היצורים המיוחדים ביותר באפריקה

ספארי אפריקה מספק הזדמנות נדירה למפגש עם בעלי חיים מיוחדים ומדהימים. קשה לתאר במילים את ההרגשה כאשר רואים בפעם הראשונה פיל, אריה או ג'ירפה מקרוב. כל כך הרבה סופר ודובר על היצורים המדהימים האלה, והפעם אנחנו רוצים לתת לכם הצצה לכמה יצורים מיוחדים במינם, שכנראה מעולם לא שמעתם עליהם.

פנגולין Pangolins

בלי שום ספק, זהו אחד היצורים היותר מוזרים שחיים באפריקה. תנסו לחשוב על דוב נמלים שלובש שריון קשקשים, וגם התיאור המוזר הזה לא מספיק מדויק. פנגולין הוא יונק שניזון בעיקר מנמלים וטרמיטים, וכדי שיוכל ללכוד אותם גם בעומק המחילות, יש לו לשון באורך של כ-40 ס"מ!
בגלל שהפנגולין פעיל בלילה, קשה לאתר אותו.  מדריך מקומי ומיומן ידע לקחת אתכם לספארי לילה בניסיון לאתר את הפנגולין הביישן ספארי קומפני מזכירים שהפנגולין, כמו מינים רבים אחרים, נמצא בסכנת הכחדה בגלל ציד לא חוקי. ולכן חשוב שלא להתפתות למלכודות תיירים שמנצלות בעלי חיים נדירים.

כחל Roller

ספארי באפריקה תמיד יהיה עשיר במיני ציפורים מופלאות ומרתקות, והכחל הוא בלי שום ספק אחת מהן. החלק החיצוני של כנפיו חומות, אך הראש, הבטן וחלקן הפנימי של הכנפיים צבועים בכחול ובתכלת ססגוניים ומפתיעים. הכחל הוא אחד מהמינים הרבים שנודדים מאירופה לאפריקה בחודשי הסתיו, וחוזרים בחזרה בחודשי האביב. הכחל הוא צייד מיומן שתופס חרקים ולטאות קטנות, ופעמים רבות אפשר לראות אותו יושב על עץ גבוה וממתין בסבלנות לשעת כושר מתאימה.

סרוואל Serval

החתול האפריקאי המדהים הזה נראה תמים למראה, עם אוזניים גדולות וחמודות. אך אל תטעו, זהו טורף מוכשר ואכזר שלא יהסס להתנפל על טרפו. האוזניים הגדולות מסייעות לו לשמוע ולאתר בעלי חיים קטנים כמו מכרסמים, והרגליים החזקות והגמישות מאפשרות לו לזנק לגובה של כשניים או שלושה מטרים כך שהוא יכול ללכוד גם ציפורים שעפות בגובה נמוך!
הסרוואל הוא ציד כל כך מוכשר, שכ-50% מהניסיונות שלו מסתיימים בהצלחה, בארוחה דשנה ומשביעה.
וכמו מינים רבים אחרים, גם הסרוואל נמצא בסכנת ציד לא חוקי. לשמחתנו בשנים האחרונות נעשו מאמצים כבירים לעצור זאת, ולכן ספארי קומפני שוב מזכירים להתרחק כמו מאש ממקומות שמנצלים ומסכנים בעלי חיים פראיים. שווא לקראו על תיירות אחראית באפריקה ובעולם

by Dušan Smetana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חיפושית זבל Dung Beetle

אנחנו מתארים לעצמנו שהרמתם גבה כאשר קראתם את הכותרת הזו. חיפושית זבל? חיות קסומות? אתם וודאי שואלים את עצמכם מה הקשר בין השניים. ובכן, למרות השם המאוד לא אטרקטיבי שלהן, לחיפושיות הזבל יש יכולת מופלאה לסחוב דברים השוקלים פי 1,000 מהמשקל שלהן! היכולת הזו מועילה במיוחד, מאחר והחיפושיות נוהגות לאסוף את המזון שלהן לכדורים דחוסים, שאותן הן סוחבות ממקום למקום כדי לאגור ולהחביא אותם.
הדוגמה הזו חביבה במיוחד על ספארי קומפני, בגלל שהיא ממחישה את הצדדים החבויים של היבשת המדהימה הזו.

by Safari Company

 

 

 

 

 

 

 

 

 

זנים ומינים רבים חיים ביבשת אפריקה. בעלי חיים גדולים וקטנים על הקרקע, באוויר ובמים. האחריות שלנו המטיילים לשמור על הטבע כמו שהוא.