אי התבלינים של זנזיבר

האי הטרופי זנזיבר משך אליו לאורך כל ההיסטוריה הרפתקנים, סוחרים ומגלי ארצות. כיום זנזיבר אפריקה הוא שם נרדף לחופשה מסעירה ומפנקת, המושכת אליה תיירים רבים מכל רחבי העולם.

מאי נידח ליעד תיירותי מבוקש

היום כאשר אנחנו חושבים על זנזיבר חופשה, המחשבה היא על חופים לבנים לצד מי האוקיינוס הצלולים בהמון גוונים של טורקיז, מלונות מפנקים וחוויות מיוחדות. החלק המדהים באמת הוא השינוי העצום שהאי הזה עבר בעשר השנים האחרונות. בעבר ענף התיירות במדינה היה מאוד לא מפותח, ולאורך החופים היו כמה מלונות פשוטים ובסיסיים.

מאז ומעולם זנזיבר אפריקה היא פנינה בכל הקשור לטבע מרגש. מלבד החופים עוצרי הנשימה, יש באי יערות תבלינים ומסלולי טיול מיוחדים, וכמובן שוניות אלמוגים מפורסמות ומגוון ענק של בעלי חיים ימיים. מאחר ואוצרות הטבע הללו כבר קיימים, כל מה שהיה צריך זה לתת דחיפה קלה לענף התיירות ולפתח מסלולי טיסה, מלונות ואתרי נופש אטרקטיביים, מקומות בילוי ותרבות קולינרית.

"עיר האבנים"

Stone Town היא בירתה של  זנזיבר אפריקה, ומתחת לשכבה הנוכחית של חיים מודרניים ומוקד משיכה לתיירים, מסתתרת היסטוריה ענפה ומפותלת. "עיר האבנים" חוותה על בשרה פולשים שונים ומשונים שהגיעו לאי בחיפוש אחר דבר-מה. יורדי הים ההודים הגיעו לאי כדי לסחור בפירות הטרופיים והאקזוטיים כמו המנגו והליצ'י. ההרפתקנים הפורטוגלים ניסו למצוא נתיבי שיט קצרים יותר למזרח. הפרסים שהעניקו לאי את שמו, הפכו אותו ליעד מועדף למסחר בתבלינים ובעבדים. ולבסוף הגיעו הבריטים, ואחריהם סוף סוף "עיר האבנים" והאי זנזיבר כולו זכו בעצמאות.

מדהים לחשוב על הניגוד העצום הזה בין זנזיבר חופשה לבין תקופות אפלות שבהן האי היה מוקד משיכה לסוחרי עבדים, או לפולשים אחרים שלא ממש חשבו על טובתם של התושבים המקומיים. לא סתם "עיר האבנים" מבוצרת ומרוצפת בסמטאות צרות ומפותלות.

אי התבלינים – מהטבע אל המטבח

במהלך זנזיבר חופשה תוכלו להצטרף למגוון של סיורים יומיים באי, כאשר הסיורים הכי פופולריים ומומלצים הם סיורים אל חוות התבלינים ומטעי הפירות. בעוד שאנחנו יודעים איך נראה מטע בננות או עץ מנגו, יש כל כך הרבה תבלינים ופירות אקזוטיים שאין לנו שמץ של מושג איך הם גדלים ואיזה תהליך הם עוברים מהטבע עד למטבח שלנו. בסיורי התבלינים תוכלו לראות את כל זה, ללמוד ולהכיר את צמחי התבלין השונים שגדלים בחוות התבלינים, ולראות כיצד מפיקים מהם את התבלינים היבשים והמוכרים לנו. כמובן שתוכלו לרכוש במקום תבלינים מיוחדים.

וכמובן שאי אפשר לנסוע אל זנזיבר אפריקה ולהתעלם לחלוטין מהטבע המדהים שיש על ובסביבת האי. יש מגוון ענק של סיורים רגליים וכמובן שפע של אפשרויות ספורט ימי כמו צלילה מודרכת, שיט, צפייה בדולפינים ועוד. האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות כך שכל אחד יוכל למצוא את הדברים שמעניינים אותו ומדברים אליו.