ספארי מעורבות

נותנים כבוד לאנשים, לטבע, לחיות, לליבה הפועם של אפריקה

ספארי קומפני מתמחה בהפקת טיולי ספארי בהתאמה אישית. אנחנו חיים את אפריקה כבר שנים רבות, התאהבנו בה דרך הרגליים ואנו נושאים אותה בליבנו גם בשגרת היומיום. מערכת היחסים שלנו עם אפריקה היא אחראית, מעורבת, מתחשבת ומשתפת – כזו הנותנת כבוד לאנשים, לטבע, לחיות, לליבה הפועם של אפריקה.

מי שנסע איתנו יודע, הם מספרים על חוויות מרגשות וחזקות. ועבור מי ששואף לשלב בספארי גם עשייה חברתית-הומניטרית ושימור סביבתי – אנו מציעים מגוון מסלולי טיול הכוללים השתתפות בפרויקטים שונים למען הקהילות המקומיות ובעלי החיים בסביבתם הטבעית.

אנו מזמינים אתכם להתחיל את המסע שלכם בין דפי האתר. תוכלו לקבל השראה מאחד הפרויקטים המופיעים כאן.

נשמח לפגוש אתכם לכוס קפה או תה, וביחד לבנות את תוכנית המסע התפורה למידותיכם.

 

בין הפרויקטים שלנו:

לבקנים

באפריל 2015 הצטרפו מטיילי ספארי קומפני ונרתמו לפרויקט למען קהילת הלבקנים בשיניאנגה, ליד אגם ויקטוריה בטנזניה, אשר נרדפים עקב שונותם. בשיתוף עם אל-על שאפשרו לנו להעלות מטען חורג בטיסה הישירה שלנו לקילימנג'רו. נאספו בגדים, נעליים, כובעים, משחקים ומספר רב של משקפי שמש שתרמו החברים בקרולינה למקה. החשיפה לשמש מזיקה להם מאוד ולכן יש חשיבות גדולה מאוד לציוד מסוג זה.

רפואה קהילתית

בחודש מאי 2014 מימנה והובילה רונית הרשקוביץ, קונסול הכבוד של זמביה בישראל ומנכ"לית ספארי קומפני, משלחת של רופאי עיניים ישראלים לזמביה בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי. המהלך כולו נעשה בהתנדבות מלאה. המשלחת ביצעה כ- 40 ניתוחי עיניים שעלו יפה ונתנה מענה למעל 1,000 איש במחוז מוצ’ינגה שבמדינת זמביה. מחוז זה ידוע במספר גבוה של חולי קטרקט (מחלת עיניים) והשיפור עבור החולים היה משמעותי, חלקם סיפרו ש"נולדו מחדש".

טיפוס עם עמותת אתגרים

בחודש דצמבר 2013 יצאה משלחת בניהולה של ספארי קומפני בשיתוף פעולה עם עמותת אתגרים. המשימה לא היתה פשוטה, להעפיל לפסגת הקילימנג’רו, ההר העומד החופשי הגבוה בעולם. פרויקט זה תוכנן בקפידה וברגישות רבה מעל לתשעה חודשים. בשיאו של המסע הצליחו משתתפי המשלחת, בעלי מוגבלויות, להעפיל לפסגת ההר. מסע זה הפך לחומר גלם, לחניכי אתגרים, לכיבוש פסגות נוספות.

מאמא רוז

ספארי קומפני מפעילה תכנית מתנדבים בעיר לוסקה, בירת זמביה. מהות התכנית היא הבאת מתנדבים מהארץ לתקופה של מספר חודשים, אל בית ספר באחת משכונות העוני בעיר. המתנדבים מלווים את המורים ומפעילים תכנית חינוך בלתי פורמאלית מתוך גישה ברת קיימא, המעצימה את המשאבים של הקהילה המקומית. כיום בבית הספר יש מעל 700 ילדים. ספארי קומפני הובילה את התכנית בתמורה מלאה למאמא רוז שהקימה את בית הספר. רונית הרשקוביץ נמצאת בקשר מתמיד עם מאמא רוז, מורי בית הספר והמתנדבים.

הכשרת מורים

ספארי קומפני יזמה את פרויקט הכשרת המורים להגשת עזרה ראשונה, בבתי ספר באפריקה הממוקמים על כבישים מרכזיים. באופן זה, המורים יכולים להגיש עזרה ראשונה במקרה של תאונות דרכים, הרווחות באפריקה. המורים עוברים הכשרה לטובת בית הספר והקהילה הסמוכה.

אקדמיה

ספארי קומפני משתפת פעולה במחקר בנושא מחלת האיידס עם מספר אוניברסיטאות מובילות באפריקה ובאירופה: אוניברסיטה בזמביה, אוניברסיטה בניגריה ואוניברסיטת בריסל בבלגיה. בהמשך למחקר, ספארי קומפני תתמוך ותלווה תכניות התערבות, חינוך והכשרה בנושא מניעת מחלת האיידס והתפשטותה.

ארגון "מהנדסים ללא גבולות"

ספארי קומפני מלווה את ארגון "מהנדסים ללא גבולות" בפעילות קידום פרויקט משותף להתקנת מערכות השקייה סולאריות, בטנזניה.

 

הצעות ספארי