איך לבחור את חוויית הספארי המתאימה לך?

אם כשאומרים לכם ספארי באפריקה אתם מדמיינים חלקת אדמה ענקית וצחיחה הנראית בדיוק אותו הדבר בכל מקום – טעות בידכם. כל ספארי נראה אחרת, וישנן חוויות ספארי שונות שאפשר לעשות במדינות שונות באפריקה. אם אתם מתכננים טיול ספארי באפריקה, הנה כמה אפשרויות של חוויות ספארי מיוחדות ומהנות שיהפכו כל ספארי באפריקה להתעלות על כל דמיון ותמונה.

ספארי במחנות אוהלים
כאשר מזכירים את המילה ספארי, בין הדברים הראשונים שקופצים לראש הוא מחנה אוהלים. אכן, מדובר באופציה קלאסית ומהנה במיוחד שמחזירה אותנו במנהרת הזמן לתקופה שבה חוקרים והרפתקנים תרו את הבוש האפריקני. ברחבי אפריקה פזורים מחנות אוהלים ברמות אירוח שונות – מרמה בסיסית ועד המותרות המפנקים ביותר. לכל מחנה יש את נקודות החוזקה שלו וכל אחד מהם יאפשר לכם לחוות את היופי הטבעי של אפריקה ולהתחבר לטבע.

לודג'ים
מחנות אוהלים עליהם דיברנו בסעיף הקודם הם לרוב מחנות ארעיים שניתן להזיז ממקום למקום לפי עונות השנה. לעומתם לודג'ים הם מבנים קבועים, לרוב עשויים בטון או אדמה. מרבית המטיילים המתארחים בלודג'ים יעברו ביניהם בכל יום ספארי – משמעות הדבר שבכל לילה ישנים בלודג' אחר שנמצא במיקום מרתק אחר.

לינה על צמרות העצים
אין דבר מרגש יותר מאשר לשכב במיטה מפנקת בבית על עץ בלב הבוש האפריקאי ולספור כוכבים. במרבית בלודג'ים המציעים לינה על צמרות העצים מאפשרים שהות של לילה בודד, אך מדובר בחוויה שתישאר איתכם זמן רב. צ'ק אין לחדר שלכם על העץ תוכלו לבצע לפני השקיעה ותצטרכו לפנות אותו בבוקר ביציאתכם לנסיעת ספארי. דמיינו את עצמכם יושבים בבית עץ מעוצב להפליא, כשקבוצת פילים נודדים חולפת תחתיכם בשעת בין ערביים. 

טרנגירה טרי טופס זיו קורן
Ziv Koren

 

ספארי למשפחות
טיול משפחתי לספארי באפריקה הוא שונה מכל טיול אחר, ולכן חשוב לתכנן אותו בקפידה. ספארי משפחתי ניתן לעשות ברבות ממדינות אפריקה, אך למטיילים "מתחילים" שעדיין לא ביקרו ביבשת, אנו ממליצים על שילוב בין ימי ספארי בשמורות הטבע הידועות של טנזניה וקינוח מתוך באי הטרופי זנזיבר. במדינות הללו תמצאו אפשרויות נפלאות לטיול עם ילדים קטנים ובני הנוער – פעילויות מיוחדות, מפגשים עם בעלי חיים ותרבויות מרתקות ומקומות לינה משפחתיים. את החלוקה בין ימי הספארי לימי הנופש ניתן להתאים לאופי של כל משפחה ותחומי העניין, וכך תיווצר חוויה שכולם יוכלו ליהנות ממנה.

LEGENDARY SERENGETI MOBILE CAMP

 

ספארי תרבויות ושבטים
אחד הדברים המקסימים ביותר בטיול למקום חדש הוא למידה של התרבות המקומית – ובאפריקה הדבר מקבל משנה תוקף. רחוק ממה שחוויתם בציוויליזציה המערבית, בספארי המשלב לינה ושהות עם שבט מקומי תוכלו להתנסות עם המקומיים במנהגים, להכיר אותם מקרוב ולחוות חוויה מיוחדת במינה.

ספארי הליכה
יש לא מעט יעדי ספארי ברחבי אפריקה המציעים מסלולי הליכה בבוש. אין דבר מסעיר יותר מלצעוד בשבילים בהם הולכים מידי יום בעלי חיים גדולים וקטנים. נודה כי דרוש פה אומץ, אך זוהי חוויה מופלאה וההרפתקנים מביניכם יגלו את אפריקה בדרך הכי אינטימית ומיוחדת שיש.

Itamar Grinberg