בימים אלה, אחרי תקופה ארוכה בה נאלצנו לבטל את התכניות ולדחות את הטיולים, אנו מחיים מחדש את מערכת היחסים שלנו עם העולם, מתמודדים עם מגבלות משתנות, מידע סותר ומכשולים בלתי צפויים. זה ברור לכולנו, הגיע הרגע לפצות על הזמן האבוד, למרות שיתכנו נסיגות, לאורך הדרך, הציפייה לצאת לדרך חדשה, ממלאת את ליבנו בהתרגשות ושמחה.
אספנו בשבילכם עצות וטיפים שיעזרו לכם לנווט בתוך הבלבול השורר מסביב, לתכנן מסע בלתי נשכח אל אפריקה המרגשת.

לחזור לאפריקה שלנו

בתוך כל אי הוודאות הזאת – מסתתרות התשובות

שינוי הוא הדבר הקבוע היחיד בחיים: עונות השנה משתנות; אנשים משתנים; כולנו מרגישים בשינוי.
מה שחשוב הוא כיצד אנו מקבלים את הקורה ומסתגלים לשטף השינויים. החיים בתוך מגיפה עולמית, לכאורה בלתי נגמרת, הזכירה לנו שהוודאות היחידה בחיים היא חוסר הוודאות. אם למדנו משהו בתקופת הקורונה, זה להסתגל. תָמִיד. הכול מסביב משתנה. נאלצנו לחולל מהפכה באופן שבו אנו עובדים, קונים, לומדים, מתאמנים, מתקשרים – וגם מטיילים. מכיוון שהעולם מתחיל להיפתח מחדש ואנחנו חוזרים באיטיות לחירות, מחשבותינו מוטרדות מאינספור שאלות כיצד להתנהל בבטחה.

שאלות שחשוב לשאול- לפני שיוצאים לדרך

לכולנו יש שאלות לגבי עולם הנסיעות החדש. לאן אפשר לנסוע במהלך המגפה? מהן הדרכים הבטוחות ביותר לצאת לדרך? מה קורה אם יש התפרצות במדינת היעד ונסיעות הופכות להיות שוב מוגבלות?
מה קורה אם המדינה שאליה אנחנו נוסעים לא תקבל תיירים?
כולנו חיים בתוך אותו ענן של אי-וודאות מתסכלת, וכל שאלה תקפה. ידוע שהמגפה משתנה ללא הרף, וחשוב לתכנן בצורה אחראית ומדויקת את המסע המבוקש. אנחנו כאן כדי לענות על כל שאלה העולה בדעתכם, לפני, במהלך המסע או אחרי חזרתכם.
השאלות אותן אנו מציגים נענו בצורה מדויקת ככל האפשר; עם זאת, בהתחשב במהירות שבה דברים יכולים להשתנות, חשוב למטיילים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מומחה נסיעות, עם גישה לצוותים בשטח והמידע העדכני ביותר, מגבלות ופתיחת יעדים.

טיפים חשובים ושאלות נפוצות בנוגע ל- Covid-19 שיעזרו לכם לתכנן ולנסוע בביטחון

 1. דעו שאתם מתכננים את המהלכים מראש, עם מומחה לאפריקה כבעל ברית למסע.
 2. תאמו את ציר הזמן של החיסון, כדי להבטיח את העיתוי הנכון בין חיסוני קוביד
  לכל חיסון חיוני אחר.
 3. חשוב לקחת עמכם את אישורי החיסון המקוריים, יש ליצור עותקים מרובים של מסמכים אלה;
  השאירו עותק אחד בבית ושמרו כמה במקומות שונים במזוודות שלכם, לכל מקרה.
 4. הימנע בינתיים מעצירות מיותרות (תורים, חיבורים, דרישות וכד') מומלץ להתעכב זמן רב
  יותר ביעד אחד.
 5. העדיפו נסיעות ארוכות משבוע, כדי ליהנות מחופש אמיתי בזמן שבין חובות ההתארגנות השונות
  לנסיעה. חופשה של 10 ימים לפחות, מאפשרת הנאה מושלמת. אל תספרו את ימי הטיסה, זכרו לספור
  את יום ההגעה ליעד ומספר הלינות במלונות. חשוב לשאול את מארגן הטיול שלכם על כל פרט.
 6. הזמינו מראש כל הגעה הנדרשת לבדיקות (האנשים שלכם בספארי קומפני יכולים להזמין זאת
  עבורכם).
 7. חובה לעשות ביטוח נסיעות מורחב. כדאי להזמין ביטוח מסוכן ביטוח מומחה לנסיעות.
 8. היו מוכנים ומאורגנים יותר מאי פעם, לכל תכנית הנסיעה.
 9. היו סבלנים ובעלי חוש הומור. זה תמיד עוזר.

