לקחת פסק זמן בטנזניה

מאת: רונית הרשקוביץ, מגזין הבנקאות הפרטית | 30 ביוני 2013

סיימתי פגישה. נעלתי את המשרד ובדרך למעלית כבר לא יכולתי לחכות להיחלץ מנעלי העקב ולעבור לכפכפים נוחים. נכנסתי לרכב, ומהשעון בלוח המחוונים רצדו ספרות לא ריאליות לסיום יום עבודה.

אין ספק, כולנו צריכים הפסקה כדי להתחבר לשקט מדי פעם. השגרה בעיר יכולה להיות כלכך רחוקה מהטבע, במיוחד לאנשי עסקים. במשך תקופה ארוכה אני יכולה לדלג מפגישה לפגישה ולשכוח את עצמי, ולכן כשמגיעה השעה, מנגנון הוויסות הפנימי שלי קורא אותי לסדר ומבקש חופשה של התנתקות אמיתית.

הרפתקת ספארי

הרומן שלי עם אפריקה התחיל לפני למעלה מעשרים שנה, ומבחינתי הנוסחה המנצחת לטייל בה היא ביקור בשמורותיה היפות של טנזניה ובחופיו הלבנים של האי זנזיבר. המרחק הקצר מהאיים ליבשה, כ-20 דקות טיסה, מאפשר לזפזפ במינונים משתנים בין היבשת, שמציעה ספארי מרתק בתוך להקות זברות, גנו, פילים, ג’ירפות ונמרים, לבין חופי גן העדן באיים.  טנזניה נמצאת באפריקה המזרחית והיא מאופיינת במזג אוויר נוח כל השנה. ייחודה נובע ממיקומה הגיאוגרפי ומהתנאים הפיזיים שלה, ויש בה עושר בלתי נתפס של נופים ומערכות אקולוגיות: חופי ים טרופיים, הרים, מישורי סוואנה, יערות עד, מכתשים, הרי געש, אזוריים מדבריים, אגמים כחולים, וכמויות אדירות של עדרי חיות.

מדיניות שימור אחראית והעובדה כי חלק עצום משטחה מוכרז כשמורת טבע הפכו את טנזניה לשם נרדף לחוויית הספארי האולטימטיבית, הכוללת מפגש מסעיר עם הטבע הפראי בשמורות הטבע המפורסמות הסרנגטי ונגורונגורו, תרבויות מרתקות, מלונות ולודג’ים ברמה בין לאומית ומגוון פעילויות אקטיביות והרפתקניות כגון טיפוס על הרים, טיסה בכדור פורח ורכיבה על סוסים או אופניים, לצד נופשים רגועים ונינוחים.

זנזיבר- נקודת החן של טנזניה

בנוסף לטבע היבשתי הפראי, את לחיה הימנית של טנזניה מעטר ארכיפלג יפהפה שנקרא זנזיבר – קבוצת איים בעלי חול לבן, אליהם נושקים מימיו הצלולים בגווני תכלת-טורקיז של האוקיינוס ההודי. בשל אופיו המיוחד, חופיו הבתוליים והאווירה התוססת, האי הפך ליעד תיירותי עם תשית מפותחת, וכבר בדרך למלון אפשר להתרשם מהאופן שבו המקומיים לוקחים את החיים – “פולה פולה” (לאט לאט).

רומנטיקה ריגוש ורוגע הם הבסיס לאווירה המיוחדת, והמקום מציע שילוב נדיר של טבע, זריחות ושקיעות מרהיבות, היסטוריה, תרבות, ארכיטקטורה, חופים, יערות גשם המאכלסים קופים נדירים ושפע של פעילויות ימיות.

המשך הכתבה המלאה במגזין הבנקאות הפרטית:

-