היעדים הכי טובים לצלילה באפריקה

אפריקה היא יבשת אשר מלאה בחוויות מרגשות: נופים עוצרי נשימה, חיות פרא, היסטוריה ותרבויות עשירות, ספורט אקסטרים וגם מגוון של מועדוני צלילה, חופים ושמורות ימיות.
חובבי צלילה ומתכננים טיול לאפריקה? הכתבה הזאת במיוחד בשבילכם.

טנזניה

לאורך כ-700 ק"מ של חופים טרופיים, טנזניה היא אחת מהמדינות הפופולריות בכל הקשור לצלילה וספורט ימי. מצד אחד תמצאו בטנזניה הרבה מאוד אפשרויות למסלולי טיול ואתרי צלילה, ומצד שני המרחקים הגדולים בתוך המדינה יכולים לגזול מכם הרבה זמן יקר על נסיעות. האנשים של ספארי קומפני ממליצים להתמקד על אזור מוגדר יותר כדי לראות ולחוות את המקסימום.

למשל אחת האפשרויות היא להתמקד באי מאפיה (Mafia), שהוא אי מבודד במרחק של כ-25 ק"מ מהחוף של טנזניה. בזכות המבנה הגיאוגרפי של האי נוצרו כמה סביבות מחייה מגוונות – ביצות ומנגרובים, מפרצים שקטים, שוניות אלמוגים ואזורים עם גישה חופשית לאוקיאנוס.

כדי ליהנות מהחוויה המלאה של טיול לאפריקה, תוכלו לשלב גם מסע ספארי בלתי נשכח בשמורת הסרנגטי, השמורה הגדולה והפופולארית ביותר באפריקה.

מוזמביק

אחד המאפיינים הבולטים של מוזמביק הוא הספורט הימי המפותח. מגוון רחב מאוד של מועדוני צלילה לצד שיט מסוגים שונים, דיג, גלישת גלים וגלישת רוח ועוד הרבה אפשרויות.

בזכות האופי המתפתח של המדינה תוכלו לשלב בין טיול וצלילה באזורים מבודדים יותר כמו קאבו דלגאדו (Cabo Delgado) שהוא האתר הצפוני ביותר לאורך קו החוף של מוזמביק, לבין אתרים פופולריים יותר כמו נמפולה (Nampula). גם מוזמביק מציעה אפשרויות צלילה מגוונות, החל מצלילת שנורקלינג שמתאימה למתחילים, ועד צלילות עומק בשוניות האלמוגים. ספארי קומפני יסייעו לכם לתכנן את המסלול המדויק כך שתוכלו לשלב עוד פעילויות שמעניינות אתכם, כולל ביקור באיים של מוזמביק – שמציעים גם הם חוויות צלילה, אך גם מסלולים יבשתיים מיוחדים ומאתגרים.

מדגסקר

נדמה שזה בלתי אפשרי לדבר על טיול לאפריקה ועל יעדי צלילה מבלי להזכיר את מדגסקר.

אחד האתרים הפופולריים ביותר הוא האי נוסי בה (Nosy Be) בזכות אתרי הצלילה אך גם בזכות פעילויות נוספות על היבשה. היתרון של נוסי בה הוא האפשרות לצאת לשמורות ימיות אשר קרובות ליבשה, ולתכנן צלילות קצרות של כמה שעות, אך גם להגיע לאתרים מרוחקים יותר באיים הקטנים הסמוכים. בתוך האי עצמו יש הרבה מועדוני צלילה שמציעים חבילות של צלילה בכמה אתרים או מסלול חד פעמי למשך כמה שעות הכולל יעדים קרובים. אם אתם מתכננים שהייה ארוכה במדגסקר וספציפית על נוסי בה, כדאי לדעת שיש כמה וכמה מועדוני צלילה שמציעים קורסי צלילה מרוכזים שמתאימים לתיירים – החל מדרגת מתחילים ועד קורסים מתקדמים יותר.

ההמלצה של ספארי קומפני היא לתת לעצמכם את ההזדמנות ליהנות גם מהשמורות היבשתיות, שגם בהן אפשר לראות מגוון של מינים אנדמיים, ובמיוחד מינים רבים של למורים שאי אפשר לראות בשום מקום אחר.