איך ילדים חווים את טיולי הספארי?

טיול לאפריקה הוא חוויה מדהימה ומרתקת, מלאה בנופים, אטרקציות, מסלולים ואתגרים. אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים ביבשת הייחודית הזו, הוא המגוון הענק של דברים שאפשר לעשות ומקומות שאפשר לבקר בהם. לא משנה בני כמה אתם ומה מעניין אתכם לראות, לאפריקה יש משהו להציע לכם. שוקלים טיול למדגסקר, משולש ויקטוריה או טנזניה עם ילדים? הנה כמה דברים שבוודאי יסייעו לכם להחליט (בחיוב כמובן).

כל ילד והחוויה שלו

כמובן שכל ילד הוא עולם ומלואו, והחוויה שלו תהיה שונה ומיוחדת בהתאם. היתרון של טיול לאפריקה הוא היכולת להתאים את המסלול ולבחור את האטרקציות לפי ההרכב המשפחתי שלכם, כך שגם ילדים קטנים וגם מתבגרים ימצאו דברים שמעניינים אותם. וכמובן שהטיול המשותף עם הילדים יהפוך גם את המסע שלכם למיוחד יותר, ויאפשר לכם לראות את העולם מנקודת מבט קצת שונה.

לתכנן את הטיול ביחד

כדי ליצור חווית ספארי מיוחדת לכל המשפחה, אנחנו ממליצים לשלב גם את הילדים בקריאה וצפייה של תכנים על אפריקה, הספארי, בעלי החיים והשבטים האפריקאיים. זה יעזור לכם להבין מה הילדים שלכם אוהבים ומה מעניין אותם, וגם יעזור לילדים להרגיש שותפים למסע, ולהתכונן רגשית בצורה טובה יותר.
טנזניה עם ילדים, או כל יעד אחר באפריקה, יכול להיות חוויה מדהימה אבל אי אפשר להתעלם מכך שיהיו גם קשיים בדרך. בכל זאת מדובר בסביבה שונה לחלוטין, וחלקים גדולים מהמסע דורשים סבלנות התכנון המשותף יעזור לילדים להתכונן לקראת מה שצפוי להיות,  ולמצוא את עצמם מנותקים מהמסכים ולהתמכר לספארי של טנזניה, לנופים לבעלי החיים לצלילים ולריחות

לשלב ולגוון

אחת הדרכים המומלצות כאשר מטיילים עם ילדים, היא לתכנן שילוב של אטרקציות ופעילויות שונות. בימים אינטנסיביים שכוללים הרבה נסיעות, כדאי לשמור כמה שעות פנויות בסוף היום כדי שתוכלו לנוח ולהירגע, לשוחח על מה שראיתם במהלך היום או לשחק ביחד בקלפים או כל משחק אחר שהילדים אוהבים. כמעט בכל שלב של טיול לאפריקה יש מגוון של אטרקציות שאפשר לבחור מתוכן, כך שכבר בשלב התכנון תוכלו להחליט מה מדבר אליכם ואל הילדים. מתקשים להחליט? גם כאן הפתרון הוא לגוון ולשלב בין אטרקציות אתגריות לפעילויות רגועות ומהנות יותר. עם זאת, אפריקה מחזירה אותנו למקום רגוע ושליו. היבשת מבקשת מאיתנו, בדרכה שלה, לקחת רגע, להתרווח ברכב ופשוט להנות. אין צורך בגירויים כמו ביום יום, ככה זה שהטבע עושה את שלו.

מפגש שאין שני לו

אנחנו יודעים, תכנון של חופשה לכל המשפחה באפריקה יכול להיות דבר מאוד מלחיץ, במיוחד כאשר יש בתמונה ילדים קטנים. אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם, החוויה של טנזניה עם ילדים היא דבר כל כך מיוחד וכל כך יוצא דופן. גם אם פה ושם יהיו חיכוכים או תסכול שנובע מעייפות ושעמום, הרגע שבו תראו פתאום פיל או אריה בפעם הראשונה – יהיה רגע כל כך מיוחד, שהוא יפיח בכם אנרגיה מעוררת.