איפה כדאי לראות נמרים?

מטיילים מכל רחבי העולם מגיעים ליבשת אפריקה כדי ליהנות מבעלי החיים המפורסמים המצויים בה, אווירת הטבע הפראית ומגיעים לבקר באתרי הספארי השונים. אם אתם מתכננים ספארי באפריקה (ספארי בטנזניה, דרום אפריקה, קניה או כל יעד אטרקטיבי אחר) ותוהים היכן יחכו לכם נמרים – הנה חמישה מקומות בהם כדאי לכם להתחיל לחפש אותם. קבלו את מצעד חמשת המקומות הטובים ביותר לראות בהם נמרים בטבע.

הפארק הלאומי דרום לואנגווה
היכן ממוקם? מזרח זמביה
מה מחכה לכם שם? זהו פארק מרשים במיוחד, ואחד המקומות הטובים לצפייה בנמרים – הפארק נודע בזכות כמות נמרים גבוהה ביותר. הפארק משמש כאחד המקומות המרכזיים בהם יש ריכוזי חיות בר באפריקה, במיוחד סביב הלגונות והיערות. מלבד נמרים, זהו מקום נהדר לצפייה במיני בעלי חיים אחרים, כמו תנינים, ג'ירפות, היפופוטם ועוד.
היכן כדאי לישון? במקום יש כמה מחנות לילה מעולים, כמו Mfuwe, Bilimungwe, Chindeni ו- Kapamba.
מהו הזמן הטוב ביותר להגיע? יוני-נובמבר (כולל).

שמורת וואנגי
היכן ממוקמת? זימבבואה
מה מחכה לכם שם? השמורה היא אחד הפארקים הגדולים ביותר בזימבבואה, המשתרעת על פני שטח של 14,600 קמ"ר. זהו איזור נרחב ומגוון, המאופיין במישורים פתוחים, יערות עבותים וצמחיה נהדרת. זהו אחד הפארקים הטובים ביותר לאיתור נמרים וטורפים אחרים, והוא מספק תצפיות קבועות על אריות, ברדלס, צ'יטה ועוד.
היכן כדאי לישון? ב- MAKALOLO יחכו לכם שני מחנות קטנים, האחד נקרא Davison והשני – Little Makalolo. למחנות הללו יש גישה נוחה במיוחד לאיזור
מהו הזמן הטוב ביותר להגיע? יוני-נובמבר (כולל).

דלתת אוקוונגו
היכן ממוקמת? בוצואנה
מה מחכה לכם שם? המקום הוכרז כאחד משבעה פלאי הטבע של אפריקה על ידי ארגון אונסקו וכאן גם צולם הסרט “eye of the tiger”. זהו אחד המקומות היפים ביותר בעולם, בו תוכלו להתבונן בברדלס, עדרי בופאלו גדולים, נמרים וטורפים נוספים.
היכן כדאי לישון? במחנה Mombo
מהו הזמן הטוב ביותר להגיע? יוני-נובמבר (כולל).

שמורת לינייאטי
היכן ממוקמת? צפון סאבוטי, בפינת שמורת צ'ובה, בוצואנה
מה מחכה לכם שם? זהו מקום נהדר לתצפיות על נמרים וחיות טורפות נוספות, כמו אריות, צבועים, ברדלס, לצד פילים, זברות, בופאלו וג'ירפה. השמורה מושכת אליה מגוון עשיר של בעלי חיים ואווירה פראית יוצאת דופן.
היכן כדאי לישון? בשמורת חיות הבר הפרטית של ליניאטי יחכה לכם מחנה מפואר עם עשרה אוהלים שיהפוך את חוויית ספארי באפריקה שלכם לאותנטית ומיוחדת.
מהו הזמן הטוב ביותר להגיע? יוני-נובמבר (כולל).

מסאי מארה
היכן ממוקם? דרום מערב קניה
מה מחכה לכם שם? זהו אחד מאיזורי הבר הגדולים ביותר באפריקה, ויש בו לא מעט בעלי חיים ממשפחת החתולים הגדולים. במקום תוכלו להתבונן באריות, ברדלס וכמובן – נמרים המשוטטים חופשי.
היכן כדאי לישון? REKERO של הרשת היוקרתית Asilia נחשב למחנה הטוב ביותר באיזור. הוא ממוקם ביער על גדות נהר הטאלק, במרחק קטן מנהר מארה.
מהו הזמן הטוב ביותר להגיע? בחודשים יולי-אוקטובר או דצמבר-פברואר, אז האוויר יבש יותר והנמרים בשיאם.

 

יבשת אפריקה מציעה חווית טבע שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם, אז קצת לפני הטיול שלכם לספארי בטנזניה או כל יעד אפריקאי אחר תערכו רשימה של כל המקומות שאסור לכם לפספס וצאו לדרך!