זיכרונות מאפריקה סטייל

מאת: רונית הרשקוביץ, הארץ שמנת | 1 בנובמבר 2015

תשכחו על מה שידעתם על טיול באפריקה. כי אפריקה היא גם פינוק יוקרתי, עם שימת לב לפרטים הכי קטנים, שהופכים אותה לחוויה של פעם בחיים

טיולי הספארי באפריקה הופכים פופולריים יותר ויותר. פעם, לצאת לספארי באפריקה היה מסע בפני עצמו. מסע של הרבה לא נודע והרפתקנות. להגיע לסרנגטי היה אקזוטי קצת פחות מלהגיע אל פני הירח. הרבה עבר מאז, והיום גם המקומות הנידחים ביותר והמקסימים ביותר הפכו נגישים, אבל לא רק! המקומות האלה מציעים גם חוויות מיוחדות ומפנקות, המהוות כמעט אוקסימורון של פרא אפריקאי, יחד עם סטייל כל כך מפנק. זה הרגע להודות: אפריקה היא לא רק חיות וטבע, אפריקה היא גם סטייל בלב הטבע הפראי, מחנות אוהלים מפנקים, מקלחת תחת כיפת השמיים וקפה למיטה. מסתבר שבאפריקה האל נמצא גם בפרטים הקטנים.

לראות את שלגי הקילימנג’רו מהמקלחת החמה

טרנד חדש בעולם התיירות, ובמיוחד ביבשת אפריקה, הוא לינה במחנות אוהלים- מהפשוטים ועד ליוקרתיים ביותר, שלעיתים אפילו יכולים לעלות יותר מלודג’ים מלודג’ים ומלונות יוקרתיים באפריקה. לינה באוהלים היא חלק בלתי נפרד מחוויית הספארי באפריקה, וחשוב מאוד לדעת לשלב את המחנה הנכון ולהתאים אותו לאופי המטייל.

מחנה האוהלים שומאטה (Shumata Camp) הוא מחנה אוהלים קבוע הממוקם למרגלות הר הקילימנג’רו. במחנה 6 אוהלים בלבד, המעוצבים בסגנון ייחודי ובשיק אפריקאי. באוהל המרוווח יש גם מקלחות חמות תחת כיפת השמיים ומיליון הכוכבים, מיטה ענקית, הגשת קפה של בוקר לאוהל ותצפית לזריחת השמש מהמיטה, כמו גם תצפית מרהיבה להר הקילימנג’רו ולפסגת השמש המבצבצת בין העננים. המחנה הוא הומאז’ להתאהבותו של המינגווי באפריקה בניחוח הקולוניאלי של שנות ה-20. המחנה בעיצוב אפרו-שיק, בהשראת צבעי המסאים הצבעוניים. אומנות אפריקאית פזורה ברחבי הלודג’, משולבת עם ריהוט ויקטוריאני שנאסף בקפידה. השילוב של עבודות העץ המקומיות, שנעשות בסדנאות המעסיקות את בנות שבט המסאי, יחד עם הפריטים משנות הקולוניאליזם הבריטי בטנזניה- ייחודי ביותר.