אנחנו מאמינים שכל השאלות שלכם צריכות להיענות על ידי גורמי הבריאות, הבטיחות והביטחון. רווחתם של המטיילים, הצוות והקהילות הסובבות אותנו עומדות עבורנו בראש סדר העדיפויות. התייעצנו עם גורמים רפואיים, רופאים בפארקים וכן להנחיות ארגון הבריאות העולמי, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), ה- WTTC והתקנות הייחודיות של כל ממשלה במדינות בהן אנו פועלים. פרוטוקולי Covid-19 הידועים לנו מפורטים בכל היבטי הפעילות שלנו. אנו ממשיכים לעקוב אחר המצב המתפתח בכל רגע, הסטנדרטים שלנו נבדקים ומתוקנים ללא הרף, עם התפתחות המצב. הפרוטוקולים עשויים להשתנות בין היעדים, בהתאם לחקיקה המקומית.

נשמח לספר לכם יותר, לתכנן אתכם את הדרך הבטוחה שלכם לאפריקה

שלכם תמיד,

האנשים של ספארי קומפני

מתכנן את ההרפתקה שלך

שאלה: לאן לנסוע במהלך קוביד?

תשובה

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא היכן המקומות הבטוחים ביותר לטייל במהלך קוביד? היופי של מסעות ספארי קומפני הוא שאלו לא רק היעדים בהם אנו פועלים, אלא גם החוויות המתאימות שאנו מציעים תמיד תבעו התרחקות חברתית מושרשת עמוק, אפילו לפני קוביד.

ספארי אידיאלי לבריחה מההמונים להרפתקאות חזרה לטבע במרחבים עצומים ובלתי נגועים. אזורים בתוליים, סוואנות אינסופיות וחופים מבודדים, איים נידחים, פסגות הרים ויערות גשם עבים, המכנה המשותף כאן הוא מיקומים נידחים, המתגאים בשטחים פתוחים לרווחה, באוויר הצח, בלי קהל ובחיק הטבע.

אנו ממליצים למטיילים הזהירים שלנו , לבחור במקומות לינה קטנים ואינטימיים יותר , יכולים להבטיח לעצמם טיסות פרטיות, העברות פרטיות, רכבי ספארי פרטיים ו / או פעילויות פרטיות, על מנת להגביל את הקשר שלהם עם מטיילים אחרים. בנוסף לנסיעות הספארי הפרטיות בשטח (אנחנו לא מאמינים בטיולים מאורגנים המוניים ),הטיסה הישירה שלנו ל 10 ימים בטנזניה ובזנזיבר מאפשרת הגעה נוחה למשפחות קטנותולהגביל את הסיכון שלהם עוד יותר ולנסוע בבטיחות ובנוחות של בועת הנסיעות ללא הפרעה משלהם.

מטיילים בוחרים להגביל את תנועתם וחשיפתם לאחרים, על ידי נסיעה בפרטיות בטיסה הישירה שלנו, בבועת הנסיעות המשפחתית ונשארים ביעד אחד, זמן רב יותר.

שאלה: במידת הצורך לכמה זמן אוכל להעביר את ההזמנה שלי?

תשובה

עד 12 חודשים מתאריך תחילת הנסיעה המקורי ואף יותר, יש לבדוק ולתאם מול הספקים השונים .

שאלה: האם יהיו עלויות נוספות?

תשובה

אם ההזמנה נדחית והתאריכים החדשים נופלים בעונה אחרת, או שהמחירים עלו, או שהלוגיסטיקה השתנתה, יהיו קשורים בעלויות נוספות.

שאלה: מה אם אתחתן במהלך המגפה וכעת ארצה לקחת את ירח הדבש שלי?

תשובה

חדשות נהדרות לזוגות שהתחתנו בין ה -15 במרץ 2020 ל -31 בדצמבר 2021 – הרחבנו כעת את הצעות ירח הדבש שלנו כך שירח דבש שנדחה במגיפה עדיין יכול לקרות (לנסוע לפני 15 בדצמבר 2022).

שאלה: איזה ביטוח עלי לקנות?

תשובה

אנו ממליצים על ביטוח נסיעות ובריאות דרך סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה כולל ביטול מכל סיבה שהיא(צריך לבטח תוך שבוע מרגע אישור ההזמנה שלך).

