות עשירות בנות מאות שנים. הנשים צובעות את גופן ושערן בעזרת המינרלים השונים שנמצאים בקרקע, ובני השבט מתקשרים עם רוחות קדומות בעזרת העשן של המדורות הקדושות.

Wilderness Safaris