היעד שאתם חייבים להגיע אליו השנה: בוצואנה

בין היעדים המרגשים באפריקה, בוצואנה קצת נחבאת אל הכלים. שמורותיה אינן מפורסמת כמו הסרנגטי בטנזניה. אין לה חוף ים מהפנט כמו למדגסקר או זנזיבר. חושבים על טיול לאפריקה? הנה כמה סיבות למה אתם פשוט חייבים להגיע לבוצואנה.

דלתת האוקוונגו Okavango Delta

דלתת האוקוונגו היא אחד המחזות המרהיבים באפריקה. הדלתא הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו ואחד משבעת פלאי הטבע של אפריקה. בעונה הגשומה בורות המים עולים על גדותיהם, ואילו בזמני היובש כאשר הבורות מתרוקנים כמעט לחלוטין, אפשר לחזות בעקבות שהותירו בעלי החיים בנדידתם בחיפוש אחר מקורות מים. הדלתא היא ביתם של כמה וכמה בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה.

האנשים של ספארי קומפני ממליצים לבחור באחד ממחנות האוהלים הקטנים והמסווים. כך תוכלו לשלב בין מקום לינה מודרני עם מקלחת חמה, אוכל מקומי ובינלאומי ושנת לילה רגועה, ביחד עם חווית ספארי וחיבור לטבע. כאשר הפעילות בתוך המחנה אינה טורדת את שלוותם של חיות הבר, הן חשות בנוח להסתובב בקרבה יחסית לבני האדם, והמחזה מרגש. אריות, פילים, היפופוטמים ועוד. עם קצת סבלנות ומדריך מיומן, תוכלו לחזות בכולם.

להתחבר לטבע

אזור הדלתא מציע מגוון רחב של חוויות ספארי קלאסי, בדיוק מה שאנחנו מדמיינים כאשר אנחנו חושבים על טיול לאפריקה. ספארי רכוב בג'יפ לנדקרוזר 4X4 וסיורים רגליים, בליווי של מדריכים מקומיים שמכירים את הסביבה כמו את כף ידם. השעות האידיאליות לצפייה בפעילות של בעלי החיים הן בדרך כלל מוקדם בבוקר סביב שעת הזריחה, ובשעות אחר הצהריים לקראת השקיעה.

כדי להפיק את המקסימום מהטיול כדאי להגיע עם הרבה סבלנות וסקרנות, ועם המדריך הנכון גם אתם תלמדו לזהות את הסימנים שמצביעים על כך שיש אריה או נמר שאורבים בסבך לטרפם.

האנשים של ספארי קומפני ממליצים לשים לב לדברים הקטנים: עקבות של בעלי החיים, קריאות אזהרה ורשרוש של העשב. אחרי יום או יומיים זה יהפוך להיות כל כך טבעי עבורכם, שבכלל לא תשימו לב שאתם עושים את זה.

עולם המים

הרבה מטיולי הספארי מתמקדים ביבשה, בנופי הסוואנה הצחיחים. אבל הרבה מהפעילות של בעלי החיים מתרחשת דווקא סביב מקורות המים, ולכן אנחנו ממליצים גם על שיט מודרך בקנו. חלק מנתיבי הנחלים אינם עמוקים מידי וזוהי חוויה מרתקת ומיוחדת. תוך כדי השיט תוכלו לצפות ביונקים גדולים כמו היפופוטמים ופילים, אבל באזורים רבים זו דווקא הזדמנות לחוות טיול לאפריקה בצורה קצת אחרת, שמתמקדת דווקא בצמחים ובבעלי החיים הקטנים. צמחי המים, מגוון מטריף של ציפורים, חרקים וזוחלים הופכים את השיט בקנו לחוויה יוצאת דופן.

תיירות אחראית

כל השפע שטיול לאפריקה מציע אפשרי בזכות מאמצי שימור כבירים של עמותות וממשלות מקומיות של שטחי השמורות ובעלי החיים. ספארי קומפני מקדמת תיירות אחראית, כזו שמסייעת ליוזמות השימור מתוך כבוד לטבע, לאדם ולבעלי החיים. בין היוזמות הללו יש יוזמות חינוכיות המעודדות שמירה על הטבע ושימוש במשאבים מתחדשים, וכמובן יוזמות לשימור של בעלי החיים שנמצאים בסכנת הכחדה.