להגיע לשם

שאלה: האם זה בטוח לנסוע במטוס במהלך מגפת קוביד 19?

תשובה

חברות התעופה מקפידות על פרוטוקולים קפדניים של ניקוי וחיטוי מטוסים בהנחיית רשויות הבריאות המקומיות והבינלאומיות. כל המטוסים מנוקים ומחוטאים לפני כל טיסה ואחריה. הנוסעים נדרשים ללבוש הגנת פנים ולנקות חיטוי לאורך כל הטיסה והליכי העלאת / ירידת המטוס הותאמו להגברת הריחוק החברתי ולהגבלת המגע הפיזי בין הנוסעים. מומלץ למטיילים לבדוק ישירות עם חברת התעופה שלהם לגבי פרוטוקולים ואמצעי בטיחות עדכניים.

שאלה: האם אני צריך בדיקת קוביד כדי לטוס?

תשובה

חשוב למטיילים לבדוק עם חברת התעופה לגבי מגבלות הנסיעות האחרונות של Covid-19 ודרישות הבדיקה עבור היעד אליו טסים, כולל עצירות לטיסות המשך. הנוסעים נדרשים ליסוע עם תיעוד הנסיעות והבריאות המתאים בהתאם לתקנות במדינת מוצאם ובמדינה (או במדינות) היעד בהן יבקרו.

שאלה: אילו שינויים בוצעו בשירותי ההסעות שלך?

תשובה

מדריכים, נהגים וסבלים מחטאים את הידיים לפני ואחרי הטיפול במזוודות. כלי הרכב שלנו מנוקים היטב, מבפנים ומבחוץ, בין כל ההסעות, ומחוטאים לחלוטין בין כל שימוש.

בדיקת Covid

שאלה: האם בדיקות PCR Covid זמינות, הן בשדות תעופה והן ביעד?

תשובה

העלויות, הזמינות של בדיקות ה PCR ובדיקות PCR Covid שונות ממדינה למדינה, ישנם 3 סוגים של בדיקות (אנטיגן, PCR ו- PCR מהיר), אשר נעים במחיר ובזמן קבלת תוצאות (30 דקות עד 24-48 שעות; תוצאות נשלחות בדוא"ל/ ווטאסאפ).
הבדיקות זמינות 7 ימים בשבוע, כולל חגים לאומיים, אולם מומלץ להזמין תורים מראש. במידה ואורח יראה סימפטומים בזמן נסיעה איתנו, האנשים שלנו שלנו יכולים לסייע בבדיקות חירום בכל יעדינו.
כאשר אנו מתכננים את מסלולי הנסיעות של המטיילים שלנו, תמיד נבטיח כי ייכלל זמן להשלים את הבדיקות בקלות, בצורה חלקה ובזמן.

שאלה: האם כל הצוותים מתודרכים לטפל במקרה של קוביד

תשובה

הצוותים בשטח הוכשרו במלואהנהלים הנחוצים על פיהנחיות ופרוטוקולים ברורים.
לכל ספקי השירותים הנבחרים שלנו קיימים פרוטוקולי בטיחות מקיפים שלא רק תואמים להנחיות שהונפקו על ידי הרשויות המקומיות שלהם, אלא גם הוערכו כדי לוודא שהם תואמים את התקנים המחמירים של רשתות המלונאות השונות איתם אנו עובדים.

ציפינו לך

שאלה: כיצד יטופל הצ'ק-אין בלודג'ים?

תשובה

אנו גאים בקבלת הפנים החמה במקומות הלינה הנבחריםשלנוואלמנטים אלה בהחלט לא השתנו. למרות שלחיצות הידיים העליזות והחיבוקים הלבביים ממתינים לעת עתה, האורחים עדיין מתקבלים בשיר ובמשקה קבלת פנים; עם זאת, הצוות והאורחים מתבקשים להרחיק מינימום 1.5 מטר זה מזה. לאורחים תינתן גם גישה לחיטוי ידיים בכל עת.

שאלה: איזה הכשרה קיבלו הצוותים בשטח לקראת הגעתם עם האורחים?

תשובה

לרשתות המלונות הנבחרים שלנו מערכת פיקוח על הבריאות והרווחה של הצוותים והקהילות הסובבות. כחלק מתכנית זו, כל הצוותים כולל המדריכים וצוותי השטח חונכו בהרחבה על מהו קוביד 19 וכיצד לזהות את הסימנים והתסמינים, כמו גם את הכללים בנושא היגיינה אישית קפדנית, אינטראקציה מוגבלת עם אחרים, טיפול במזוודות ושיטות עבודה מומלצות לניקוי ותברואה. פרוטוקולים אלה פותחו בהתייעצות עם יועצים רפואיים וכל פרוטוקולי Covid-19 נידונים מדי יום בישיבות הצוות .

