הי אליה,

ראשית, המון המון תודה על הכל. היה מעולה!!! נהנינו מכל רגע, בספארי ובזנזיבר. סטיבן ג’ון המדריך/נהג היה פשוט מקסים. יודע, מתמצא, אינטואיטיבי ואחראי אבל, מעל הכל, כל כך נחמד ונעים. הלודג׳ים והמלונות היו מצוינים. חווית השינה במחנה האוהלים הייתה נוחה ונהדרת במיוחד לאור ביקורי הפתע של פילים וג’ירפות בפתחנו. היינו ברי מזל לצפות בהמון חיות בכל אחד מהאזורים; צבועים, נמרים, ג’ירפות, זברות, היפופוטמים, פילים, קופים, חזירי בר, ציפורים, לטאות ושפע רב של מיני איילות ואנטילופות. קבוצת אריות בעת צייד של טאו, יען זכר המבצע ריקוד חיזור אחר הנקבה או ציפורים ססגוניות המקוננות על צמרות העצים היו בונוס אדיר. הכדור הפורח היה בהחלט השיא של חווית הספארי. ההמראה עם הזריחה, הצפייה בחיות מהמרום עם טייס שהשכיל לנווט ולשלוט בגובה בדיוק במינון הנכון, הפכו את המראות לבלתי נשכחים. ראוי לציין שנתקלנו באנשים (אנשי ה-Leopard Tour, צוותי המלונות וכו׳) שלא חסכו במחמאות לגבי רונית והצוות שלה והוסיפו שה-Safari Company נחשבת לאחת החברות המקפידות על השרות הטוב ביותר ללקוחותיה.

השהות בזנזיבר הייתה פשוט מקסימה. קבלנו ללא ספק את החדר הטוב ביותר במלון הנפלא. האוכל, השרות, האווירה היו מושלמים. תופעת הגאות והשפל היו בהחלט חוויה עוצרת נשימה. צעדנו בשעות השפל כקילומטר וחצי לעומק הים כאשר המים מגיעים לגובה הנמוך מגובה הברכיים וצפינו בדגים, קיפודי ים, מלפפוני ים, כוכבי ים ועוד שפע של צמחים וחיות. מצמרר לראות כעבור מספר שעות כיצד המיים עולים חזרה לגבהים של כ-3 מטר ויותר (במחזורים של כ-6 שעות). גידולי התבלינים והשווקים וכן הביקור בעיר הלבנה על מבניה ודלתותיה (עם הרצון המתבקש להאזין ל- Bohemian Rhapsody) הוסיפו זוית נוספת ומרתקת לביקור.

בהשוואה לכל תעצומות הטבע זה אולי מתגמד, אבל זכינו לטוס פעמיים ב-787 Dream Liner, מטוס שהוא, ללא ספק, חוויה בזכות עצמה עם דממת מנועים וחלונות מתעממים. הסידור האידיאלי לצפיה בהר הקילימנג׳רו בעת ההמראה והנחיתה.

אני רוצה שוב להודות על הכל. על השיחות המקדימות והסבלנות, על ההמלצות המעולות עתירות הנסיון, התכנון המסור והביצוע המדוייק. אינני יכולה לחשוב על מרשם טוב יותר להצלחה.

שיהיה המשך קייץ מקסים ונהיה בקשר.
קרן פז

ספרו לחברים: