הג'ירפות של קניה

הצוואר הארוך שיכול להגיע לקצות העצים, הלשון הסגלגלה והכתמים המנומרים – הג'ירפות הן מבעלי החיים הכי מתוקים שאפשר לראות באפריקה. הן כל כך שונות מיונקים אחרים, כל כך אציליות ומיוחדות, שאתם פשוט חייבים לתכנן את מסלול הטיול שלכם כך שיכלול גם כמה תצפיות על הג'ירפות.

צילום: זיו קורן

 

הראש באוויר והרגליים על הקרקע

גובהן של הג'ירפות נותן להן יתרון עצום במציאת מזון, מאחר והן יכולות להגיע בקלות לקצות העצים. זה אולי נראה לנו כמו עניין פעוט, אבל כאשר חיים ביבשת כמו אפריקה זה משנה את כל התמונה. תדמיינו לרגע שהחלטתם להתחיל בדיאטה קיצונית ולאכול רק עלים. לא פירות, לא ירקות ובטח שלא תבשילים מפנקים – רק עלים, ופה ושם גם קצת זרדים וענפים צעירים. זה לא נשמע משביע במיוחד, נכון? וזאת הסיבה שג'ירפות, כמו הרבה יונקים אחרים שניזונים רק מעלים צריכות לאכול הרבה מאוד בכל יום. הבעיה היא שאזור כמו ספארי בקניה הוא לא בדיוק המקום שבו יש גשמים וצמחייה בשפע, ולכן הג'ירפות משתמשות בכל טריק שהן יכולות כדי להגיע ראשונות לעלים טריים.

מה עושות הג'ירפות בלילות?

התשובה המפתיעה היא – הן ערות! לא רק שהג'ירפות מתקיימות על דיאטת עלים קפדנית, הן זקוקות למעט מאוד שינה. כמה מעט? מקסימום חצי שעה פעם ביממה, ולפעמים אפילו פחות מזה עד לרמה של דקות בודדות. את הזמן הפנוי שלהן, הג'ירפות מקדישות לחיפוש עלים טעימים, מאבקי טריטוריה, התחמקות מטורפים ודאגה לדור הבא.

טיפ קטן מהמומחים של ספארי קומפני: אם תראו שני ג'ירפים מנגחים אחד את צווארו של השני דעו שזה חלק ממאבקי הכוחות והטריטוריה ביניהם. אל חשש, זה רק נראה מאיים, אבל אין פה כוונה לגרום לפציעה.

לחוות את הג'ירפות מקרוב

טוב זה נכון שכבר סיכמנו שהג'ירפות הן לא חובבות גדולות של שינה, ובכל זאת אחת האטרקציות המגניבות של ספארי בקניה הוא האפשרות להגיע ממש עד אליהן. באזור של ניירובי יש כמה וכמה מקומות שבהם תוכלו להתקרב אל הג'ירפות. לשימת לבכם כי ישנם מקומות שמאפשרים להאכיל את הג'ירפות. אנחנו לא ממליצים לעשות זאת, מפני שמדובר בהתערבות בהרגלי האכילה וההישרדות הטבעיים של בעלי החיים, ובסופו של דבר זה עשוי לגרום להן נזק. אנו ממליצים לצפות ממרחק בטוח ומכבד בשגרת היום הרגילה שלהן בתוך שמורות הטבע והפארקים הלאומיים.

האנשים של ספארי קומפני ממליצים: הקדישו זמן כדי לשמוע על התהליכים המורכבים של שימור הג'ירפות והגנה עליהן, לצד שימור והגנה על מינים נוספים שנמצאים בסכנת הכחדה – זה חשוב ומלמד מאוד.

כל הדרכים מובילות אל הג'ירפות

ספארי בקניה היא רק אחת מההזדמנויות להסתכל לג'ירפה בעיניים, כאשר יש עוד כמה וכמה מדינות ומסלולים שבהם זה בהחלט אפשרי. בעזרת ספארי קומפני תוכלו לתכנן את המסלול המתאים, בהתחשב בעונה בה תרצו לנסוע, בתקציב ובפעילויות אחרות שמעניינות אתכם – צאו לדרך!