שאלה: האם הצוות שלך יידרש לבצע בדיקות סדירות, כוללבדיקות טמפרטורה יומיות?

תשובה

כל צוות שחוזר לעבודה עובר הכשרה ותהליך שאלון סינון לפני שהם יכולים להתחיל לעבוד. בדיקות טמפרטורה יומיות מבוצעות גם כן.

שאלה: האם הצוות שלך יחבש מסכות?

תשובה

כל צוות הארוח לובשים הגנת פנים הניתנת לכביסה, חיטוי ושימוש חוזר בבטחה במקום מסכות חד פעמיות
חשוב גם לציין שלכל קבוצת אורחים תמיד יהיה צוות מסור ומוגבל (ריינג'ר, גשש, בטלר/ מנקה) שיענה על כל צרכיהם וימנע ממגע מיותר עם אנשי צוות אחרים.

אזורי לינה אירוח

שאלה: כיצד תמזער את ההתכנסויות או תנהל את מספר האורחים בשטחים הציבוריים?

תשובה

המצאות המחנות הנבחרים שלנו בטבע, כבר מאפשרות התרחקות גופנית יעילה ותוכנית הפעילויות שלנו מאוד מגוונת, מה שמביא לכך שאורחים ממעטים להיות נוכחים במרחבים הציבוריים אלא אם כן באויר הפתוח

שאלה: האם חדרי האורחים והמרחבים הציבוריים ינוקו בתדירות גבוהה יותר, במיוחד הפריטים שנגעו בהם ביותר, כמו מתגי תאורה, ידיות לדלת, טלפונים וכו '?

תשובה

חדרי האורחים מנוקים בתדירות גבוהה בהתאם. צוות משק הבית לובש הגנת פנים והם מחטאים ביסודיות את כל אזורי התנועה הגבוהים והמגעים הגבוהים בכל ניקוי. אנו נעשה כמיטב יכולתנו בכדי להיענות לכל בקשות האורחים, במידה והם מעדיפים להגביל את הגישה לחדריהם או לדרוש ניקיון נוסף.

שאלה: האם קיימות עמדות זמינות לחיטוי ידיים?

תשובה

בכל רכביהספארי שלנו אמצעי חיטוי.

חווית האוכל

שאלה: איך ייראו אפשרויות האוכל בלודג'ים?

תשובה

מבחר אפשרויות לסעודה בכל הלודג'ים מבטיחים כי אמצעי ההתרחקות הפיזית הנכונים מתקיימים, למשל מקומות לסעודה תחת כיפת השמיים
רוב מקומות האוכל נמצאים בחוץ,לרוב מזנונים יימנעו, ובמקום יוגשו מגשים יוגשו לכל שולחן בנפרד.
החל מהכנת המטבח ועד השירות, כל היבט בחוויית האוכל יפעל לפי פרוטוקולים מחמירים להכנת מזון, נוהלי היגיינה ונהלי חיטוי.

חוויית הספארי בזמן קוביד 19

שאלה: איך מתנהלות הנסיעות בטיול?

תשובה

נסיעות ספארי נחשבים לבטוחים מטבעם, בהתחשב בכך שהם נמצאים בחוץ, בטבע וברכבי ספארי פתוחים לחלוטין או עם גג נפתח ופתחי איוורור רבים . עם זאת, אנו עדיין נוקטים בכל אמצעי הזהירות הדרושים בכדי לשמור על בטיחות האורחים והצוות שלנו בכל העת.
כל המדריכים חובשים הגנת פנים .כל כלי הרכב מחוטאים לחלוטין, ומותר לכל היותר 6 אורחים לכל רכב.

שאלה: לאילו אמצעי בטיחות יוקפדו בסיורים ובעת ביקור במקומות מעניינים?

תשובה

תמיד התגאתנו בכך שיש לנו את התובנה הפנימית הדרושה כדי לאפשר לאורחים שלנו להימנע מההמונים בזמן הטיול ונמשיך להשתמש בהבנה הזו כדי להבטיח לאורחים שלנו חוויה בטוחה ופרטית ככל האפשר.
הצוותים הוכשרו לסייע לאורחים בשמירה על פרוטוקולי התרחקות חברתית.

ספרו לחברים: