היום, 16 יוני 2013 מציינים באפריקה את היום הבינלאומי לילדי אפריקה. מטרתו של יום זה, היא להעלות את המודעות  לצורך ההכרחי לשיפור החינוך של ילדי אפריקה וגם האחריות שלנו להגן ולכבד את זכויותיהם של הילדים והתפתחותם ביבשת זו. מלוא תשומת הלב מופנית לנושאים העומדים בפני ילדים אפריקאים והנושא המרכזי השנה הוא “ביטול פרקטיקות חברתיות ותרבותיות המזיקות ומשפיעות על הילדים: זו האחריות הקולקטיבית שלנו”.

מבחינה היסטורית,16 ביוני 1976 מסמן יום עצוב באפריקה. אלפי תלמידים יצאו לרחובות סווטו, אשר בדרום אפריקה כדי להשתתף במחאה על מערכת החינוך הנחותה שלהם והעובדה שהם לא למדו בשפה שלהם. למרבה הצער, יותר ממאה ילדים נורו ונהרגו ורבים אחרים נפצעו במהלך המחאה. לאחר מכן בשנת 1991, הארגון לאחדות אפריקה החל מחזיק חגיגה שנתית לכבודו של הרוגים והנצחת אומץ לבם של המפגינים .

בטנזניה, פסטיבל הילד האפריקאי יתקיים השנה באוניברסיטת דאר א סאלם. האירוע מאורגן על ידי הקרן לילדים באפריקה וצפוי למשוך מעל 500 ילדים מכל רחבי, כולל כמה בתי יתומים. במסגרת הפסטיבל יחוו הילדים מגוון פעילויות מרגשות הכוללות: ריקודים , שירה בציבור, מופעים ועוד. בנוסף, תינתן לילדים ההזדמנות לבקר ילדים אחרים המטופלים בסרטן, בבית החולים הלאומי Muhimbili. “זה פסטיבל שמטרתו לעודד אותם וגם כדי להזכיר להם שהם חלק מהחברה שלנו”, לדברי Ailinda Sawe היו”ר לאמון בילד האפריקאי.

זהו יום חשוב לציין את האתגרים הניצבים בפני הילדים באפריקה. כחלק מהפעילות ההומניטרית שלנו באפריקה ולמתנדבים שלנו שיצאו במסגרת הפרויקטים הללו, יצא לחוות בבית הספר Hope and Faith חלק מההתמודדויות היומיומית של התלמידים בבית הספר האפריקאי. וכן, אנחנו מרגישים אסירי תודה ובעלי זכות גדולה להגיע לאינטראקציה עם הילדים החזקים והאופטימיים כל כך בעבודה שלנו.