הטיול הבא שלך חייב להיות נמיביה!

מתי שמעתם את השקט בפעם האחרונה? ואנחנו מדברים על שקט אמיתי, בלי שום צלילים מעשה ידי אדם, רק אתם והטבע. מרוץ החיים התמידי והמגורים במדינה מערבית הרגילו אותנו לכך שהציוויליזציה תמיד נמצאת סביבנו, ואפילו בלילה העולם לא נח, לא כולם ישנים ואין מנוחה אמיתית. זאת בדיוק הסיבה שבגללה נמיביה חייבת להיות היעד הבא שלך.

מדבר ושקט
נמיביה שוכנת בדרום מערב יבשת אפריקה, והמאפיין העיקרי שלה הוא קילומטרים אין סופיים של מדבר פראי וקדמוני. הסביבה היום יומית שאנו מכירים משתנה באופן תדיר – מספיק שלא תעברו ברחוב מסוים במשך חודש ותגלו בו משהו חדש. אך בנמיביה המצב שונה לחלוטין וישנם שטחים עצומים של מדבריות שהציוויליזציה האנושית לא הצליחה להכניע והנופים נשארו בדיוק כפי שהיו לפני מאות ואלפי שנים.
בכל מסלול ספארי באפריקה פוגשים את הראשוניות הזו, אך בנמיביה פי כמה וכמה.
המדינה המרהיבה הזו מציעה מגוון של פעילויות שיתאימו לחובבי הטבע, לצד אתרי נופש בלוקיישנים מרגשים שנראים כאילו נלקחו מפלנטה שונה ומסלולי טיול בדרגות קושי מגוונות. חובבי האקסטרים יוכלו ליהנות ממסלולים אתגריים, ולהתנסות בגלישת חול, ספורט פופולרי במדינה שמתאים לילדים ולמבוגרים כאחד ולא דורש ניסיון קודם.

Beyond&

 

תיירות אחראית
בשנים האחרונות נמיביה נהנית מפריחה תיירותית, והשנה (2018) נפתחו בה 4 לודג’ים חדשים. הפריחה הזו מתרחשת בין היתר הודות לאימוצה של ממשלת נמיביה גישה של תיירות אחראית וברת קיימא אשר מעודדת פיתוח וצמיחה מקומיים, ערכים שגם אנחנו בספארי קומפני חרטנו על דגלנו, מזמינים אתכם לקרוא עוד כאן. הערכים הללו חשובים כדי שתושבי המדינה יוכלו להמשיך ולהתקיים בה בכבוד, מתוך שמירה על הטבע למען הדורות הבאים. גידול בטיסות הנכנסות אל נמיביה והיצע של מקומות לינה חדשים משמעם פרנסה ורווחה לאוכלוסייה המקומית והזדמנויות עסקיות חדשות.

להתחבר לטבע
אחד הדברים הייחודיים שנמיביה מאפשרת הוא ספארי באפריקה בג’יפ, לצד האפשרות לספארי בנהיגה עצמית בכבישים ודרכי העפר של נמיביה. בקלות מרחקים גדולים בין שמורות הטבע. בשעות הנסיעה אפשר לראות את השינוי בנוף שנע מהרים וקניונים לדיונות גבוהות, ועד לשטחים מישוריים רחבי ידיים ורצועת חוף פראית המציגה לראווה את החיים שהיה בה ונגדעו באיבם. Skeleton Coast National Park היא אחת משמורות הטבע המיוחדות ביותר בנמיביה והיא ממוקמת לאורך חופו של האוקיינוס האטלנטי. שנים על גבי שנים רצועת החוף הזו קלטה שרידים של אניות טרופות ושלדים של לווייתנים ואלו עומדים שם עד היום, עדות אילמת להיסטוריה המרהיבה של האדם לצד הטבע הפראי.

על אף צחיחותה של נמיביה, היא בית לקרנפים, פילים, צבועים וג'ירפות, ובחלק מהמקומות תוכלו לשמוע על מאמצי השימור הכבירים שנעשים כדי להגן על המינים הללו.

להתחבר לתרבות ולהיסטוריה
לצד מסלולים המאפשרים הצצה נדירה לנופים הפראיים, הטיול בנמיביה יוצר הרבה אינטראקציות עם תושבי המדינה, והזדמנות לחוות סגנון חיים שונה. במסגרת טיול ספארי פרטי עם ספארי קומפני תוכלו לשלב גם מפגש עם בני שבט ההימבה, וביקור באתר המורשת העולמית טוואיפלפונטיין Twyfelfontein שם מצויים ציורי חריטה עתיקים בסלעים.